Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. nov 2013

@elamaslakova dakujeem 😉

mizulienka
22. nov 2013

@reruna dakujem, tak som dala, dobre to potom stuhlo v chladnicke 😉

rapunzel1
22. nov 2013

baby prosím vás akú používate polevu na perníky? ja som vždy používala do polevy, bielko, cukor, citrónová šťava a solamyl. Len teraz ma napadlo, že kedysi fest dááávno, možno aj 4 roky mi raz poleva akoby zožltla, tak ma to teraz máta... dávate do polevy solamyl? ak áno vie niekto prečo sa tam vôbec dáva? lebo niekde na nete v receptoch dávajú iní nie....ďakujem

dm1
22. nov 2013

@rapunzel1 ja pouzivam vaha bielka x 5,3 a tolko gramov dam praskov.cukru + lyzicka citron.stavy a slaham na najnizsie otacky 15min. Solamyl nedavam

saminka
22. nov 2013

ahojky holky tak moje prvni dva dortiky na zakazku, je to jen kamaradce ale i tak, opravdu vas holky obdivuji co to delate celou dobu, ja udelala dva a snad mi to trvalo pres 12 hodin se vsim vsudy!!!! jeste ze manzel vzal holky k rodicum, jinak bych to nedala. Mate opravdu muj obdiv 😉

rapunzel1
22. nov 2013

@dm1 ja dávam od oka cukor, ale skúsim či sa netrafím s tvojím prepočtom a nevieš načo tam niekde dávajú ten solamyl?

dm1
22. nov 2013

@rapunzel1 aj ja som tak davala kedysi ale mala som problem ze niekedy mi sli tenke linky na mriezky niekedy nie a s tymto pomerom je to super. ono vidim ake su rodziely vo vahach bielok kedze kazde vazim jedno vazi 30g ine cez 40g a to uz je dost velky rozdiel. Solamyl neviem preco ale viem ze niektore pernikarky davaju

rapunzel1
22. nov 2013

@dm1 čítanie je dobrá vec, tak som zistila, vraj kôli schnutiu a neodlupovaniu a tie mi asi zažltli, lebo som dala asi miesto citrónu citrónový koncentrát do čaju čo sa dáva, vraj pri tom potom perníky zožltnú, čo sa nedozviem po rokoch :D

tinamk
22. nov 2013

ahojte dievcata pridavam par svojich vytvorov.. sorry za tapetku dlhsie som sem nepridala a citam v poslednej dobe sporadicky par stran dozadu..

tinamk
22. nov 2013
dm1
22. nov 2013

@rapunzel1 neviem mne schnu super aj bez solamylu a odlupuju sa vtedy ak je tam moc cukru resp. poleva je preslahana. A s tou citronkou to moze byt to by som nedavala radsej.

tinamk
22. nov 2013
tinamk
22. nov 2013
rapunzel1
22. nov 2013

@dm1 teraz som ju už dávno nedala aj ja, len som dumala a hlodalo to vo mne, že čo som kedysi urobila zle, keď mi zožltli, a teraz som našla koment, že po daní citrónky zožltnú, lebo niektoré veci to urobili, iné nie, mám domček už tretí, alebo štvrtý rok a je rovnaký ako bol pri robení a viem, že som nejaký vahadzovala, lebo bol zažltnutý....ale to len matne, predsa to bolo už dosť dávno

aduskatt
22. nov 2013

tak ja mam tento tyzden dotortovane - tortusa je puncova

aduskatt
22. nov 2013

este detailik na krpate🙂

kagatkaga
22. nov 2013

jindy zde okukuju Vaše krásné dortíky, ale tentokrát se chci pochlubit i já.....jsem absolutní amatér, ale tento dortík, který jsme udělaly pro dcerku ke 4. narozeninám mě opravdu potěšil, i když chvílema jsem to vzdávala, tak to stálo za to 😉 a už ted se těším na další narozeniny 🙂

lenuliatko
22. nov 2013

@muffinka8 ahoj, prosím ťa, vedela by si mi poradiť ohľadne písma, konkrétne tá Janka. Ktorá forma to je?

