Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
29. sep 2010

No uvidím 😉

dm1
29. sep 2010

@yamahafazer ja robim za 8 eur za kilo zo vsetkym a aj to sa niekedy hambim pytat ze je to vela 😔

petusko
29. sep 2010

ja zatial robim len pre znamych a vacsina si donesie aspon vajicka, takze potom spocitam material + 10-12 € za robotu. keby pytam viac, bola by som nenormalne draha 😖

yamahafazer
29. sep 2010

@dm1 ja som piekla vzdy tak,ze som im napisala co potrebujem a material si kazdy doniesol a potom co mi ostalo som im vratila a pytala som iba za robotu lenze to uz bolo skoro pred 3 rokmi a vtedy aj ceny boli ine a teraz je vsetko drahsie zas tak preto sa onformujem ako to beriete lebo teraz peciem jednu na svadbu dvojposchodovu a ja som na kg este nepiekla,ale potom ju odvazim a material som kupovala ja a teraz ked som si to tak vyratala tak to tak vide 38eur je to vela?uvidim kolko bude vazit este lebo nemam sajnu kolko moze taka torta vazit

dada78
29. sep 2010

keď varím Salko tak ho občas pretočím a ani raz sa mi nepripálilo 😉 a vodu dolievam, nech je stále ponorené 😎
@yamahafazer dá sa to pri Evičke stíhať alebo ako väčšina po večeroch ?

vinka
29. sep 2010

@alionuska no si predstav,že ťa idem kopírovať.Mám zákazku na tvoju tortu 😀 😀 😀 Tak snád aspon trošku bude tvojej podobná.tak môžeš potom hodnotiť či som sa trafila. 😀

yamahafazer
29. sep 2010

@dada78 bola tu moja mama a strazila ju inak by som nenapiekla 😀 aj zajtra pride aj v piatok mne ju musi niekto strazit inak sa to neda

dm1
29. sep 2010

@vinka a ktoru pecies?

inak @alionuska na nas zabudla s tym postupom na truhlicu co od nej drankame 😢

@petusko sak to ja mam tiez vzdy pocit ze je to strasne vela a pre znamych peciem samozrejme ovela lacnejsie

@yamahafazer a 38 EUR ti vyslo iba material alebo komplet? a aku velku ides robit? priemery?

rybca
29. sep 2010

Ahojte, tak uz som konedne dokoncila moju prvu 3D, vsak to aj tak vyzera, ten zralok je strasne potiahnuty, aj ked to na fotkach nevidno a radsej je fotena len z jednej strany..))

vinka
29. sep 2010

@dm1 na posledy ju robila.Takú fialovú s hviezdami Hanna Monthana 😉

dm1
29. sep 2010

@vinka tak ta bola super pacila sa mi! som zvedava na tvoju isto bude krasna!

vinka
29. sep 2010

@dm1 hej ja som si ju dnes pozerala lebo pani mi mala večer poslať fotky chce dve hannu a spidiho.a ona mi pošle presne tú istu fotku 😀 😀 No ked možno bude pekná tak isto nie tak krásna ako mala Alenka. 🙂

daniz
30. sep 2010

Ahojte, téda krásne tortičky, ja baby vôbec nič nestíham - deti, záhradka, domácnosť / veˇká chalupa/ a hlavne ten šatník ☹ ☹ ☹ . A ešte úlohy s dcérou a cvičenie so synom a robota a pečenie 😝 😝 😝 😝 . Ale inak ste nádherne napiekli. Vinka, tá barbina je veľmi pekná. Normálne sa nezdáme čo?
Kočky myslíte, že môžem do falošného par. krému pridať kokos? Alebo nemáte niekto recept na kokosovo-čokoládový krém? Robím na bud. nedeľu na oslavu 25-výročia rodičov kamarátky asi slzu a chce tam taký krém. Ďakujem moc.

zdenallicka
30. sep 2010

Dani, já si dělám kokosový tak, že zaliju 200g kokosu vařícím mlékem (2dc), nechám vychladnout.. Pak si vyšlehám 100g mouč. cukru a 250g másla a zašlehám tam ten kokos.. Šlo by určitě udělat, že si uděláš čokoládový krém a do něj zašleháš tento kokos.. 🙂

Čokokrém:
2 vejce
1 PL hl. mouky
1 PL kakaa
4 PL mouč. cukru
9 PL mléka
100g čokolády na vaření

Vejce prošlehat s mlékem, přidat vrchovatou lžíci kakaa a mouky, cukr. Šlehat nad párou, vznikne hustá kaše, odstavit a zašlehat do ní čokoládu (lámu na kousky a ona se po promíchání rozpustí). Až je kaše studená, vyšlehám si máslo se 100g cukru a do toho zašlehám kaši.

