Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
17. mar 2013

tak holky, krááásný dortíky jste popřidávaly, nestíhám jmenovat každou zvlášť, ale super

a tady jsou moje včerejší perníčky, vajíčka jsou plněný lentilkama a gumovýma medvídkama a každý má 10 dkg 😉

sisix
17. mar 2013

@vecernicci poslu kluka na mrzkut 😀 opek krasne 😉

sticker
17. mar 2013

@levandulka3 Tie pneumatiky sú perfektné!!!!!!! Aj ostatné samozrejme, ale tie pneumatiky ma dostali 🙂
@lamps Aj ja sa pripájam a Filipkovi všetko naj prajem... Sa mi páčilo, že omylom otvoril chladničku 😀 😀

sticker
17. mar 2013

@vecernicci Tak na toto ja nemám absolútne vlohy 🙄 Nádhera 😵 😵 😵 Mne sa ani nikdy tá poleva nepodarila - zväčša bola riedka, tak som to vzdala. Aj tak nemám fantáziu na takéto krásne zdobenie (a trasú sa mi ruky 😀 )

pukica
17. mar 2013

@anibas dakujem za odpoved a pomoc,no takze napriek mojim obavam torta chutilaaaa 🙂

tamianati
17. mar 2013

@elamaslakova Ďakujem krásne! 🙂

voskovaeva
17. mar 2013

@lussy23 dakujem a peken jmena si si vybrala hlavne tie chalanske 😉

katkak23
17. mar 2013

@rapunzel1 jejo dakujem ved som rozmyslala ze v papierku je to o nicom take tenke nemaju velmi....takze na nechty hovoris...ok pojdem niekedy kuk 🙂

salonka1981
17. mar 2013

@janula.h Nádherná tortička tá z loďou,môžem sa ťy opýtať ako si robila tie vlny a more?To je hmota nie piping gel?A tie vlny to si namalovala to biele alebo ako sa to robí?Ja mám robiť pláž tortu a more a strašne sa mi páči ako máš to more urobené.Ďakujem.

salonka1981
17. mar 2013

Prosíííííím dievčence nemáte nejaké uložené inšpirácie na pláž a more tortu?Na nete ma moc toho neočarilo tak skúšam či niečo nemáte aj vy 🙂 Ďakujeeeeem 🙂 🙂 🙂

florentina
17. mar 2013

@vecernicci dokonalé perníčky a ještě vajíčka plněná...wauv....to se jak dělá? Peče se každá půlka zvlášť, pak se naplní a pak teprve slepí? A ano, byla bych moc ráda, kdyby nějaké to stretko bylo a tuto nádheru jsi nám tam ukázala 😉 A jinak jsi mi psala do odkazu, že jsem psala něco o létě...pokud bude opravdu zájem uspořádat stretko tady v Čechách, ráda se toho ujmu, ale cokoli k tomu bych řešila až tak od půlky dubna, neb do té doby z pracovních důvodů opravdu nemohu. Až se tady z toho papírové blázince vyhrabu, určitě se ozvu a zkusíme se tu nějak domluvit🙂.

florentina
17. mar 2013

Jinak mě děvčátka mrzí, že na vás nemám teď čas, ale občas mi to nedá a stejně nakouknu a pokaždé, když se tak stane, tak tak jen ukládám a ukládám do inspirací....jste všechny čím dál šikovnější, kolikrát si říkám, že tohle fakt už není možné, jak je to dokonalé...jste mým velkým vzorem....všem posílám tisíc velkých páčítek 😉 !...nechci jmenovat, neb bych na někoho zapomněla a moc by mě to mrzelo.

florentina
17. mar 2013

@maya30 jinak jsem ti chtěla poděkovat za rady ohledně té mašinky Tomáše co jsem teď dělala, kdysi jsem vyzvídala jak na to, když jsi dávala foto té své, kterou mám uloženou v inspi a moc se mi líbila...snažila jsem se teď tomu alespoň trochu přiblížit a díky tobě jsem věděla jak na to, tak ještě jednou moc děkuji! Ještě jsem se chtěla zeptat, nepamatuješ si, jak dlouho jsi tu mašinku /bez dortu/ dělala? Stačí orientačně, ale já se s tím dělala neadekvátně dlouho, vím že jsem zatím hrozně pomalá, ale potřebovala bych mít nějakou metu, které bych se ráda časově přiblížila...zajímalo by mě, co je reálné? K

