Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
17. okt 2012

@pristela sak uz im dohovaram, nech sa slusne spravaju na navsteve, mrchy🙂)

simasa
17. okt 2012

@vlada111 prekrásna 😵

dida38
17. okt 2012

tak zienky, my sme mali "narocny" vikend 😀 v sobotu vecer sa u nas tortovalo 😀 😀 😀 ta velka to je od mojho draheho co stvoril pre mna...ja som mu upiekla akurat korpus a zvysok je jeho praca....a tie dve mensie su od deti...zlta je od Lukyho, sice moja praca ale pod jeho "dirigovanim" a zelena je cisto Miskina robota....sice kazda ma chybicku krasy, ale pre mna su najkrajsie 😀 😀

mizulienka
17. okt 2012

@vlada111 nadherna, uplne bezchybna, originalna 😉

jakelina
17. okt 2012

@pristela ano, měla jsem z Kaufu ty čistě bílé. Bylo to takové jakoby zdrclé, no hnus. 😒

jakelina
17. okt 2012

@vlada111 ta dorta je luxusní, že wauuuuuuuuuuuu 😉

dm1
17. okt 2012

@rapunzel1 ja ju pouzivam hlavne na ozdoby ale uz som s nou aj potahovala ako mam tie torty coko so srdcom hore tak to je vdzy potiahnute tou cokohmotou
bok je coko a cera NEDAVAJ MASLO! na bok este ako tak ale hore to bola hroza daj radsej tu ceru alebo cistu coko. Pomer davam od oka ale asi tak 200g coko a 50g cery ale neviem presne
do formy na sugarveil davam bud cistu coko alebo coko + cera. bacha zase nie horuca coko taka tepla ze ju v pohode vylejes
vyberat z formy az ked je to uplne ztuhnute a to sa vlastne nevybera doslova - najlepsie je dat si napr. papier na pecenie, preklopit tam formu tak aby bola coko dole a potom chytit roh formy a stiahnut formu prec. ide to super ak je to dobre stuhnute. Bacha v teple sa tej coko moc nechytaj lebo tam zostanu flakate otlacky. ak si to potrebujes pridrzat tu coko tak si tam daj papier na pecenie a cez to
ak davas cokotransf.na okruhlu tortu tak si urez pas aky potrebujes a nalej coko. ked je tak mierne zatuhnuta aby nestekala ked dvihnes foliu tak to das okolo torty a das to chladu. zlupnes ked je uplne tuhe

zz134
17. okt 2012

kocky nemate niektora postup na pivonku?neviem to nikde najst. asi som za blbca

zz134
17. okt 2012

@vlada111 uzasna je ta torticka! Som z nej paf!!! a tie kvietky robis ako pls? Z akej vykrajovacky?

zz134
17. okt 2012

@jakelina dakujeeeeem!

jakelina
17. okt 2012

@zz134 není zač

jakelina
17. okt 2012

@dida38 máš doma šikulky, krásné jsou 😉

vlada111
17. okt 2012

@zz134 ďakujem pekne. Robila som lupene zo srdiečka a to som ešte vlnkovou okrúhlou formičkou po krajoch vykrojila 😉

pristela
17. okt 2012

@jakelina jaj , si ma nepotesila ☹ nuz zostava uz len dufat 😀 ale ta mackova ti všsla naadherne, kaslat na hmotu , celkovo je uzasna 😅

mia1111
17. okt 2012

@vlada111 - waaaaaaaaaaaaaaaau, nááááádhernáááááááá torta 😵 😵 😵 😵

jakelina
17. okt 2012

@pristela no právě, kdyby to nebylo pro kamarádku, tak bych ten potah strhla a vyhodila, ale ona se přišla podívat a říkala mi, co blbneš, já tam nic nevidím, to je dobré. Tak jsem dort dodělala a dozdobila, ale jinak bych to nedala z domu a to mi ještě asi půl kila zůstalo, to asi budu muset vyhodit, nevím co s tím, bylo to děsné. Čím dýl jsem to hnětla, tím horší, ruka mě bolí ještě teď.