Šlo by přidat ještě jedno máslo, aby ten krém nebyl tak hustý, když do něj budeě zašlehávat kokos.. 🙂
Já do každého krému (jak jinak) přidávám rum..🙂

daniz
30. sep 2010

Zdeni ďakujem , odpíšem si . A ináč o tom rume.. Ja som tiež zástanca toho, že rum do torty proste patrí, samozrejme nie veľa, ale ako komu. Jedna pani -tá čo som jej robila tú 25-ku tak si ho doniesla, aby náhodou som jej ho tam nezabudla dať. Moja svokra kedysi pekávala torty - ale klasické a ona tiež tvrdí, že bez rumu to nie je ono. Ona má ale rada hodne rumové. Super to prevonia a aj chuť to zvýrazní.

maca77
30. sep 2010

@dm1 možno Alenka nechce postup prezradiť.... ako výrobné tajomstvo 😀 😀 ... isto nemá veľa času, ktovie koľko tortičiek má na tento víkend ...

zdenallicka
30. sep 2010

@daniz Asi tě miluju!! 😀

daniz
30. sep 2010

A Zdeni, koľko masla pridať k tým 100 g cukru 250 g - klasika?

daniz
30. sep 2010

.... a Zdeni, keď kočky roztočia debatu o rume, pridám sa k tebe neboj... 😀 😀 😀

bianca
30. sep 2010

bre ranko

xixi zasa Rum?Ja ho doma nemam co sme sa prestahovali ale stale som mala aspon 3 bo som kupovala aby som nezabudla dat do kolacov.Teraz mam medzeru riadnu.A este nealko som robila s tym expresom poznate?Neviem ako to napisat.Dava sa do vody ako syrup a chuti i vonia ako rum

zdenallicka
30. sep 2010

@daniz Díky, můj šlechetný ochránče..😀

Jj, klasika, 250g.. 😉

Já rum nedávám do ovocných krémů, tam je to jasné, ale do karamelu, čokolády, kokosu.. to prostě patří..🙂

Jediný ovocný, do kterého jsem dala (a budu dávat) rum, byl banánový... 🙂

zdenallicka
30. sep 2010

@bianca Hoď odkaz na sirup..🙂

akme
30. sep 2010

ahojte ja tiež dávam rum 😕

zdenallicka
30. sep 2010

A helééé, kolik nás u je...😀

daniz
30. sep 2010

bianca - ten je supééééér. Dostať ho ešte niekde? Dlho som ho hľadala v obchodoch a asi sa po ňom zem zľahla.
A šup-šup do obchodu rum kupiť.

akme
30. sep 2010

ale nie do krémov ale keď kropím pláty - voda -sirup,sanqick-rum 😵

zdenallicka
30. sep 2010

Já korpus vlhčím buď kávou s mlékem/rumem, popř. voda+sirup+citr. šťáva+rum ..🙂 A mamina mi teď dala hóóóódně řídkou borůvkovou marmeládu, tak teď jsem dva dorty vlhčila tím a už jsem nedávala tuhou marmeládu..

bianca
30. sep 2010

jezkove oci ja som napisala sYrup.Sa asi vyvratim.
tu je odkaz.Ja som s tym stale drazdila nadriadeneho na nocnej.Zaliala teplou vodou a chlapi sa zlietali jak vcielky na med.
Ja ho davam do vsetkeho co ma byt aj pre deti-pre istotu
http://www.lineanivnice.cz/cz/detail/expreso_ca...

vinka
30. sep 2010

@daniz a keby si dala čokoládový krém na spodný korpus a na vrchný kokosový? 😕

hejdita
30. sep 2010

ahojky sikovnice mam na vas prosbu ...jak sem psala mam objednavku na dve dorty a ted pani napsala ze chce jednu s orechovym korpusem a do toho karamelovy krem a druhou chce klasiku piskot a do toho orechovy krem.....prosim prodte mi s orechovym korpusem a kremem ty sem jeste nedelala tak typ na to aby to melo chut a stavu i ten korus aby nebyl suchy.... a cim to navlhcit a jake ovoce tam dat??? protoze tam chce ovoce ale to necha na mne.....tak su z toho vcelku hotova 😔 ale verim a doufam ze mi poradite sikulky 🙂