Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
8. apr 2011

dortiky krasny vsechny .)

mrka2
8. apr 2011

@lucka23 😕 to je krasna torta! nechapem,ze prva? perfektna! a tie ruzicky su nadherne! 😵

lili01
8. apr 2011

@jakelina díky za pochvalu....
@yamahafazer krásný dortík

reruna
8. apr 2011

Ahoj, právě jsem dodělala k výročí svatby

reruna
8. apr 2011

@lucka23 tak první potahovaná a hned dvoupatrová - kráááásná a ty růžičky, fakt super, měa bys vidět moji první 😀 já taky nejsem profesionál, peču jen pro nás, ale zatím každý dort vypadal jinak, než jsem původně chtěla, vždycky se něco při výrobě "vyvrbí"

rybca
8. apr 2011

ahojte, tak tu je vysledok toho spidermana

vinka
8. apr 2011

@rybca pána ten spidi je nenormálne dobrý. 😀
@reruna krásna torta.A ruže ako ozajstné.
No baby tak tu je tá nešťastná torta.A nech zajtra pani nepríde po nu a ju jej pošlem letecky 😀 Len sú rozmazané fotky.Som si to neodkontrolovala.Tak mám nekvalitny záber 😉

rybca
8. apr 2011

@vinka dakujem snazila som sa, aj ked to mohlo aj zle dopadnut, bo v nestrazenej chvili mi ho maly slohol a zahryzol do lavej ruky, nastastie mu to nechutilo a viac tomu neublizil..🙂

reruna
8. apr 2011

@rybca krásný spiderman!
@vinka tak snad si pro něj ta paní přijde, je to fakt krásný dort!to by byla škoda. A díky, ale s růžičkama moc spokojená nejsem, dělala jsem je z RDI a dost se to lepilo....to bílé na nich je ta prášková perleť wilton, vypadá to spíš jako poprášené cukrem...

dm1
8. apr 2011

ale ste popridavali krasne torticky! potom pokukam blizsie zatial vkladam svoje prve tohtotyzdnove. Len skoda ze som ten kos fotila uz pri umelom svetle nie a nie poriadne odfotit tie kvety ☹

dm1
8. apr 2011

a kos nech su vacsie fotky zvlast

reruna
8. apr 2011

@dm1 no to je krása! ta svatební je úžasná a ten košík, to je už umělecké dílo, to vyplétání je úplně přesné a ty kytičky jako živé!

vinka
8. apr 2011

@dm1 košík krásny nenormálne.Tá svadobná práca krásna ale nieje to môj tip.Mi príde taká cukrová v ružovom skôr do krstu jak na svadbu.Ale to je vec vkusu 😉

dm1
8. apr 2011

@vinka dakujem a so svadbonou suhlasim len nedalo sa nic robit chceli presne podla fotky. A to keby si este videla tu prvu foto co poslali no amen tma to by som im ani neurobila 😝

lucula73
8. apr 2011

ahojte šikulky 🙂
neskutočné tortičky ste popridávali,prekrásne 🙂

@dm1 ten košík je úúžasnýýý 🙂
teba som sa chcela spýtať,prosím ťa,ako robíš ten falošný parížsky krém..myslím,že ty si to tu nedávno písala,ale som to včera zbežne hľadala,len som to nenašla 😒 .Včera som ho robila do jednej tortičky a bol dosť tuhý,dala som tam aj ceru,neviem či ma ísť alebo nie 😕
a tu je moja jednoduchá ... 😉

alicc
8. apr 2011

@dm1 teeeda to su torty a ten kosik, ja to nechapem 😲 😲 😲 , jednoducho naadhera 😉 😉 😉 .
ja mam uz korpus upeceny, naplneny, odpociva a tuhne v chladnicke, zajtra idem potahovat, tak na mna myslite, potom hodim foto, dufam, ze sa podari 😨

alicc
8. apr 2011

@lucula73 krasna torta, mne sa take jednoduche pacia najviac 😉 😉 😉

ada9557
8. apr 2011

@lussy23 Dakujeme 😵 😵 😵

dm1
8. apr 2011

@lucula73 dakujem 😵 . Podla receptu co je na TOM tam ma ist cera ale ja nedavam prave preto ze sa mi zda aj bez nej tuhy. Dam varit slahacku + 200g cukru /tiez som riadne ubrala v recepte je 350g/ + cca. 150g coko na varenie z lidla. Niekedy dam aj celu podla toho ako chcem moc cokoladove. necham prejst varom a potom vypnem a primiesam este od oka kakao trochu len ale nemusis uz. Necham vychladnut a zaslaham do 500g masla

