Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jankaferancova
2. apr 2013

@lamps dakujem pekne,ona sa mi zda taka nejaka cudna a veru si neviem predstavit ako to s tym pojde,je moc makka,asi sa na to vykaslem,ze? 😉

gabkostanka
2. apr 2013

ahojte, pridavam moju 2. potahovanu tortu, robila som ju synovi k narodkam, malemu sa pacila a spoznal na nej aj mickyho a pluta 😀 ta modelovacia hmota ma riadne vytrapila 😅

lamps
2. apr 2013

@jankaferancova to záleží od toho, koľko máš trpezlivosti. Ja jej mám myslím že dosť, ale toto bolo nad moje sily 😀 😀 😀 . Mám ju len odloženú a nepoužívam ju 😀

mysiatkoo
2. apr 2013

@nika222 takto to vyzera ;) kupovala som o nieco vyse pol roka dozadu v malom hrackarstve, odvtedy som na tu sadu nenatrafila nikde...
@mojmacik dakujem ;) jasneeee ... tiez som k tomu dostala najprv nejaku inspiraciu od zadavatelky 😉

alexandrakocikova
2. apr 2013

@gabkostanka a akú si použila?

jankaferancova
2. apr 2013

@lamps no vyzera to tak,ze ju odlozim aj ja... 😒 no nevadi,ale aspon som sa uistila v pochybnosti 😉

lamps
2. apr 2013

@jankaferancova 😅 😅 😅 to je dobre keď vieš, že na vine je formička a nie ty 😅 😅 😅

jankaferancova
2. apr 2013

ozaj baby,idem na nedelu piect tortu na krst pre chlapceka a pani si zela nie maslovu plnku,ale orechovu a este nejaku inu....hm rozmyslam aku a vychadza mi jedine Pribinacik,co na to poviete?taka cudna kombinacia alebo v pohode?pripadne hodte insipraciu 😉

jankaferancova
2. apr 2013

@lamps tak to teda ano 😀 😀

lamps
2. apr 2013

@jankaferancova k orechovej sa hodí parížsky krém

alexandrakocikova
2. apr 2013

@heni79 vieš, čo najlepšie je to spájať ihneď,ale, lebo potom ked to ztvrdne tak sa ti to ľahko zlomí. ja napr. lepím len vodou. Ja nechápem prečo ti to tak sadlo....nevadí,nabudúce stačí urobiť tak tri dni pred a uvidíš...ale určite sa to už podarí

lucula73
2. apr 2013

@jankaferancova ahoj,ono by ani nevadilo,že je mäkká,ale niektoré časti tých písmenok sú také tenučké ,že vydolovať ho odtiaľ a nezlomiť je asi umenie........ja ju nemám,ale mne stačí,že ju vidím 😀 😝

gabkostanka
2. apr 2013

@alexandrakocikova objednavala som uz nafarbenu z tadeto
http://www.lg-pomockyprecukrarov.sk/lg-pomockyp...

chutovo je dobra aj sa s nou super potahuje a modeluje a dlho vydrzi makka... ale na figurky ale nic moc

mimcak
2. apr 2013

Tak to mi teda trvalo kým som Vás dočítala,krásne torty ste popridávali ako vždy.No a tu su ešte dalšie moje za víkend.

alexandrakocikova
2. apr 2013

Joj, ten štadión ma zabil.to bolo ešte dva týždne dozadu, ale stačilo.Bránky mi nedržali..jedna sa mi rozpadla večer predtým, tak som to urobila takže som tam prosto dala len hokejové smyboly, bo to bolo pre hokejového rozhodcu v dôchodku🙂 čokoládová s čokotransferom na druhýkrát, prvý s ami nepodarilo správne namiešať pomer čoko a tuku🙂 nevadí,manžel čoko vypapal akurát som prišla o jeden transfer.mám inak akciu na transfer,ak to niektorá neskúšala 🙂
http://www.eshop-rychlo.sk/www-vsetkonatortu-sk... za 2,2 ostatné sú za 2,9.Kvetinková bola pre svokrušu a posledná pre môjho synčeka k 1 rôčku🙂

nika1985
2. apr 2013

@lawli prosim ta ten holubnik je z coho z burizonky? mam robit na buduci vikend nieco podobne a ta noha to je len spaldla udrzi to dakujem pekne inak ho mas krasny ja dufam,ze ho nejako polepim a bude aspon trosku vyzerat ako holubnik

