Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
28. okt 2010

@daniz aký je to fal. par. krém otáznik Baby ktorá ste robili ten mramor. biskvit vymasťovali ste formu otáznik Lebo v recepte písali vymastenú a vysypanú a v inom zasa nevymastenú

nelinka79
29. okt 2010

ahojte ako prilepim marcipanovy kvietok na biely potah z marcipanu na torte? proste ako tam dam tie ozdoby. robila som take kvietky len ako ich tam dat aby mi nepadli. a este ked dnes spravim tortu ako ju mam do zajtra uskladnit . ci staci studena spajza s otvorenym oknom alebo zabalit do folie/sacku a do chladnicky?

dakujem

daniz
29. okt 2010

nadulici, tak 1-1.5 lyžice polievkovej kr. cukru, ale je to podľa chuti...Ako má kto rád sladké...

vinka
29. okt 2010

@nelinka79 ja lepím vodou.štetcom potriem a lepím.Ak sú velké tak špáratkom prichytím. 😉 A normálne nezabalené torty nechávam v chladničke.

nelinka79
29. okt 2010

@vinka dakujem

daniz
29. okt 2010

lukika, ty nemôžeš spávať?Falošný par. krém je že sa varí šľahačka s cukrom a potom sa zamieša roztopený tuk a kakao. Po vychladnutí sa zašľahá 1,5 masla. Originál je bez masla. Kočky prosím hoďte recept, ja mám fofry 😝 😝 😝
Nelinka79 prilep vodou, alebo bielkom, alebo jedlým lepidlom...ja lepím vodou a keď mám zložitejšie ozdoby tak bielkom. Tortu ak dokončíš dnes zabal ju a daj do chladu, aby na ňu nič nekvaplo, pretože ak ti kvapne,bude to škaredé a budeš maskovať.. 😅 😅 😅

daniz
29. okt 2010

lukika, je to len na tebe, alebo zákazníkovi, či chce čisto jednokrémovú, alebo nie.Ja obyčajne po dohode striedam buď čokoláda + jahoda, alebo čokoláda + kokos, alebo mandarinky+jahoda,kombinujem, aby boli rozlíšné chute. Ale každému to tak nechutí. Musíš sa dopredu dohodnúť.

nadulici
29. okt 2010

@lukika
falošný parížsky krém
Ahojte,
dosť často mám požiadavku na čokoládový krém - ja ho nazývam "falošný parížsky" lebo je tam aj šľahačka.
Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu. Vystačí mi to na menšiu tortu, keď potrebujem viac, robím dve dávky. A krém je výborný čokoládový...... Skúste,
-stiahla som cele-

🙂

nadulici
29. okt 2010

@daniz dakujem

nadulici
29. okt 2010

@nelinka79 ja mam teraz torty aj na chladnej chodbe, ak mam viac a v pohode, ale my tam mame naozaj velmi chladno, ako v chladnicke.....
a ak tam mas vetranie, je to dobre, nebude sa ti rosit....

nadulici
29. okt 2010

@lukika a ked peciem akykolvek korpus, nic nevymastujem....dam na spodok formy vystrihnuty papier na pecenie a to je vsetko.....cesto sa nalepi na boky, ked sa upecie necham vychladnut vo forme a obrezem boky a vyklopim....nenarastie ti v strede kopec, nemusis zrezavat, ale budes mat pekne rovne platy...
pri plneni ja davam banany do kazdeho poschodia, jedine ak by si zakaznik inak zelal, vzdy sa pytam...
a aj s tymi plnkami je to podla zakaznika, ja som robila uz aj s dvoma roznymi plnkami, je to fajn, popr. robim, ze jednu polovicu naplnim jednym druhom a druhu druhym....

vikiem
29. okt 2010

@mrka2 je to twister torta - najlepšia torta na svete ktorú som kedy jedla. Síce je aj materiálovo aj časovo náročná, ale za tú chuť sa to oplatilo 🙂

ruzovka
29. okt 2010

Krásný den děvčata, chci vám moc poděkovat za tuto diskuzy, pořád jsem vás sem chodila obdivovat a slintala nad kránýma dortíkama, až jste mě zlákali a k 1. narozeninkám naší Lucinky jsem se rozhodla upéct dortík vlastní 😉 , teda dva, bude hodně návštěv 😉 ...takže díky díky díky za vaše rady a inspiraci, snad se někdy dopracuju k tak krásným dortíkům, jaký tu máte...na tom mým prvním je vidět každá chyba 😅 😅 😔

ruzovka
29. okt 2010

diskuzi 😉 , jak blbec, fakt 😅

vinka
29. okt 2010

@ruzovka prezrad chyby lebo ja ich nevidím. 😉 A ved ty si sa už dopracovala ku krásnym tortám.Ved su nádherné moja. 😉

zlatat
29. okt 2010

@lucisa ďakujeme - nemá vždy voľno, pokiaľ viem, tak v tento deň nemáme štátny sviatok.

