Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monkula
13. okt 2010

@evitkamalicka budem robiť tortu v tvare vesmírnej rakety 😝 😝 ako, to netuším... ale len polievať čokoládou to nechcem... ten marcipán predsa len ukáže krajšie

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula a aka bude velka?

monkula
13. okt 2010

Chcem upiecť pláty na plechu cca 24x40 cm, vyrezať podľa nejakej šablóny..

vinka
13. okt 2010

@rybca tak to je dáka divná.Lebo ja čo robím tak to je od dr.otker a to dám 3 plátky do 5 lyžíc vody a miešam kým sa nerozpustí.Potom dám 2 lyžice alebo tri krému do toho zmiešam a to vlejem do ostatného krému.A nechám asi 30 min.v chladničke a ked začína tuhnúť tak dávam na tortu.

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula tak to ti treba aspon 2 krabice, podla mna jedna nebude stacit

monkula
13. okt 2010

@evitkamalicka ďakujem za radu 🙂 😉

rybca
13. okt 2010

@vinka to je tiez od Dr. Oetker, ale asi som mala ako ty dat najprv trochu kremu do zelatiny a potom to do kremu. ale tym ze su tam kusocky duziny z citrona, tak sa to strati, tie velke kusy povyberam a male necham tak...:(

rybca
13. okt 2010

@evitkamalicka otazocka na korpus, po upeceni je v pohode, ale ako chladne, tak ako keby zacal vlhnut, malo som piekla?

vinka
13. okt 2010

@rybca ak by ti netuhlo tak to urob ešte raz tak jak som ti napísala ja.Ten istý krém.

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula pockaj ja som zabudla, ze tam ide este cukor, tak mozno jedna krabica bude stacit, ale pre istotu urob troska viac, ved ked ti ostane das do chladnicky, tam to dlho vydrzi

monkula
13. okt 2010

@evitkamalicka ako dlho to vydrží?
chystám sa na tento poťah a tam je iba 150g suš. mlieka
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1133

hannah23
13. okt 2010

@monkula já mám recept a tam se dá použít sušené mléko do kávy

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula ja by som urobila 2 nasobnu davku, cize z 300g a vydrzi do 1 mesiaca

monkula
13. okt 2010

@hannah23 a máš s tým skúsenosti?
Ak omen nerobí problém kúpiť aj to sušené, síce bude mfrflať, ale keď je to dobré, tak neváham...

rybca
13. okt 2010

@vinka ztuhnut to ztuhlo super, len su tam trosku tie pasiky

monkula
13. okt 2010

@evitkamalicka jaj ,tak to je málo... ja pečiem v októbri a potom až v januári, ja len deťom na narodeniny, mňa takáto piplačka nebaví 😝 😝 😝

hannah23
13. okt 2010

@monkula no zatím jsem to dělala dvakrát a vždy dobré, ale dělám hmotu z marsmalow

evitkamalicka
13. okt 2010

@rybca mne sa kazdy korpus na spodku chova vlhko ked ho necham chladnut na papieri, je to tym teplom, ale v strede je normal suchy

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula co sa zvysi zjete, chuti to vynikajuco, ja by som to jedla hocikedy len tak samotne 😀

monkula
13. okt 2010

@hannah23 mne z marsmalow poťahovka nechutí... 😝 je to také gumové 😝 😅
No nič, idem synovi naleštiť kopačky, budú sa fotiť na plagáty 😀 😀 😀 😝

monkula
13. okt 2010

@evitkamalicka ja mám diétu 😀 😀 😀

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula ja tiez 😀

evitkamalicka
13. okt 2010

ja musim vyskusat to MMF raz.....ako to urobim ked nemame mikrovlnku? nad parou?

rybca
13. okt 2010

@evitkamalicka no presne od spodu mi zvlhol a to ho mam na mriezke, vo vnutry je ok, takze je to v poriadku, hej?

evitkamalicka
13. okt 2010

@rybca ano je to ok

lussy23
13. okt 2010

@monkula - Mysím, že áno. Z jednej krabičky výjde hmota na dvakrát orechové kocky. Takže na tortu by to mal ostačiť, myslím.

bzucinka2
13. okt 2010

@vinka preco ti maslo opadavalo? ved ja to davam na tortu bezne 😨

smudlinka10
13. okt 2010

Ahojky,
tak tady je můj druhý potahovaný, bylo to na rychlo... ještě k tomu jsem nemohla sehnat svoje oblíbené sušené mléko a toho z Tesca bylo nějaké divné tak ani po skoro kilu cukru potahovka nebyla ok ... dělala jsem jí ze salka

akme
13. okt 2010

@vinka ja som piekla basketbalku pre synovca a ten nápis sa ti zmestí celý trebars pod tortu. Tam môže byť, nie? korpus biely krém šľahačkový s ľadovými gaštanmi pláty som vlhčila rum + broskyňová šťava ,jeden plát natretý džem poukladaný banán a tenká vrstva punčoviny a dva pláty natreté len krémom, vrch dotvarovaný punčovinou, poťah MMF na reze vyzerala perfektne ☹ nemám foto

alionuska
13. okt 2010

@mokiri dakujem ti...to neviem ci nemyslis moju basketbalku.... 😀 😀 .. 😝 dievcata inak ja sem nechhodim teraz...som zavalena praaaaaacou.... 😕 😕 😀 😀