jakelina
17. okt 2012

@pristela a děkuji za pochvalu 😉

mia1111
17. okt 2012

@jakelina - jéééééminenku, tí méďovia sú úžasnííííí, nádherná tortička, normálne som sa zamilovala 😵 😵 😵 😵

jakelina
17. okt 2012

@mia1111 děkuji 😉

lilianka1199
17. okt 2012

Ahojte maminky, strasne chcem poprosit o radu pre uplnu zaciatocnicku, pretoze je tu toho strasne vela a idem piect svoju prvu tortu a celkovo aj nejaky kolac 😀 , korpus dufam zvladnem, aj to s niecim naplnit, objednala som potahovu hmotu Wi, zehlicku, nejaku farbu, pismenka.A dalej neviem, skusila som dnes ruzicku a dopadlo to katastrofalne, vsetko cervene, lepilo sa, trhalo a ostalo na pracovnej doske 😀 . Tak, ak mozte, poradte mi, co mam dat pod potahovku( staci dzem? ), co mam dat na pracovnu dosku, aby sa nelepilo (prask.cukor?, ked som ho dala, tak cervene ruzicky boli biele), na aku hrubku mam to wi vyvalkat? a ako sa vlastne pouziva take vykrajovatko na pismenka kde je cela abeceda, to vobec netusim ..... Asi smiesne otazky, ale ja dva dni hladam na nete presny postup a az tak do detailov to nieje nikde rozpisane....Dakujem a ak vas napadne nieco naco si dat pozor v zaciatkoch, potesim sa 🙂 😉 😉 😉

salonka1981
17. okt 2012

Ahojte,kamoška chce odomňa takúto tortu a ja teda vôbec neviem ako to urobiť aby to držalo pokope a boli tam ešte aj tie medzeri medzi poschodiami a vydržalo to prevoz 80km.A ešte neviete z čoho by mohla byť navrchu tá ozdoba tie trojuholníky?Moc ďakujem za každú radu 😉

pipka
17. okt 2012

@vlada111 vladi kraaaaaasna a uz uz som ta chcela pochvalit ze ake nadherne bielkove zdobenie ked som docitala... 😀 ale ste super partia aj s kamoskou...perfektnaaaaa 😎

pipka
17. okt 2012

@jakelina majka naaadherniiiii mackovia...na spapanie 😉 hned som si ich ulozila 😵

dudam
17. okt 2012

@lilianka1199 ahoj. som na tom podobne. Chcem potiahnuť tortu a svokra mi dala nejaký recept na marcipán zo sušeného mlieka ale robí sa s tým hrozne. Topí sa, lepí sa a trhá sa ..... ☹ Ak môžete niekto prosím poraďte nejaký super vyskúšaný recept na niečo ako fondán alebo kvalitný marcipán aby sa stým dobre poťahovalo a tvarovalo. Ďakujem veľmi pekne.

aduskatt
17. okt 2012

@salonka1981 ta ozdoba budu najskor vyrezane trojuholniky z potahovky a vytvrdnute.aspon sa mi tak zda na pohlad

dudam
17. okt 2012

@dudam už som našla 😀

dm1
17. okt 2012

@salonka1981 nato je normalne taky stojan bez neho to asi neurobis alebo len ho vyrobit

dm1
17. okt 2012

@salonka1981 to hore moze byt potahovka alebo cokotransfer a cokolada, ci jedly papier moznosti je vela

rapunzel1
17. okt 2012

@dm1 ďakujem veľmi moje, tak to veru skúsim, ako pôjdem do mesta kúpim čokotransfer a skúsim len tak na doma, čo to urobí a všetko to odskúšam, už sa teším ako budem nadávať, že mi to nejde 🙂 🙂 🙂 , ale chcem odskúšať aj niečo nové a tie tvoje torty sú proste pohádkové, ďakujem