Holky ďakujem vám za pochvalu tortičky. Už mám hotovú aj tú bezlepkovú bez vajec.

zlatat
29. okt 2010

@nadulici tento robím aj ja, ale nedávam žĺtka. A je úúúúžasný.

bianca
29. okt 2010

ahojte.Nestiham pozerat do zadu no zaskocila ma torta od @zlatat uuuuuuuuuuuuuuuuuuzaaaaaaaaaaaaaasnaaaaaaaaaaaaaaa neskutocna.Mas navod na lalie?Lebo tvoje su uzasne

lucisa
29. okt 2010

@zlatat vy nemáte na 28.10. volno? 😕 Já myslela, že to slaví i Slováci, vždyť to byl den vzniku společného státu, no toto, člověk se pořád učí.....
Mmch, krásný dort, ale já bych se na takové požadavky a mrčení vybodla. Ale jsi šikulka!

zlatat
29. okt 2010

@alex21 krásne tortičky. Ako ti je? Už si zdravá. Obdivujem ťa, ako si to v chorobe zvládla.
@alex21 tá jednotka je prekrásna

zlatat
29. okt 2010

@lucisa veď som si povedala, že som jej prvý a zároveň aj poslednýkrát robila tortu - nevďačnica. Urobila som ju len preto, lebo je určená pre nevestu, ktorá je postihnutá takýmito alergiami a bolo mi jej strašne ľúto. lebo viem, aké to je hladovať na svadbe, nie to ešte na svojej.

ruzovka
29. okt 2010

@vinka děkuju moc 😵 , no fotky trochu vylepšujou. 😉 některý kytičky maskujou, že se mi marcipán malinko trhal,dělala jsem ten falešný mléčný, ale příště asi vyzkoušim jiný, i když tenhle mi moc chutá

fukylove
29. okt 2010

@zlatat - ty si uuuuzasna 🙂 ta torta je nadherna, mas moj obdiv 🙂 a aj to, ze si sa nakoniec s tym cestom popasovala... si jednoducho sikulka 🙂

bzucinka2
29. okt 2010

@zlatat prosim ta hodis mi sem recept na bezlepkovy korpus, ja som si ho niekde odpisala a teraz ho neviem najst, isli tak zlate klasy olej, bolo take babovkove, este si tam jednej babe odpisovala, ze si ho robievala inac, ale teraz uz len podla nej davas mnozstvo oleja, dakujem 🙂

zlatat
29. okt 2010

@bzucinka2 4 vajcia, 3 zlaté klasy, 1 dl oleja, 120 g cukru, a teraz neviem, či 1 ČL prášku do pečiva alebo 1/2 - viem, že som ho nedávno prerábala, lebo mi stále klesal, no zabudla som si napísať do zošita - trúba.

@fukylove ďakujem, v podstate osm na seba pyšná, hoci netuším, aké to cesto zajtra bude ... tieto bezlepkové majú tendenciu po niekoľkých dňoch stvrdnúť ( hlavne tie, čo nie sú klasika piškótové ) 😒

lussy23
29. okt 2010

@zlatat . nádhera.
@alex21 - nádhera
@alex21 - nádhera Ste šikulky. ten psík, košela, jednotka, nemám slov.

lussy23
29. okt 2010

@zlatat prekrásna ta s tými kvetmi, ale vlastne všetky vaše.

fukylove
29. okt 2010

@zlatat - mne ked si recept pisala, tak tam mam 1 ČL 🙂 a ak si to aj plnila, tak by to nemuselo byt zle aj keby bolo cesto trosku tuhsie 😉 som minule robila iba kolacik/zakusok a fakt sa mi nepodarilo cesto, bolo dost tuhe, ale s cokoplnkou a bananmi to bolo nakoniec super... 😉
inak tie kvietky su fakt ako zive 🙂 ja som sa k takymto 3D kvetom este nedostala, akosi nemam odvahu 😒

lukika
29. okt 2010

@zlatat to sú nádherné lalie. źe si tam dala živé priznaj sa 🙂