Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
27. aug 2010

@vinka krásna 🙂

vejinka
27. aug 2010

@vinka s mojou sklerozou zabudnem o rok aj to ze mam dve deti 😀

zlatat
27. aug 2010

@vejinka dík, tiež sa len učím, veď poťahované torty pečiem len od nového roku. Neboj, ďalšia už bude úžasná. Nabudúce dáš pod poťahovu iný krém a nič sa ti roztekať nebude.

zlatat
27. aug 2010

@vejinka 😀 😀 😀 😀

vinka
27. aug 2010

Baby dík snažila som sa. 😉

vejinka
27. aug 2010

no ja prcham spat ..ak ma to prejde...ta nevrazivost voci marcipanu..tak sa stavim ale ak by som uz nepiekla co dost realne..tak obcas sem kuknem tie vase uzastne kusky.. 😉

sse
27. aug 2010

Ahojte dievčence,
@vejinka nič si z toho nerob aj mne sa to stalo a pečiem ďalej. 🙂 nevzdávaj to 😉

ja som práve dorobila tú meninovú, dnes ma to mimoriadne bavilo 😀

a ozaj skoro som zabudla pochváliť tortičky, všetky sú krásne 🙂

zdenallicka
27. aug 2010

Nestíhám vás, jen chválím všechny dorty..🙂

Vejinko, stalo se nám to všem (tipla bych)..🙂 Nikdy to nevzdávej...🙂

Jinak - já mám hotového gekona, trochu se bojím zítřka, až si pro něj přijedou - dal mi dost zabrat, potahovat jsem musela na xxx kousků a spoje maskovat... 😝 Ale snad moji práci ocení a bude se gekon líbit..🙂

vinka
27. aug 2010

@sse je to aj vidieť.Je krásna fakt 😉

vinka
27. aug 2010

@zdenallicka a kde je foto 😕

zdenallicka
27. aug 2010

@vinka Dokončila jsem ho před 30 minutami a už je tma, tak ho nafotím zítra..🙂 Ještě jsem pekla v práci dětem dva dorty, ale ty jsem nefotila, ani je fotit nebudu... Jsou úplně obyč..

sse
27. aug 2010

@vinka dakujem, len tie otlačky nieje dobre vidno 🙂

zdenallicka
27. aug 2010

@sse Moc hezký dort..🙂

nelika666
27. aug 2010

ahojky

uz som spat v praci po prazdninach ale hadzem fotky dnesnych dvoch torticiek 🙂

vinka
27. aug 2010

@nelika666 krása ako si urobila tú podprdu? 😕

nelika666
27. aug 2010

no do RDI som otlacila cipku a zastriekala bielou perletou v spreji... a potom cipku dala dole 🙂

sisa.b
27. aug 2010

kym ja spravim jednu, tak tu pribudne krasnych torticiek 😵 😵 😵

mne sa dnes extra nedarilo ☹ zabudla som kupit podlozku, tak som nemala nic na dnes nachystane okrem korpusov, takze 10hodinova sichta 😝 tortu som potahovala makku, s hmotou som zapasila skoro dve hodiny a aj tak nevysla na stopro, ozdoby ani nehovorim. polovicu veci som tam nestihla dat, lebo cakali na sale uz len na moju tortu ☹

nadulici
28. aug 2010

caute, tak sa idem vyrozpravat.....minule som skusala robit slahanu vajecnu plnku v mikrovlnke, recept z TOM....dopadlo to vselijako, hmota sa mi zdala akoby zgrcnuta, pridala som hned na zaciatku kakao, mozno to bola chyba, alebo vykon mikrovlnky mozno- mame tusim 1000, a az potom som si vsimla, ze baby tam pisu okolo 750, ze to robili, takze treba si nastavit nizsi!!!.....
takze vcera som jej dala este druhu sancu, nastavila vykon na 800....a vysledok bol perfektny....baby, ktore robite tuto plnku a slahate 20 min nad parou, odpada skoro vsetka robota 😎 .....vcera som dala tie slahane vajicka do mikr. varit bez kakaa, a pridala som do hotovej jednu varovu cokoladu....fakt mnamkova plnka, jemnucka a naslahanejsia, ako ked sa slaha 😀 .....nechapem ale je to tak.....akurat, ze som horucu masu nechala vychladnut celu a az potom som pridala 2 masla.....este link: http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/krem-priam...
uz to budem robit len takto, fakt sikovne...

