Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
1. nov 2010

@sofi07 ja odpadnem..ten tvoj slimacik je fakt premakany! A vies,ze ja som uz nad tym premyslala,ze na ciernom pozadi tie torty strasne krasne vyniknu..len si nemam kedy ist kupit ciernu latku😀 😀 😀 😀

alionuska
1. nov 2010

@henikav 😵 😵 si zlata...dakujeeeeeeem!!!!

moncicka
1. nov 2010

@alionuska nadherne torticky snad aj ja sa niekedy dopracujem k takym vytvorom ja len zacina moja prva torta dopadla katastrofalne a teraz sa chystam tento tyzden na dalsiu, tak dufam ze mi to vnyde. strasne by som chcela aj ja tak pekne piect torticky pre svoju dcerku lebo ta ma strasne rada kolaciky 🙂

henikav
1. nov 2010

@sofi07 fakt je krasny ten slimacik, nejako mi usiel, strasne roztomily, ale aj ta poschodova je krasna aj to auticko je dokonale

duplicka
1. nov 2010

@alionuska fakt krasneeeee diela, neskutocne ako to stihas a jedna krajsia ako druha 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ja som uz konecne pozhanala tie cukriky z ktorych robis mmf hmotu,len este dotaz, ked ju mas spracovanu valcekujes ju na praskovom alebo na solamyle, pytam s apreto lebo ich nemas take zacukrovane , ale su take ciste

rybca
1. nov 2010

@sofi07 - krasny slimacik..🙂)) rozpravkovy..🙂)

@alionuska - ako si urobila te usi na slonikovi, ze tak pekne stali?

anibas
1. nov 2010

@sofi07 nádherné tortičky - musím pozrieť na tvoju stránku - sú tam väčšie
@alionuska ja odpadnem 😅 😅 kedy si ty oddýchneš ?

@duplicka čo je orezané zboku - je dolepené na ňufák, fóliu nedávam, ten baliaci papier je trošku hrubší a je dobrý, mala som tu česť krájať na ňom tortu a krásne prežil - len som si ho vykúpila a musím zháňať nový 😒 😒

@bzucinka2 písmenká sú maľované rukou - predloha slúžil Word z PC 😉

dm1
1. nov 2010

@alionuska nadhera ako vzdy!!! prosim ta presne taky krstinovy vankusik ma caka prosim ta kolko vazil a aky bol velky? lebo ja sa tak okolo 5kg musim trafit

anibas
1. nov 2010

@dm1 5 kg - asi musíš mať veľkosť 30x30

hejdita
1. nov 2010

hmmm ty lidi vubec nemaji sajnu jak je to tezke prave ted v tydnu sem se dovedela ze budu pect dort a kdyz rekli ze tak za 1000 tak semsi predstavila tak 25x25 i to je moc....protoze nato jeste chteji srdicko.....co ted? ale pak mi rekla ze chce aby byl veliky spodek ze neusi byt vysoky ale veliky tak ted envim oni i tri platy delaji dost velikou vysku a i by sem to delel ze trech platu ale i tak si myslim ze to bude tezsi.......mam ji nato pripravit a jak? ona to vybavovala pres tchyni a ani ona nema predstavu poradne no pokusim se s ni dohodnou kdyz sme spolu tak si normalne vykladame takze asi ji reknu ason neco k tomu......ted jim to udelam tak asi jak si to preje ja nevim su z toho vcelku sklamana.....i sem objednavala ten sprej a tak no .... i kdyz toh moc neni a na sto dortu toho taky nebude v tom spreji ale i tak... 😒 😕

asi jeste promluvim s tychni a ji to vysvetlim ze to bude tezsi pokud a nech ji k tomu neco rekne ona to umi ....uvidime jak to dopadne.....

mokiri
1. nov 2010

@sofi07 Gratulujem! Tvoj 3D Slimák je krásny. Poradila si si aj s tou ulitou (vyzerá ako tá pôvodná čokoládová.) Uvidíš, že si ho nerobila naposledy...

nadulici
1. nov 2010

@sofi07 nadherne vsetky, ale aj mne sa najviac paci slimacik, ako z rozpravky.... 🙂

nadulici
1. nov 2010

@alionuska nechapem to, ako to stihas, ale krasne su, vsetky, waw.... 😵

sofi07
2. nov 2010

😀 dievcata, dakujem pekne,tesila som sa na toho slimacika 🙂 @mokiri este raz dakujem za vyborny namet 🙂

@alionuska ali, uzasne torticky, ten slonik je uplne bohovsky.... 🙂 . mne latku dala mama, kedysi vela sila, teraz uz nema chut, tak prehrabala zvysky latok a mam pozadie :D

