Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. apr 2012

@vlada111 ano vzdy v strede ja inde ani nedvam ja fakt neviem. a urobi mi to len obcas nie vzdy takze rurou to asi nebude 😖

vlada111
22. apr 2012

@dm1 šľahať bielky s cukrom a potom dať do toho žĺtka je normál, nemusí to byť olejová piškóta. Tak piekli babky, už len pridali do vaječnej zmesi múku a dali piecť bez PDT 😉 Takto pečie aj moja svokra.

dm1
22. apr 2012

@vlada111 len ci sa da tak piect korpus podla kazdeho receptu? hmmm vies myslim aj ten orechovy kde ide do zltok s cukrom potom kava...

ajka82
22. apr 2012

baby mam otazocku, kedze sa nechystam si kupovat stencils sablony, daju sa take vzory robit aj zdobiacim vreckom alebo striekackou? nebude to asi take ako zo sablony ze? a ked hej, tak cim to nakreslit, nejaky krem maslovopudingovy alebo len zafarbene maslo s cukrom staci? robili ste to niektora takto? dakujem

miciatko
22. apr 2012

@vecernicci ja odpadnem, to budes mat pereny tyzden

miciatko
22. apr 2012

@dm1 a skusil uz niekto iny ten korpus upiect??, ja som mala raz recept na babovku a ta mi nesla ani za boha dopiect, potom som zacala iny recept a bolo dobre

vecernicci
22. apr 2012

@miciatko to nějak zvládnu, horší bude lednice, asi ji nacpu i dole tchýni 😀 😀

dm1
22. apr 2012

@miciatko jasne ved baby ho tu pecu a aj ja uz tolkokrat bez problemov len raz za cas mi to vyvedie

lokalistin
22. apr 2012

Ahojte som tu nova chcela som najskor precitat celu diskusiu kym sa zapojim,ale tosa jednoducho neda... Vsetkym patri moj obdiv pekna robotka...
@dadka212 ako to stihate tolko tort za vikend?
🙄
Ja mam buduci tri torty stvrtu som odmietla. A uz mam mindraky ako stihnem tie tri.

lusil2005
22. apr 2012

@peroli 😀 dakujem! aj za to ze si si na mna spomenula, aj za pochvalu 😝

lifinka
22. apr 2012

@vecernicci chichi, jak mám dělat ten dort s pribinákem "kočka" udělala jsem si šablonu a zjistila jsem po vytažení pribináčku z lednice, že ten postup, co jsem si našla má starou kočku, teď jsou jiné obrázky kočičky 😕 😕 😅 😅 tak jsem si ji nakreslila nanovo, jen nevím jak udělat květ vanilky- ten střed? A ještě jsem objevila na pribináku, že vršek je žlutý a boky jsou napůl žlutomodré??? Je to pro chlapa.
Zas aby vynikla ta vanila, tak by bylo dobré udělat modrý potah....

Jak poradíte s nápady sem???Díky

adrianai
22. apr 2012

Ahojte baby,
krásne tortičky ste popridávali, nestíham híkať 🙂
ja som síce povedala, že už viac ako 1 tortu naraz robiť nebudem, ale tentokrát som urobila výnimku - no opäť nadlho 😀 ,nechápam, ako môžete robiť 5-6 tôrt za víkend 😅

bambula1307
22. apr 2012

@dm1 ja nedavam vela oleja, len troska..tak na 10 vajec 1dcl....viacmenej davam od oka.
😎 Ziadnu vodu. Len muka hl., cukor, vajicka , troska oleja a PDP. Korpusy su vlacnejsie od oleja

lussy23
22. apr 2012

@adrianai krásne

lussy23
22. apr 2012

@79zuzana nádhera
@zeleny_cajik krásna @janula.h krásna @yamahafazer krásnučká @vmartinah krásne sú @dm1 krásnučká @miciatko krásna je @mariann2 nádherné sú @livia76 nádherná tortička @daducha nádherné dielka @lusil2005 krásna @janulkamartinko krásne výtvory @dadka212 - nádherné @ajka82 krásny

eliska22
22. apr 2012

kočky už som sa to tu pýtala, tak sa opýtam ešte raz, už máte asi volnejšie a možno niekto odpovie 😀
nemáte náhodou uložený postup na papagája? mal by byť 3D a mal by stáť akože na torte 😝 zajtra ho mám robiť a neviem si rady, už som všetko prelúskala a nič 😖

eliska22
22. apr 2012

@lifinka a nedalo by sa to tak potiahnuť, že zvlášť boky, dáš tam pás modrej poťahovky a potom žltej? či blbosť??

mishulle
22. apr 2012

holky prosím, jak se jmenuje ta hmota, co dělá jakoby skelný povrch?

jaja555
22. apr 2012
vlada111
22. apr 2012

@dm1 hm, to veru neviem.

eliska22
22. apr 2012

@jaja555 ďakujem ti 😉 fotiek som našla aj ja plno, len som myslela skôr nejaký postup, že či urobiť z punčoviny alebo len z hmoty 😝 ale ako tak nad tým stále viac a viac dumám, tak ho asi urobím z tej punčoviny a skúsim potiahnuť a keď sa nezadarí, tak druhý pokus bude z hmoty 😅

florentina
22. apr 2012

@mishulle nevím hmota, ale skleněný povrch se dá dělat z isomaltu....ale neptej se mě jak, páč to nevím🙂

http://www.fialapraha.cz/eshop/ostatni_suroviny...

jaja555
22. apr 2012

@eliska22 muška ( to je ten posledný link ked si pozrieš ) ho robila ... 5kg torta,rumovo-čokoládová s višňami,poťah PDT špecial,papagáj Gumpasta ...

miciatko
22. apr 2012
salonka1981
22. apr 2012

Ešte raz Ďakujem za pomoc a za "lajky"to som ani nečakala.Teraz ma čaká torta svadobná z vodopádom tak som rada že sa to tu riešilo a viem ako na to ďakujem.Inak nádherné všetky tortičky,veľmi všetky chválim.

@eliška22 ja som tiež popozerala všetko a nič poriadne nemôžem nájsť na postup papagája tiež mám robiť tortu RIO tak budem aj ja rada ak by baby niečo poradili.A ja som niekde raz videla takú výtlačku silikonovú na papagája aj to by sa mi hodilo a nemôžem to už nikde najsť tak ak by ste o niečom takom vedeli budem rada.Ďakujem.

eliska22
22. apr 2012

@miciatko ten druhý link mi neotvorilo 😝 inak ďakujem, no nejako si budem musieť poradiť podľa obrázka 😅 idem robiť tiež bieleho kakadu 😝

eliska22
22. apr 2012

a ešte najlepšie bolo, keď mi dotyčný, čo chce toho papagája napísal, že keď sa papagáj prekrojí, tak chce aby mal vnútri 3 vajíčka......chápete toto 😀 som mu napísala, že Vážne uvažujem, že tortu neurobím 🤐

jakelina
22. apr 2012

@eliska22 já bych mu řekla, že jeho taky překrojím a jestli nebude mít tři vajíčka, tak je nanic 😖