Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
14. sep 2012

ahojte moje tento tyzden,dali mi veru zabrat 🙂

sisix
14. sep 2012

@katulkaaaaaa me ceka ovecka v rijnu mala si ji objednala k svatku 😀

dm1
14. sep 2012

@anibas jasne kupim aj pre ostatne kocky co idete na stretko - ak chcete nieco z T-fornaxu staci napisat je tam aj 10% zlava ale neplati na WI a SV a SF

bellalee
14. sep 2012

Wow.... úžasné torty... kamarátka podobné objednáva svojej dcérke k narodeninám, ale ja by som to iste upiecť nevedela... 😀

saminka
14. sep 2012

holky tak tady je to moje veledilo, fakt mi to dalo zabrat ale porad se jen ucim !!! vsechny vase dortiky jsou uzasne 😉

jper
14. sep 2012

Tak mám za sebou náročný týden, nemám ani všechny dorty vyfocené - vůbec jsem to nestíhala a pak mi blbnul foťák, že jsem ráda i za ty zhoršené fotky.
První je Bezlepkový potahovaný dortík. Korpus z bezlepkové mouky a přírodního cukru - mrkvový, náplň vanilkovo-tvarohový krém a jahody. Potahovka white icing (bezlepková). Váha 3,4kg - 6růží dělala kolegyně - já si udělala tu úplně nahoře, nestihala jsem dělat zákusky, tak jsem si s tím nemohla vyhrát sama.
Druhý byl pro jednu firmu - dort jsem nedělala sama, ale s kolegyní - i když většina je moje práce. Dort má čokokorpus, Náplň stracciatella z jogurtu, potah white icing. Váha 16kg.

katulkaaaaaa
14. sep 2012

@jper nádhernéééé 🙂

jper
14. sep 2012

@katulkaaaaaa Děkuju - ale měla jsem bobky- ještě na tom obr dortu má být logo dané firmy, ale to nemám nafocené.

vecernicci
14. sep 2012

@jakelina já se chystám napéct s sebou slané pečivo s oříšky a mákem a cookies sušenky, originál recept z Ameriky, přivezla mi ho švagrová, když tam rok makala 😉

pristela
14. sep 2012

božinku holky , sedim za netom , uz som si aj pospala , taaaak sa mi nechce tie cigy robiiiť , moj tu na mna ted kuka, ze co je 😀 😀 a ja ze sa mi nesce aj tak je to jedno bo ten vrchnak musi tvrdnut 3dni a ja este ani mmf nan nemam zarobene 😀 ale sedííím, a čitam, kukam , slintám 😀 😀 a na obed odovzdavam tortu
dám královstvo za cigy 😀 😀 😀 😀

dm1
14. sep 2012

@pristela jake cigy robis???

janula.h
14. sep 2012

@pristela kupim ci?? pošlem?? aké LM? Malrboro?

pristela
14. sep 2012

@dm1 tieto ☹ ☹ ☹ ☹ foto si doniesol chalan, inspiracia z netu , ja viem ze na nieco som sikovna nie na vela , ale aj to sa ráta 😅 ale na toto nieeee, sa bojim zacat to obalovat, este mu vravim ze je to tazke , ze to nedokazem a on , ze videl moje fotky , vie a čaka ze budu vypadat presne tak dokonalo ako na foto ☹ ☹ ☹ ☹

jper
14. sep 2012

@pristela no ty kokso - to by mě porazilo. Už se těším na tvůj výsledek. Ale dělat bych to nechtěla :D

vecernicci
14. sep 2012

holky, kámoška byla včera u toho ťamana co tam chodím a prý má hafo forem silikonových a všechno možné nové zboží, tak tam zítra přibrzdím cestou k našim a pokoukám, mě to bude stát nějakou blbost pro děcka, protože přece neodejdou s prázdnou, když máma nakupuje, že? 😀 😀 😝
jinak mám hotovo, už jen na neděli dva dortíky , teď tu sedím u pc, ke kterýmu jsem se dostala po dvou dnech a cpu se ruskou zmrzlinou, čokoládovou, mňaaaam 😉

mia114
14. sep 2012

ahojte babulky, po prazninach znova pecenie 🙂
moje dnesne torticky.

lawli
14. sep 2012

kočky dosť často tu padá otázka ,.že aké veľké torty pre istý počet ľudí ,tak snáď to niekomu pomôže 😉
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-...

maca77
14. sep 2012

@pristela júj nezávidím 😝 ja mávam tiež takéto stavy že sa bojím začať ... ale neboj, zvládneš to, teším sa na fotečku 😉

sisix
14. sep 2012

@saminka super, skacou v kaluzi, to ma mala rada 😀

evvina
14. sep 2012

tak dnes se taky můžu připojit k vašim výtvorům. První Hellou Kitty, má chyby ale snad příště bude lepší. A snad už 7. beruška

sisix
14. sep 2012

@jper jak se ti dela s touto potahovkou? Ctela bych vyzkouset.

sisix
14. sep 2012

@vecernicci ja mela delissu, mnam 😀

sisix
14. sep 2012

@vecernicci tak sem s receptem 😅

jper
14. sep 2012

@sisix je hrozně měkká. Lepí se až svinsky :D na modelování to bylo za trest. Jsem prvně ty růže dělala dopředu v noci, ale měla jsem toho víc na prstech jak na té kytce - tak jsem s tím švihla. Já ji koupila hl.kvůli tomu, že nemá ten lepek a my měli objednávku na ten bezlepkáč. Jako raději mám smarflex, ale chutově mi víc chutnal ten icing - je po tom citronu takový svěží. Ale je fakt, že citronovy smartflex jsem ještě nejedla

pipka
14. sep 2012

@pristela za mnou keby prisiel sebelepsi kamos, ze chce takuto tortu, tak mu kupim karton cig a nech mi da svaty pokoj 😀 😀 😀 😝
ale toto bych neupiekla ani za svet 😅
sak ja ani netusim ako bych ten vtchnak spravila..to je nejak vystuzene? ci 😕 😅

to sa teda tesim, az sem hodis foto 😎

vecernicci
14. sep 2012

@sisix tak tu já taky můžu 😵 😵
jasně
Cookies
2 vejce
30 dkg cukru (já dávám 20)
25 dkg másla
van cukr
Vše vyšleháme do pěny
Přimícháme 35 dkg hladké mouky
1/2 čl soli
1 čl sody

Přidáme 30-35 dkg nakrájené čokolády na vaření, ořechy, rozinky, co má kdo rád
Lžičkou děláme malé bochánky dál od sebe, protože se rozjedou do stran
Pečeme 10-15 minut na 175 st.

A jsou mňaaaam

iwulka23
14. sep 2012

dokončene dalšie 2 😀 idem sa ešte pustit do poslednej 😀 tu tu asi nedám 😀 (pimpel) 😀

pipka
14. sep 2012

boze ja tu mam zas dalsiu objednavku na spidermana 😝 🙄
mna to taaak nebaviiii...stale dokolecka to iste robit ☹ 😅 🙄

pristela
14. sep 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 donesiem ti do swapu spider masku na tvar aj spider pizamko 😝 😝 😝 😝

sisix
14. sep 2012

@jper diky, tak tu uz vyzkouset nechci