Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
21. aug 2010

@benjik vdaka, idem teda na to. mam nerv, lebo doteraz som vzdy mala aspon aku taku predlohu ale toto robim uuuplne z hlavy, tak snad to bude fajn.

lucula73
21. aug 2010

krásne tortičky........

nedostala som sa sem od včera...ale ďakujem všetkým za radu,konečne som pochopila,ako sa robí ten okraj na torte 🙂 😀 ,vyskúšam niečo otlačiť......

a ešte sa chcem opýtať....dajú sa urobiť nejaké kvetinky doma bez vykrajovačky?okrem ružičiek,tie mi moc nejdú...a vykrajovačky ešte nemám 😒 ...a ďakujem opať za rady 😉

nelika666
21. aug 2010

nova 😀

zuzanka.j
21. aug 2010

@zlatat nedalo sa mi to nahrat, snad sa mi to teraz podari.................takze moja prva torticka:

rybca
21. aug 2010

baby, aky lekvar davate pod MMF namiesto masla s cukrom? teda ja som teraz skusila dat kupenstky nejaky light, sa mi zdal najrovnejsi, ale aj v nom su hrudky, ale tecie mi, a MMF sa mi na nom rozpadla, davam to teraz dole a miesam maslo s cukrom, ale pre buducnost nech viem..🙂

benjik
21. aug 2010

@rybca nutelu
@zuzanka.j krásná
@nelika666 super

gabika11
21. aug 2010

ahojte, mozem sa k vam pridat? ja som minuly rk robila cokohmotu, a krasne sa dala jest, bola supisna...dost tazko sa s nou pracovalo,lebo sa poddavala len vdaka teplu ruk, inak bola tvrda a potom aby nadobudla lest, som ju potierala rastlinnym olejom...
Ja planujem upiect dcerke teraz k 3 NARODKAM TORTU S MOTIVOM pEPPA PIG, SNAD MI DOJDU OBJEDNANE VECI NA ZDOBENIE TORT PREDTYM A T AJ oplatka na zakazku s tym obrazkom. Zatial rozmyslam, aky tvar torty upiect, ci srdce, take mensie, alebo obdlznik, na klasickom plechu...
Mam celkom dobre skusenosti s varnou hmotou, akurat je taka zltkasta, tak sa mi teraz nehodi, tak som objednala White Icing.
Poradte mi prosim: Na com sa spracuva ta hmota, na solamyle alebo praskovom cukre? Akymi farbami sa na nej maluje najslepsie, ja mam objednane tekute nase slovenske, to treba riedit, alebo len take neriedene pouzivat? A s gelovymi ako sa pracuje? Najlespie je malovat na cerstvu nezaschnutu hmotu alebo opacne?
Ako sa robi taka zvlnena podlozka z hmoty pod tortu? Ake naradie si na to zadovazit, a ked to naradie nie je, ako improvizovat? na tie gulicky na tej podlozke som si uz objednala sablonu do ktorej sa hmota vlozi a vyberie. Tu je prilozeny obrazok aku myslim, to nie je moj vytvor, ale mojho manzela kolegyne, sikulka jedna, snad to aj ja zvladnem niekedy tak.
Poradte nejake dobre ukazky, ako sa vytvaraju krasne zdobenia na torty a kolace.
Este k tomu riedeniu farieb gelovych ci praskovych, aky je biely alkohol?
Dakujem vopred za vase rady, stale obdivujem tie vase krasne troticky, lebo kazda je vlastne take male jedinecne neopakovatelne umelecke dielo...

zdenallicka
21. aug 2010

Holky, kdosi tu házel postup na dinosaura nebo dráčka.. mohly byste mi ho sem hodit znova, prosím???

gabika11
21. aug 2010

neviem, ci tu mozem pridattakto odkaz, ale som objednala tieto klieste http://www.korunaplus.sk/inshop/shop.asp?itemID.... S nimi sa vystikava hmota na torte? Prv som myslela, ze s nou urobim to riasenie na tej podlozke z hmoty pod tortou.
Potom tento vypichovac http://www.korunaplus.sk/inshop/shop.asp?itemID... , s ktorym si hadam poradim, ak viete o nejakom nazornom postupe, ako sa s takym niecim robi, tak poslite mi link, prosim.