luciahromadkova
2. apr 2013

@1zaza
@ajka82 dakujem vam velmi pekne, pomohli ste mi 🙂

luciahromadkova
2. apr 2013

dnesny ulovok od cinana, konecne aj ta nasa dostala tovar... jaj ja by som tam zas nechala penez... 😀
silikonky 6,50, tie perlicky 3 velkosti 8,30, kliestiky kovove 3 ks v bal. 2,50, mali vselico,
ale drobec by to tam asi rozbil, kym by som dopozerala... 😀

luciahromadkova
2. apr 2013

@mimcak jej farma 😵

vecernicci
2. apr 2013

@sisix neboj chápu 😉 já mám na tohle nejradši klasika keramiku, koupím si ho taky, letos mi ho půjčila mamka, ale koupím si většího 😉

alexandrakocikova
2. apr 2013

@luciahromadkova nebojíš sa, že tie silikónové veci môžu byť nejaké toxik?

luciahromadkova
2. apr 2013

@alexandrakocikova pozri kupila som si s radostou toto http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho..., silikonka zelena v tortomanii za 8,50. Akurat v tortomanii dali dolu papierový obal vystrihli ho na obrazok ako ze inspiracia na tortu, ale je to presne v takom obale ako kupovane u cinana, dokonca aj nalepka je to iste, len v tortomanii zoskrabali nalepku ze made in china... cena v tortomanii o 2 eura vyssia ako u cinana, vyrobok presne ten isty..., takze ci sa bojim podla mna asi takmer vsetko vyrabaju v chine, aj vypichovace su z ciny dokonca ich maju aj cukrarske potreby e-shopy,samozrejme nechcem sa nikoho dotknut mozno niekde sa naozaj predavaju originalne vyrobky potravinarskeho silikonu..., ale kto z predajcov ma dnes na vsetky vyrobky certifikat a je zarucene ze nepredava vyrobky made in china, inak videla som minule cukrarensky boos, mal kostice bieložlte, take ake predava u nas cinanka, neviem teda ci ma naozaj prave, teda nevyrobene v chine...
mozno by sa dal urobit test nejaky...

salonka1981
2. apr 2013

Dve ešte z víkendu

lawli
2. apr 2013

@nika1985 ďakujem....holubník je dutý ,nie je z burizónky....je spájaný z časti...nohu som robila tak ,že na drevenú varešku som si 2x na seba natočila rovaľkanú hmotu na cca 0,5cm ...potom je tam 2x 6hran spodná časť a duhý je medzi samotnou budkou a strieškou , 6x bočný dielik a 6x trojuholníčky na striešku a "kupolka".....spájala som to po vyschnutí v každom spoji z vnútra búdky je malý šuľanček hmoty...a tiež na vrchnom 6hrane po okraji ,aby sa poriadne prilepila strieška...a ešet medzi tými 6hranmi mám tiež taku akoby nohu ,ale iba raz otočenú okolo varešky...a špajdlu som neriskovala ,ale kúpila som si v KIK take ako podporky k rastlinkám sú tam 3ks kovových pogumovaných paličiek asi 50cm dlhých a na nich 3ks kruhy z drôtu...stojí to 1€ ...tu paličku (kovovú) som obalila do potravinovej fólie...dúfam ,že sa to dá pochopiť ,ak nie tak píš 🙂

adrika202
2. apr 2013

Kočky prosím inšpiracie,pripadne aj fotopostup na mužske torzo 🙂 kujeeeem

dajna11
2. apr 2013

kočky ked robíte tortu potiahnutu čoko poťahovkou,kupujete si ju či robíte doma???a ked doma kolko čoko spotrebujete aby ste mali dosť na celu tortu aj ozdoby?

teodorie
2. apr 2013

Tak přidávám svou víkendovku pro tchána. Není to tak krásné a bezchybné jako vaše dortíky, ale jsem pyšná, že jsem to vůbec zvládla. 😉 Ten tvar byl hrozný a hmota (mléčný marcipán) se mi nějak úplně nepodařila, měla jsem pocit, že se rozteče pod rukou, než to pivo dokola potáhnu. 😠 A kupodivu mi nejvíc času zabralo vytvoření té "pivní" barvy 😀 Tchánovi se moc líbil a všem moc chutnal, tak aspoň něco 🙂 Světlý korpus, krém paříž s mascarpone a superčoko pudinkový. Váha 3,5 kg.

teodorie
2. apr 2013

Jo ještě ta fotka 😖