mimcak
17. mar 2013

krásne tortičky ste popridávali tento víkend.nebudem osobne menovať,lebo všetky sú krásne. Ja som mala tento výkend tú mačku z tej hry ,čo som tu dávala.Nedala mi spávať 😝 . nakoniec mi pani napísala,že ak sa mi nebude dariť tá hlava tak môžem urobiť,len takú na vrchu,ako mi vtedy spadol kameň zo nsrdca. Tak som sa o tu hlavu 3D ani radšej nepokúšala a urobila,len takú vyrezávanú ,zo šablony na vrch torty. No ja blbec som si ju zabudla odfotiť.Lebo som ju dokončovala večer a nechcela som fotiť po tme a ráno som zabudla a pani tu už dofrčala o 8,45 😝 😠 . Tak som jej volala aby mi ju odfotila a dala na FB tak dúfam dá. a potom ju sem vložím. Ale páčila sa,bola spokojná tak som rada.

mamina1978
17. mar 2013

@zuzana92101 nadherna , jemnucka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rapunzel1
17. mar 2013

Baby moje že dnešná objednávka, svadobná torta v bláznivom štýle, ala Mafstory, izba dvere,krb, gauč, postavy podľa reál....malé bláznivé momentky zo života zakomponované v torte, financie v pohode, sa teším ako malý dodo, dúfam, že splním ich očakávania......tešinkujeeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maya30
17. mar 2013

@florentina naozaj nemas za co dakovat, s masinkou si si skvelo poradila, dokonca aj ksichtik sa ti podarilo krasne vytvarovat, mozes byt so sebou spokojna 🙂 Ja som tu poslednu masinku robila asi 1 - 1,5 hodiny, ale uz som ich mala za sebou niekolko, navyse najviac casu by aspon mne zabrala ta tvar a kedze mam formicku tak tym sa to urychlilo...ale vacsinou mi modelovanie jednej postavicky alebo takehoto vozitka trva tu 1-1,5 hodinu, co je asi dost vela, ale ja to rychlejsie neviem 😉 🙂

vecernicci
17. mar 2013

@sticker tak jsi ji měla zahustit cukrem, jak myslíš že to dělám já? pokus omyl 😀 😀

vecernicci
17. mar 2013

@florentina tak fajn, klidně může být stretko i dřív, pak něco domluvíme 😉

mysiatkoo
17. mar 2013

tusim si vyclenim novy disk na tie vase inspiracie... veeeeela nadhernyx po vikende!... a zase aj ja prispejem uz velkonocnou naladou ... a dakujem tymto @vlada111 za inspiraciu na zajaca (snazila som sa nekopirovat celkom) 😉

maya30
17. mar 2013

@katkak23 dakujem 🙂 ruza je urobena zo svetlofialovej hmoty a pozaschnuti nafarbena prachovymi farbami amethyst a rose campion 😉

maya30
17. mar 2013

@vecernicci tie pernicky to je uzasna praca 😲 ja som sa jednu dobu tiez pokusala ale potom som to vzdala, mne sa nedarilo kontrolovat rychlost akou mi to tieklo zo zdobicky alebo sacku...napr. pri oblucikoch bol kazdy iny, alebo uplne zly lebo som nestihala, asi neviem namiesat spravnu polevu....mas moj velky obdiv za tie detaily 🙂

jakelina
17. mar 2013

@mysiatkoo nádhera 😉

levandulka3
17. mar 2013

@pristela úchvatné 😵 😵 😵 😵 tá hra je neskutočná vieš krásne maľovať a tieňovať

vecernicci
17. mar 2013

@maya30 tak jsi ji měla asi moc řídkou 😉 a obloučky, to chce jen cvik a praxi,prostě zdobit, zdobit, ani nevíš, kolik jich snědli jen tak kluci, protože se mi nepovedly

lucka_o
17. mar 2013

@lamps a to kde zozeniem????

levandulka3
17. mar 2013

@a ešte jedna z 1.marca kde som zabudla urobiť foto a až dnes mi prišlo foto od zákazníka (nie moc dobré ale čo už mám poučenie do budúcna) 😝

lawli
17. mar 2013
dm1
17. mar 2013

kocky pridavam svoje 2 tohtotyzdnove 🙂

zuzana92101
17. mar 2013

@rapunzel1
@muffinka8
@nika222
baby, dakujem vam za vase slova, ste zlate, to tak potesi 🙂 🙂 🙂 Spala som sice len 3 hodky, ale tak hadam im bude aj chutit, to vzdy trpnem, ci im sadne krem. Teraz som robila pribinacik, ten hadam kazdemu chuti.

Nika, myslis silikonku na babatko? Tu je link: http://www.mojeformy.sk/silikonove-formy/eshop/...
A tu cipku som robila z tejto: http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/32-...