alionuska
2. nov 2010

@moncicka neboj,ked ta to raz chytilo,a mas talent,tak sa budes iba zdokonalovat-.len treba tomu venovat cas a robit to s laskou🙂 😉
@duplicka dakujem a ja pracujem len s cerou..potriet ruky,valec a aj pracovnu plochu...v mojom pripade gumovy obrus.... s tym hmotu aj prenasam na torty... 😉 😉
@rybca su to vyrezane tortove oplatky zlepene nutelou a v nich napichnute spajdle....a tie som potiahla MMF a zapichla do hlavicky🙂 😀
@anibas ja som odychnuta az az...som na materskej😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@dm1 ked robim ,tak tri platy zo 6 vajec upeciem,ale odrezen z nich,aby mali tvar kocky,,,a doplnim,aby vlastne boli 4 tie vrstvy platov..a ked stuhne,odrezem tie kraje,do oblukov a to dam este navrch tej torty,aby vznikol ten efekt podusky...a potom este dorezem,kde treba...aby to bolo take pekne...a ten ma 4kg.Ked je potiahnuty. 😉
@nadulici D*A*K*U*J*E*M*
@sofi07 ..no musim ja poprezerat niekde doma,alebo u mamy,ci nenajde....nejaku ciernu..a to fotis potom s bleskom a za denneho svetla?Alebo niekde v tmavsej miestnosti??? 😕

sofi07
2. nov 2010

@alionuska ano Alenka, vacsinou vecer s bleskom. moj drahy mi robi v poslednej dobe fotografa, rozprestre latku na zem a okrem velkeho svetla este nasvieti tortu stolovou lampickou 😀 . on je taky pedant .a fotak si polozi na taku malu stolicku, aby eliminoval trasenie ruk a nebola fotka rozmazana 😀 😀 😀 . cela veda akolo toho 🙂
este sa ta chcem spytat, ked M?F valkas na obruse, vyhladis to potom pekne na torte?da sa to?

duplicka
2. nov 2010

@alionuska dakujem za odpoved, cize ked uz mas hmotu vymiesenu,tak uz len s cerou vsetko natieras a je to taketo krasne? no super musim skusit, lebo ked som dala do folie ,tak nic moc 😒 😒 😒 😒 a zase ked som podsupavala cukrom,tak to bolo na povrchu praskove a napr raz sa mi to nechcelo prilepit,lebo zo spodu bolo vela cukru a na maslo to akosi nechytalo 😒 😒 😒 😒 😒 , este baby pisu solamyl, no musim vyskusat

anibas
2. nov 2010

@alionuska veď aj ja som - ale ked mám napr. 3-4 torty - tak cukor nechcem týždeň vidieť 😀 😀 😀
veď ty musíš v pondelok nakupovať na kilá, v utorok začínaš piecť, v stredu pečieš, miešaš MMF, robíš ozdoby, vo štvrtok varíš krémy a krémuješ a plníš torty, v piatok a v sobotu poťahuješ a ozdobuješ 😨 😨 😨 😨 A KEDY ŽIJEŠ ???? 😅 😅 😅

anibas
2. nov 2010

@nadulici ty si robila požiarnické auto ? nespomeniem si kto mal so Samom požiarnikom ☹

dm1
2. nov 2010

ak by niektora mala zaujem tak zase je za znicenu cenu sada floral ale asi zase bez prirucky ako som ja kupila. Minule ked som napisala ze som tak kupila tak ste pisali viacere ze by ste brali http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/983/Flowe...

reruna
2. nov 2010

@alionuska ¨to je neuvěřitelné, nádhera!!!

alionuska
2. nov 2010

@sofi07 no hotovy fotograf...😀 Ja ked ho vyvalam na tom obruse,tak uz ho ani hladit moc nemusim..je to hladucke...mam nezerovy valcek z tescomy a je perfektny.... 😉 obrus,alebo taka silikonova podlozka,ako obrus(normalne co sme mali v skole na lavici) 😉
@anibas NO ked mam 20 tort tak peciem tie korpusy aj tri dni..a potom rychlo naplnit a za dva dni ich vsetky dokoncim..a aj tento tyzden som tak robila... 😀 stvrtok,piatok som potiahla a dokoncila 18tort... 😀 aj s ozdobami! 😉 ..ja si ich nerobim dopredu,ale priebezne,ako dokoncujem tortu,tak az na finale robim kvietky,alebo postavicky..a pod. 🙂
@duplicka solamil pouzivam,len ked tlacim hmotu do silikonovbej formicky babatka🙂 inak cukor,ani solamyl nepouizvam..len tu ceru-alebo aj omega sa ten tuk vola v Lidli,ale ten tak divne smrdi..aspon mne😀
@reruna D*A*K*U*J*E*M*

maca77
2. nov 2010

@dm1 dík za tip ... vedela by si mi napísať, aké vykrajovačky tam sú, prípadne na aké kvietky? vopred díky 😉

duplicka
2. nov 2010

@dm1 nooo dobra ponuka 😉 😉 😉 😉 😉

duplicka
2. nov 2010

@alionuska dakujemm za radyyy 😉 😉

nikanika28
2. nov 2010

@sofi07 slimacik je excelentnyyyy ..krasa 😕 😵 😵 😵
@alionuska kraaasne a neuveritelne...ako vzdy 😵 😵
a samozrejme vsetky ostatne torticky 😵
Ja som robila dve, ale uz v stredu som mala prvu odovzdanu a vo stvrtok druhu...a vikend sme boli prec

reruna
2. nov 2010

@nikanika28 krásné 🙂

bzucinka2
2. nov 2010

@alionuska krasne vytvory ako vzdy a ked to potries cerou, da sa ti potom na to kreslit gelovkami? nie je to mastne? 🙂

nadulici
2. nov 2010

@anibas ano, ja...

alionuska
2. nov 2010

@bzucinka2 ved zas tej cery tam davam len trosku,aby to nebolo suche.... nie na hrubo...len taky povlak... 😵