mihouk
21. aug 2010

Ahojte, vsetky torty tu su uplne dokonale, ja iba zacinam, mam v tom este chaos co je co, ale nevzdavam to 😀 Bola som celkom hrda na svoju prvu, ale ked som videla tie vase ani nemam odvahu sem davat fotku kym sa nezlepsim.
Chcela som s opytat, moze mi niekto poslat recept na karamelovy krem, mam nan totiz hroznu chut, tak sa pustam do dalsej torty a vy ste take skusene, dakujem. Pekny dnik a nech sa dari

zuzanka.j
21. aug 2010

@mihouk aj ja som tu uplne nova. dnes som robila prvu tortu. to si mala vidiet ako to prebiehalo 😀 som nadavala, ze erezka sa moze strcit oproti tym zohriatym marsmelam 😀

zdenallicka
21. aug 2010

@mihouk Já si upálím tmavší karamel ze 7 lžic cukru, pak to zaliju vařím pudink ze 300-350ml mléka a nechám karamel rozpustit.. v 50ml mléka si rozmíchám karamelový pudink a vařím si hustý pudink. Ten naliju na plýtký talíř a přikryju kusem freshfolie, aby se mi neudělal škraloup. No a pak to studené vyšlehám s 250g másla.. a přidávám rum...😀

petusko
21. aug 2010

no dufam sa mi na stvrty pokus podari odoslat foto 😠
tortu som ledva dokoncila, syn chytil nejaky grc-virus, tak ani neviem, ako som to malovala, ruky sa mi triasli 😒

petusko
21. aug 2010

tak este raz
fotila som to teraz narychlo v chladnicke

mihouk
21. aug 2010

@zdenallicka, dakujem vyskusam, dam vediet
@zuzanka.j ja som si tiez zanadavala, ale ked som robila penovu tortu, lebo som mala malu mysku na slahanie bielka nad parou, cela kuchyna bola bodkovana, vratane mna...

zdenallicka
22. aug 2010

@benjik Díky moc!!! 😵

nelika666
22. aug 2010

baby nemate niektora predat bordovu farbu na marcipan, gelovku wilton? alebo da sa zmiesanim nejakych farieb vyrobit?

rybca
22. aug 2010

Ahojte, tak som vcera dorobila torticku pre starku na uzdravenie, je v nemocnici, ale zatial je vsetko v norme..🙂)) s tortou sa mi moc nedarilo, musela som na 2x potahovat s MMF, lekvar som davala dolu, namiesto toho som dala maslo s cukrom vymiesane, aj tak to nevypalilo podla mojich predstav, ale nevadi, vsak sa este len ucim..🙂)) torta ma priemer 13 cm, vaha 575 g, nechcela som robit velku, nech ju nejeme tyzden a aj mm kolegovia v praci nech si oddychnu...🙂 plnka je puding s tvarohom a banan.

zlatat
22. aug 2010

@zuzanka.j Krásna, vydarila sa ti. 🙂

zlatat
22. aug 2010

@rybca Peknučká a babke prajeme skoré uzdravenie
@petusko aj tvoja je krásna

Dievčence, ešte sa vás chcem spýtať, čím polievate korpusy? Ja som to nikdy nerobila, ale teraz sa mi dosť korpus vysušil a nevedela som, čím ho popolievať - kompót sa mi len kôli šťave nechcelo otvárať, tak som zmiešala džem s vodou, zohriala aby bol tekutý a tým potrela korpus, len neviem, či to stačilo, či nebude aj napriek tomu suchý.
Ako to robíte vy?

rybca
22. aug 2010

@zlatat ja nepolievam, cakhadam si nasiakne aj z kremu, ci?

lussy23
22. aug 2010

Baby, ja nemôžem z tých vašich tortičiek. Košeľa, autíčka, šaško, pirát, ruže....No krása.

lussy23
22. aug 2010

@gabika11 - krásna. z čoho sú tie guličky?

Ako sa vlastne robí tá MMF aj ja skúsim.

zlatat
22. aug 2010

@rybca veď aj ja stále dúfam, že si naberie vlhkosť z krému, no na TOM hodne dievčat polieva korpusy, tak som začala uvažovať, či predsalen by som nemala začať aj ja. 😕

zlatat
22. aug 2010

@lussy23 ja tipujem, že z poťahovky a má na to formičku - buď silikónovú alebo plastovú.

sofi07
22. aug 2010

@zlatat super, torticka je nadherna.
vsetky torty su super, na konci tyzdna sa to tu zaplavilo tortami 🙂

@petusko alkohol, lepsie to schne 🙂

@zuzanka.j aj ked mozno nebola dokonala, urcite si na nu a na seba pysna, tak sa nam pochval a sup sem fotku 🙂

rybca
22. aug 2010

@sofi07 ja ked som rozriedila gelovku alkoholom, tak ako keby sa mi zrazila a lepila sa mi na keramicku misticku

tinkerbell
22. aug 2010

ahojte, akurat sa chystam potahovat tortu, kupila som cervene potravinarske farbivo E124 a teraz citam, ze je na nom napisane: " farbivo E124 moze matnepriaznive ucinky na cinnost a pozornost deti." Normalne sa teraz bojim ho pouzit 😒