Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
9. jan 2013

@lamps krásnučké

gumkacka1
9. jan 2013

ahojte, idem po radu. Nemáte nejaky dobry postup na fotak Nikon? 🙂

janula.h
9. jan 2013

@mariann2 ako si ju robila? ako to že Ti stojí na torte ?? je vystužená? dikeeeeeeeees

mariann2
9. jan 2013

@janula.h no, vytlačila som si obrázok motorky, ktorú som chcela, v potrebnej veľkosti a podľa neho vyrábala jednotlivé časti, potom som si vyrobila koštrukciu z drotikov, tuším čislo 20 a na to som to napichovala, nechala poriadne vytvrdnúť, ale aj tak to poriadne nedržalo pokope, tak som to zas poprepichovala drotmi, bola makačka dať ju dokopy, ale stála, takže sa to dá 😝, dôležité je, urobiť ju dosť vopred, aby vytvrdla

janula.h
9. jan 2013

@mariann2 haha bude na sobotu 😀 ale baba tam chce umelú ja som len zisťovala

janula.h
9. jan 2013

@mariann2 ja by som aj vymodelovala ale pri robote nestíham ☹

elienka
9. jan 2013

Dievčatá, pridávam svoju 3. poťahovanú tortičku -len tak ku káve- prišiel mi brat z Nemecka na Vianoce. Dala som tam meno synovca (má 5 rokov), že je akože pre neho, mal neuveriteľnú radosť.
Inak bola bezlepková s pribinákom.

dm1
9. jan 2013

@janula.h ja tam nemam ziadne droty ani nic len v kolesach - tusim diskokeks je potom sparatko robila som podla tohoto postupu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

toto je moja https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...

janula.h
9. jan 2013

@dm1 ďakujeeeeeeeem 🙂

janula.h
9. jan 2013

@mariann2 ďakujeeeeeeem 🙂

rapunzel1
9. jan 2013

baby HEEEELP ako by ste toto poťahovali??????????????? Lebo keď budem chcieť potiahnuť spodnú polgulu v celku a otočím to, tak si stlačím tie zuby hore, keď budem chcieť potiahnu spodok ako pás, tak mi ostane spoj a neviem či ten pás takto dohladím????? ako na to??? tie zuby viem ako robiť, to je v druhej téme, hneď na prvej strane, vyrezať a dať vedľa a týmzvýšiť. Dokopy to nejak dám, ale ako to potiahnuť, aby to bolo takéto pekné ☹ ☹ ☹

luciahromadkova
9. jan 2013

@lamps dakujem tvoje su naj 😵

blondi2
9. jan 2013

dievcata poradite, kde je dostat biele marshmellow cukriky? na prvej strane som sa docitala, ze cukriky z lidla aj ked su modre, da sa farba zmyt vodou, ale nie je to tak. tak som urobila modru tortu, ale este potrebujem spravit farebny vlacik.

zuzka72
9. jan 2013

@blondi2 u nás mají v globusu v oddělení čínských věcí -nudle, sojovky, koření, čili atd...

lokalistin
9. jan 2013

@opica89 davala tam potravinarske farbivo na prvej fotke ten maly balicek modry je potravinarska modra farba ja robim presne tak isto len toho cukru davam odoka .ale ja nerobim casto lebo mne nie vzdy sa vydari tak,ze som spokojna pre nas mi to nevadi tam sa s nou pohram,ale na zakazku ma nebavi sa stym piplat a okrem toho robim dost pre moslimov a oni to jest nemozu je tam zelatina so svinky prisne zakazane 😉

janula.h
9. jan 2013

@pristela Ty dobre spíš ale čo ja?? keď toľkú krásu si tu dala kam Ty na to chodíš?? žeby do Tesca ? 😝 😝 😝 😀

rapunzel1
10. jan 2013

@salonka1981 prosím ťa a kde si túto farbu kupovala v kamennom, alebo cez eschop, lebo mám robiť rapunzel... zase a to bola katastrofa s tou fialovou, vôbec sa mi tá moja nepáčila, použila som od wiltonu klasickú gelovku a bolo to stále našedlé pri bledej farbe, robím s MMF a to vôbec pekne nechytalo, tak by som chcela vyskúšať niečo iné, ďakujem

daniz
10. jan 2013

@opica89 normálne štetcom po povrchu farbou zriedenou s trochou vody

daniz
10. jan 2013

@rapunzel1 potiahni to naopak ako poľogulu, potom otoč a dorob vrch.

elienka
10. jan 2013

@blondi2 v lidli sa kupujú haribo dulcia rubino - sú to pampúšiky posypané ružovým cukrom. tento sa dá umyť pod vodou, robila som to raz, je to dosť pracné a tej vody čo sa minie. Občas býva v Lidli americký týždeň, vtedy majú cukríky na BBQ a tie sú čisto biele a cena je super.
Potom som našla v Kauflande Haribo BBQ je to sáčik malý iba 100 gramový za 0,70 centov, ale sú čisto biele.
alebo potom to robia ostatné tortové umelkyne tak, že rozstrihajú tie cukríky na farby a použijú len bielu časť

jakelina
10. jan 2013

@blondi2 ne modré, ale červené se dají umýt, je na nich cukr. Ty modré jedině ty šmouly jestli myslíš rozstříhej a budeš mít kousky bílé čisté a pak modré. V Kauflandu mají ty bílé pořád. Já je tam kupuju.

sisix
10. jan 2013

@vecernicci to ja vim 😉

sisix
10. jan 2013

@gumkacka1 kuk sem http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=58442&use... delala jsem a slo to dobre. 😉

timotejkabrejkova
10. jan 2013

@gumkacka1 Nieje to síce Nikon, ale tiež dobrá značka 🙂

salonka1981
10. jan 2013

@rapunzel1 ano v kamennom obchode zatial som ju ani inde nevidela.Ale sa im strašne rýchlo minuli ale pani povedala že zobrala iba pár na skúšku a že ešte dovezie.To mali v Novom Meste nad Váhom.Tiež som sa jedovala že tá fialová od wilton je škaredá aj keď som ju miešala tak sa mi nikdy nepáčila a aj na fotkách vyzerala strašne.Tieto sú inak ostatné farby také isté ako od wilton len táto fialová je iná.

alenv
10. jan 2013

@salonka1981 právě já mám také wilton a to je hrůza musím jí míchat a stejně to není to co chci. Tuhle jsem v čechách neviděla zkusím vyhledat děkuju 😉

adelaz
10. jan 2013

Ahoj holky občas nakouknu do vaší diskuze a i proto jsem se odvážila a vyrobila svůj první patrový dort pro maminku k 50. narozeninám. Před tím jsem dělala jen dva malé dortíky synovi k narozkám. Takže se také chlubím a přikládám foto. A musím říct, že měl velký úspěch, všech 50 hostů si ho chválilo, že není přeslazený, že není suchý atd🙂 takže jsem měla radost🙂

timotejkabrejkova
10. jan 2013