Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rybkana
3. sep 2014

ahojte, prosim Vas, je niektora z Vas tu z okolia MA alebo BA? Potrebovala by som spravit tortu pre manzela. Ozvite sa mi, dakujem 🙂

sissmiss
3. sep 2014

@sticker ja viem presne ako to myslis 😅 ale asi tie kocky co to uz robia ako profesionalky tak nemaju az tak jasno co riesime 😅 ...idem si nastudovat co je to to ganache...

sissmiss
3. sep 2014

@mamcas medzierky...no...tie moje medzierky maju aj tri cm niekedy...ja mam dojem ze davam vela plnky a vela ovocia, a potom je menej korpusu a tak je to take labilne, davam korpus- plnka, ovocie, plnka- korpus a to co je medzi korpusmi je hrubsie nez tie korpusy

jakelina
3. sep 2014

@sissmiss zlatko, já to dávám až po okraj, tak zkus nedávat to ovoce až ke krajům a pak hotový dort trochu zatížit a ten krém co vylézá příborovým nožem setřít a dát ho tam, kde máš velkou mezeru, aby to bylo stejnoměrné.

jakelina
3. sep 2014

@sissmiss když máš tak velké mezery, tak to já dělám tak, že si upeču trochu korpusu navíc a do těch mezer nakrájím tenké pásky a nacpu je tam. 😉 Takže z boku pak vypadá dort jako suchý korpus, není vůbec vidět žádný krém

sissmiss
3. sep 2014

@jakelina ahaaa, zatazit som tu uz dnes citala a zaujalo ma to 😅 to nerobim 😅 Dakujem, aj za ostatne rady, ukladam si to do pamate a vyuzijem uz v tento piatok. A nasla som si co je to to ganache a ma to naaadherne fotky na webe 😵

jankako
3. sep 2014

@mamcas ja som mala skor namysli ci sa neda spravit ovocna plnka ako napr.do coko ide kakako.

nika1985
4. sep 2014

baby prosim neviete mi poradit ako na tuto tortu podsalku asi spravit skor ze? potiahnut len po obvode a tu penu z coho? ja vobec neviem a udrzi mi to ako torta myslim ked to bude dole take uzske ma mat do 3kg. 😢 Dakujem za kazdu radu.

sticker
4. sep 2014

@jakelina Majka a keď dávaš na tortu tú čoko, aj si nejako zakryješ podnos? Pri mojej šikovnosti by bola čoko všade okolo :-P Veď mne aj pri plnení občas na podnos cakne plnka. A čoko rýchlo schne, tak to sa potom človek zabaví ešte aj tým rýchlym čistením... A čím zaťažíš tortu, aby zase moc nevpadla dovnútra? Nejako ma nič nenapadlo ako som teraz pozerala po kuchyni 😀 Tak som ju len rukami tak pozatláčala a dala do chladničky.

jakelina
4. sep 2014

@sticker nijak podložku nezakrývám, setřu to skoro do čista tím pravítkem jak po podložce přejíždím a uhlazuji boky a tím to seberu i z podložky. Potom vezmu papírovou utěrku a setřu ty zbytky, než to ztuhne. Nahoru položím velkou plastovou krájecí desku a na to položím třeba mléko v krabici 😉

sticker
4. sep 2014

@jakelina Fuha, to až takúto záťaž 😕 Ja by som sa bála, že sa mi to celé "zrúti" 😅 😝

pristela
4. sep 2014

@jakelina 😀 ha , tak ja tento vikend neskusim bo som zabudooou kupit coko 😀 😀 to vies, nenapíšeš=nemáš 😀 😀 😀

pipka
4. sep 2014

@pristela ja som prave dosla z obchodu, ze idem parizsku varit...a nezabudla som tiez coko kupit 😅 😅 😠 😠 🙄 😀

tak uz aj mazem naspat 😝 😅 🙄

neni si ty moja polovicka...naaahodou? 😅 😕 😅 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
4. sep 2014

@pipka netusim preco mame oddelene domacnosti !!! by si mi kupila bielu 😀 😀 😀 😀 ale pravitko na coko to som si nezabudla kupit 😀

jakelina
4. sep 2014

@pristela
@pipka holky vemte mě do rodiny, já mám doma celkem asi 12 kilo čokolády 😀 😀

mysiatkoo
4. sep 2014

cafte po dovolenke... snad vas aj niekedy docitam, lebo len dopacitkovat som stihla zatial 😝 jedna dnesna a hura opravovat zdrcnutu parizsku na dalsiu vikendovku 😠 😠 ☹

mysiatkoo
4. sep 2014

@jakelina aj ja ta xcem Majkaaaa, lebo ked to neopravim, tak ide 1kg coko do kosa 😨 😕 😅

pipka
4. sep 2014

@jakelina ja ta bereeeem hned 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😵 😵 😵 ako dcerku sikovnuuu si ta adoptujeme 😵 😀 😀

pipka
4. sep 2014

@mysiatkoo boooze ten zajko je uuuzasnyyyyyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evicaka
4. sep 2014

@mysiatkoo budem sa opakovať, ale.....boženku, ten zajko je perfektnýý a samozrejme celá tortička 🙂

jakelina
4. sep 2014

@mysiatkoo nádherný, už jsem obdivovala na Fb 😉

sticker
4. sep 2014

@mysiatkoo Miška od včera som premýšľala, čo je s Tebou.... A stačí asi vážne na niekoho intenzívne myslieť a on sa zjaví 😀 😀 Krásna tortička ako vždy od Teba 😎

mamcas
4. sep 2014

Zienky najsikovnejsie, poradite mi priemery na 3p svadobnu tortu pre 40 ludi? Prosim prosim 😅 a este nematenahodou nejake mile bosorky a pavuka ulozeneho? Maju ist spolu na svadobnu torticku 😀 a este jedna otazocka, nezabiteee ma - mentolovu farbu ako namiesam? Ja nemam v tomto absolut predstavivost 😖

mamcas
4. sep 2014

@jakelina vyskusam tu ganache teraz, len este jednu otazocku maaam 😝 z bielej tiez len roztopim v micro a potom supnem slahacku postupne po troskach tak aby to netieklo a dobre sa to natieralo? Od oka? Boze bojim sa toho ako cert kriza 😅

79zuzana
4. sep 2014

Moja dnesna superrychla torta na privitanie 🙂 Vcera rano objednana a dnes uz aj odovzdana 🙂 Ale teda nastastie aj celkom jednoducha, fakt nastastie, pretoze mi zostala doma princezna, lebo chytila akysi chripkovy virus a nemohla ist do skolky 😝

jakelina
4. sep 2014

@mamcas ano stejně, jenom musíš dát víc čokolády. Ta bílá je taková potvora - myslím že jak to neobsahuje kakao, tak je to spíš jenom tuk a hůř to tuhne. 😒

andyb25
4. sep 2014

Kočky BA + okolie chcem vás pekne poprosiť, ktorá by bola ochotná a mala čas urobiť mi na budúcu sobotu tortu pre otca k 60. ja viem, že som sa dosť neskoro spamätala, ale skúsim. Išlo by o rušeň. Ďakujem za ochotu 🙂

mysiatkoo
4. sep 2014

@pipka @evicaka @jakelina @sticker dakujeem babule, aj za pacitka.... teta s ujom boli strasne zlati ked to zbadali, tak sa vytesujem... ale aj sediviem z coko torty uaaaaaaaaaa ... uz sa xladi druhy pokus slahackovy 😠

mysiatkoo
4. sep 2014

@79zuzana skvele hrany 😉