nadulici
28. aug 2010

jaaaaaaj, a zabudla som pochvalit famozny zamok od @vinka...... 😵
a aj ostatne krasnucke torticky 😵 😵 😵

nadulici
28. aug 2010

dnes dorobim torticku pre neterku- prvacika, a vecer hodim fotky.... 🙂
baby nemate nejaky dobry recept na jahodovu plnku, ktr by bola dobra aj do 3D torty?....ale chcela by som nejaku malo maslovu, spravim kludne aj mantinely, len mam strach, aby sa to nerucalo....ake mate skusenosti?.... 😕

bianca
28. aug 2010

ahojte kocky

viete co je nove?Dnes sa stahujemeeeeeeee.Kuchynu sice nemame kompletnu ale kaslat na to.Strasne sa tesim.Dufam ze to stihneme vsetko lebo este musime ist pre prac.dosku a mangel prave preraba vodu s ujom v kuchyni lebo sa nam koli trupkam neda prisunut sporak ke zdi.Dufam ze sa im to podari a ide sa domooooooooooov

sisa.b
28. aug 2010

@nadulici mne je ten krem z mikrovlnky nesympaticky 😒 ja sice pouzivam mikrovlnku na ohrev, ale nikdy som v nej nevarila a ani nebudem. predsa len to nie je najzdravsie...
na jahodovu plnku mozes skusit aj traseny krem 😉

a ja som zabudla vcera hodit foto 😅

luuciee83
28. aug 2010

ahojky!
tak jsem se dívala na vaše dílka a sbíhají se mi chutě 😉 a musím říct, že jsou všechny moooc krásné 😵 já se pokusila udělat jeden dortík kamarádce k narozeninám, ale samozřejmě jsem zjistila, že co vypadá jednoduše nakonec tak lehké není 😝 tady je fotka...

bzucinka2
28. aug 2010

@sisa.b postel uzasna, skoro ako moja v spalni 🙂 vyzera taka prijemna, ze by som si do nej aj lahla 🙂
@nelika666 krasna podprda 🙂

rybca
28. aug 2010

ahojte - vsetky torticky su rasne, postel fakt ako ozajstna...🙂))))

Prikladam moj novy pokus - tvarohova s broskynami a pokus o cokoozdoby, ale vobec sa mi nepodarili, ked si odmyslim moje traslave ruky, ktore mam od narodenia, tak vysledok je aj tak katastrofalny, sa mi to cele rozpadavalo, folia sa mi krcila, no des. Prijimam vsetke mozne napady ako to vylepsit..🙂)))

gabika11
28. aug 2010

ahojte cukrarky, tak odfotila som v noci skoro dokoncenu krtkovsku tortu, este treba dokoncit detaily, nalepit meno a tak, mohla by byt aj krajsia, ale robila som co sa dalo:

reruna
28. aug 2010

@vejinka to je mi líto, tak ses na tom autě nadřela - ale až tě to přejde, tak určitě vyzkoušej něco znovu, jen tak, ne na žádnou příležitost a uvidíš, že se podaří, na tvém ístě bych zkusila hmotu z haribo bobonu, mě připadá strašně jednoduchá, taky jsem začátečník a pod to třeba natři jen nutelu nebo máslo s cukrem a uvidíš, že se musí podařit. Vybrala sis na poprvé asi moc těžkou věc a navíc hned na takovou příležitost... nevzdávej to...
Všechny dorty, co jste popřidávaly jsou strašně krásné.

sisa.b
28. aug 2010

@rybca torticka vyzera na zakusnutie, mnaaam 🙂
ja sa chystam na coko ozdoby uz dlho, len nemam akosi cas 😅 buduci tyzden u nas velke oslavy, tak idem chystat dve potahovane a jednu slanu, tak si to zas nevyskusam

a dakujem dievcata 🙂 dufam, ze sa bude pacit aj neveste 😕

skusala som na nu bohusov korpus. krasne narastol, ale viac ho robit nebudem. je tam privela muky na moj vkus a je taky husty. radsej budem minat viac vajec a budem mat sice nizsie, ale krasne jemnucke a nadychane korpusy... tymto som skoncila s experimentovanim a ostavam pri babickinom 😀

rybca
28. aug 2010

@sisa.b k sobotnej poobednajsej kavicke ako stvorena..🙂)))) len to zdobenie...:(

gabika11
28. aug 2010