ada9557
8. apr 2011

@reruna krásna tortička
@rybca nádhera.ten superman nemá chybu. 🙂
@vinka nádherná tortička.krásna farba.to je farbené po vrchu??? 🙂
@dm1 všetky krásne ako vždy 😵
@lucula73 krásna.v jednoduchosti je krása.mne sa také tortičky veľmi páčia 🙂

lussy23
8. apr 2011

@reruna - krásna tortička 🙂
@rybca - tiež veľmi krásna tortička 🙂
@vinka @lucula73 - krásnučké tortičky 🙂
@dm1 - nádherný košík i trojposchodová torta 🙂

ada9557
8. apr 2011

a ešte sľubený prierez dnešnou tortičkou 😅

lucula73
8. apr 2011

ďakujem dievčatá za pochvalu 🙂 ,aj oslávenkyni sa páčila,ešte nikdy nevidela takú poťahovanú tortu,tak bola celkom hotová 🙂

@dm1 veď to,že asi tú ceru nabudúce nedám,ale ja som dala kakao nie čokoládu,preto som sa bála,že to nebude dosť tuhé a dala som ju tam.No opíšem si ten tvoj recept a ďakujem 😉

benjik
8. apr 2011

@dm1 náááááááááááááááááááádhera! v kterém květinářství jsi koupila ty kytky? Nevěřím,že jsou z marcipánu 😀
Já jsem se ted kochala na facebooku dorty od Ali a rovnou dostala vynadáno,že nás zanedbává. holky máte se na co těšit,zas má nádherný dorty jako vždy.

jajuuus
8. apr 2011

@ada9557 krááásna 😉 ako robíš prosím ťa ten korpus? je to super! 😵

mrka2
8. apr 2011

@reruna peknucka torticka 😵
@rybca wow, ten pavuci muz nema chybu! a torta je super 🙂
@vinka parada! si sa musela namordovat s tymi autickami... no ja by som pani pekne povedala svoje,keby neprisla 😠
@lucula73 krasna jemnunka 😉
@dm1 prenaaadherne!!! mne sa velmi paci aj ta svadobna! ta je krasna nahodou! ale kazdy ma iny vkus samozrejme 🙂 no a ten kosik.... dokonalost sama o sebe! prekrasny! 😵 😵 😵
@ada9557 mnaaam... dala by som si hned! vyzera z dnu super!!! 😵

ada9557
8. apr 2011

@jajuuus dakujem.to som urobila tmavý korpus na plech,natrela krémom,porezala na také 3-4 cm plátky a stáčala do slimáčika na ten svetlý korpus.a svetlý korpus bol tiež potretý krémom aj vrchný aj spodný diel.

lukika
8. apr 2011

@sofi07 a kde máme tie fotečky tortičiek otáznik
@lucka23 krásna tortička
@rybca ten spidi je úplne super to si celé farbila alebo spájala ofarbenú hmotu časti otáznik
@vinka tak tej by bolo fakt škoda je krásna a určite aj mňamková
@dm1 ja nemám slov ten košík je ako skutočný keby som nevededla že to je torta a vidím obrázok tak som presvedčená o tom že je to skutočné aj s kvetmi a tá svadobná je tiež pekná páči sa mi to s tými obručkami to sú tam nejaké obyč lacné prstienky v tom srdiečku otáznik a tie holúbky to máš na to tú formu otáznik

lukika
8. apr 2011

@dm1 ešte raz som sa musela pozrieť na ten tvoj košík ja by som ho snád ani nejedla len by som sa nańho pozerala všetko tam máš tak skutočné dokonca aj ten obrus je ako vyšívaný to si tie kraje nejako odtlačila otáznik

jakelina
8. apr 2011

Krásné dorty tu přibyly, no ten košík je dokonalý. To musela být makačka, tolik kytiček a lístků drátovat. Nádhera i všechny ostatní co jste popřidávaly jsou úžasné. Já dnes zdobím perníky, no zlatý dort, to je piplačka taky hrozná. Zítra to dokončím, dnes už nemůžu na záda. 😝 😀