Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
8. sep 2012

@mia1111 klidně dej máslo, je to chutově lepší, takový voňavější 😉

anibas
8. sep 2012

@zdenallicka fantastická 🙂))))))

nika1985
8. sep 2012

ahojte nasla som v teme fotopostupy navod na bonbonieru chcem sa spytat ten vrchnak sa robi z jedneho platu potreteho maslom a potah alebo ako a komplet sa potahuje.

mia1111
8. sep 2012

@vecernicci - ďakujem, tak ráno sa pustím do pečenia 😵

zdenallicka
8. sep 2012

@jper Jj, živé..🙂

@ anibas Děkuji..🙂
@andrejecka Díky..🙂

blcha
8. sep 2012

dobry vecer dievcence tak ste ma inspirovali ake krasne torticky robite ta som sa aj ja dnes do toho pustila obidve sestry maju zajtra meniny tak som im kazdej spravila torticku cely cas mi pri tom asistovala moja mala dcerenka ale neako som dobojovala zatial som robila len tri torty potiahnute mmf ale chcem sa to naucit tak teraz budem celej rodine vypekat az im bude z toho zle 😀 😀 😀 😀

simasa
8. sep 2012

@bzucinka2 Ja mam od Danky @dm1 taku pomocku - hodim tam obvod lopty a vypocita mi to rozmer strany pat a sestuholnikov. A tie uholniky su k tomu tiez - vela rozmerov uz nakreslenych - tak len vytlacim a vystrihnem.

aduskatt
8. sep 2012

zienky, uz som prelozila snad vsetky eshopy, ktore mam ulozene, aj ktore som nasla len tak...........a neviem najst 4kg citronovy Smartflex. neviete nahodou takto z hlavy, kde ho maju? dik

saminka
8. sep 2012

ahojky holky, prisla jsem k vam pro radu, chystam se na svuj terpve druhy potahovany dortik a chci vyzkouset potahovou hmotu z marshmallow, nevite jak dlouho mi vydrzi v lednicce? oslava bude pristi sobotu tak jsem si to chtela predzkouset uz dneska nebo zitra 😉 jinak vsechny vase dortiky jsou nadherne, ja jsem total zacatecnice a chtela bych udelat dcerce malou kittynku na dort tak snad to zvladnu 😉 diky moc za rady a jeste ohledne te hmoty... nemuzu tady nikde sehnat susene mleko, myslite ze muzu pouzit jen ten cukr nebo i sunar?

aduskatt
8. sep 2012

@saminka do hmoty z marshmallows nejde ziadne mlieko...............a hmotu nemusis drzat v chladnicke ale riadne zabalena v igelitovom sacku ti pri izbovej teplote vydrzi aj niekolko tyzdnov

saminka
8. sep 2012

@aduskatt jee super diky za rychlou odpoved, ja na mmb nasla nekolik receptu jak tu hmotu vytvorit a nekde bylo susene mleko nekde ne. a jeste jsem se chtela zeptat ohledne kremu, jaky je nejvic vhodny? chtela bych neco lehkeho s ovocem, asi pouziju jeste cerstve jahody, jaky je ten mascapone? nemas nahodou receptik?dikyy

aduskatt
8. sep 2012

@saminka recept na potahovku si najdes na prvej strane tejto temy🙂
a tu si najdi krem, ktory sa ti bude pozdavat, treba len hladat a citat🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

lawli
8. sep 2012

@jakelina nieje začo ,nech sa podarí 😉

...ďakujem za všetky páčitká ...potešili 🙂

mariann2
8. sep 2012

@simasa aku pomocku máš prosím ťa na ten výpočet lopty? kochám sa tu vašimi krásnymi vymakanými futbalkami, ja som ich robila už asi 10, ale vždy to bolo trápenie, som asi nemožná 😝

nika1985
8. sep 2012

@aduskatt ja som nasla ale 7kg mensi asi nemaju

levandulka3
8. sep 2012

@zdenallicka tak tá je nádherná 😵 😵 😵 😵 ako tam máš tie živé kvety?

aduskatt
8. sep 2012

@nika1985 7 nechcem, ten maju vo viacerych, teraz chcem len styri, ale dakujem za ochotu

dm1
8. sep 2012

@mariann2 napis mi mail do IP poslem aj tebe je to z dortomanie len je to tam zaheslovane pre tych co mali nejake prispevky. to ti pekne vypocita aky uholnik si mas vytlacit takze to pekne sedi ziadne stresy

zdenallicka
8. sep 2012

@levandulka3 Napíchané na stonkách.. udělala jsem si vždycky dírku špejlí a do té zasunula květ na stopce.. Děkuji.. 🙂

nika1985
8. sep 2012

@aduskatt este ma napadlo neviem na kedy to potrebujes ale ta pani je ochotna ja som chcela babatko formickua povedala ze zavola dodavatelovi ak ju chcem

dm1
8. sep 2012

@aduskatt ono nie vsetky prichute robia 4 kg nasla som veru len pomaranc, ceresnu, mandlu a jahodu. Robia to podla poziadaviek. A ty bravas citron? ten jediny veru ja nemozem na mna je ta aroma brutalne silna mne to az nos taha ked som mala vedierko otvorene. na kvety flower mi to je jedno ale na potahovanie mi brutalne vadil ten citron

aduskatt
8. sep 2012

@dm1 este som ho nemala, ale kamoska miluje moje MMF, ropbim kyslejsie a jej strasne chuti citron, tak som chcela miesat MMF s tym smartflexom,,,tak mozno skusim 1,4 a 1,4 vanilku a miesat to tak🙂

nika1985
8. sep 2012

baby tusim ste tu raz pisali ze sa da MMF miesat s PDT lebo tu som kupila na skusku a nejako sa jej neviem zbavit co to spravi ked to zmiesam a ak v akom pomere

pipka
8. sep 2012

@mariann2 toto ti mozno tiez pomoze 🙂

dm1
8. sep 2012

@aduskatt no ono o chut nejde len to MMF s kys.citronovou necitit ale hento straaasne silnu aromu ma. Ale zase ja mam moc citlivy nos na vone ja ani tei vonacky v zasuvkach nemozem brutalne mi to vadi sak uvidis ked vyskusas

aduskatt
8. sep 2012

@dm1 uvidim.treba skusat.....ceresnovu uz nechcem, vanilkova a mandlova mi zatial celkom vyhovuju..PDT sa mi tiez nepaci...tak uvidime, mozno aj citronova pribudne k tym, co nie, ale to nezisitm, kym nevyskusam

sisix
8. sep 2012

@saminka ja ji delala. Na vyrobu ok, ale na me straaasne sladka. 😒

janula.h
8. sep 2012

Môjmu ockovi vášnivému čitateľovi detektívok 🙂

sisix
8. sep 2012

@aduskatt proc nechces tresnovou? Ja si ji koupila a chystam se ji vyzkouset v rijnu.