lenuliatko
22. nov 2013

Žienky, ešte aj takto osobitne sa spýtam. Ktoré formy sú dobré na písmená? Alebo používate nejaké finty, aby sa to pekne vyklápalo a netrhalo? Ja mám dvoje rôzne, všetko pevné, nie silikónové. Jeden typ je celkom ok, len dosť veľké. A to menšie, tá hmota ostáva v tom a treba ju vyklopiť. Ale aj keď vysypem solamylom, aj hmotu riadne poprášim, aj tak to tam často ostáva a trhá sa. Ono, keď treba len pár písmen, ok, človek sa potrápi. Ale nedávno chcela známa pomôcť s menami na stužkovú, tak to bolo bez šance. Pri cca 100 písmenach by ma skôr porazilo.

nika266
23. nov 2013

Pridávam moju nočnu tortičku

pristela
23. nov 2013

@lenuliatko ked si zadas do uja googla , tak ti trebars hned ako prvy odkaz ukaze toto video : http://www.hypernakup.biznisweb.sk/post/videopo... mas tam ukazane pismenka z troch roznych abecied 😉 presne tak isto robim aj ja , vyvalkas hmotu na tenko/ niekto ju necha trosku obschnut, ja robim hned, neníí času 😝 / zatlacis listu s konkretnym pismenkom na hmotu a zaroven pošúchaš s listou po podlozke aby sa ti orezali krasne kraje, pak uz len trepnes listou o stol a pismenko ti same bez problemov vypadne 😉 😵

muffinka8
23. nov 2013

@lenuliatko ked sa dostanem k PC poslem ti link. A robim ich ako pise @pristela akurat ze pri vyberani ich z vrchu trochu stuchnem sparatkom. Ked to vyrezes z trochu obschnutej hmoty tak mozes este aj v tej liste chvilu nechat schnut. A hmota nesmie byt ani velmi tenka ani hruba, treba si to vopred poskusat.

lenuliatko
23. nov 2013

@pristela dakujem, link si pozriem, teraz som na mobile. Ja to vlastne presne tak, ako si to opisala robim, len aj tak to ide tazko a casto sa pismeno nevyklopi cele, aj sparatkom si pomaham. Este vyskusam dat to na chvilku do chladnicky pred vyklopenim, ale vyrabat tak 100 pismen, to si neviem predstavit. Takze v podstate ziadne ine triky na to nie su, asi len viac sikovnosti a trpezlivosti :0) este ma napadlo, ta moja jedna forma je len z jednej strany otvorena, druha je uzavreta, preto tam hmota uviazne.

lenuliatko
23. nov 2013

@muffinka8 dakujem, budem sa este zdokonalovat :0) na ten link si pockam, lebo ten druh pisma sa mi paci, aj velkost je tak akurat.

pristela
23. nov 2013

@lenuliatko no rozhodne si pozri to video 😉 ja tak absolut nemam problem s pismenkami, to prastim o stol a pismeno same vypadne a ide to rychlo , bez namahy 😉 chce to u teba asi len skusat a najst si ten svoj gri 😵 vsetko pojde, neboj , len to treba skusat

gelinka75
23. nov 2013

@lenuliatko nechaj hmotu trocha zaschnut a potom vykrajuj

tinushka13
23. nov 2013

Kočky prosím vás idem si k vám po radu a pomoc. Chcem robiť malej tortu na oslavu 1. roka. Poraďte mi prosím ako urobím taký tvarohovo-pudingový krem. Ak by bolo možné tak aj bez masla alebo čo najmenej masla. Alebo aj hocijaký krém do detskej torty ale minimum masla.dakujem

akapulko
23. nov 2013

dobre rano🙂)))tu su moje nocne vytvory prva je znova kopirovana od maya30(dufam ze dobry nik som dala🙂)je to pre moju babinu ktora ma uuuuzasnych 90rokov a funguje stale ako 50rocna🙂)a ten drak bola moja nocna mora ale tak snad sa maly potesi 😝 😝

wewe8584
23. nov 2013

Ahojte baby, je tu niekto z okolia Starej Lubovne, Lipan, Sabinova, kto by nam upiekol torticku pre nasho takmer rocneho synceka? Problem je, ze ma narodeniny 2.1. 😀 😀 nasla by sa nejaka odvazna zienka? Dakujem

mrka2
23. nov 2013

@mia114 woow, ta MLP je uzasna, koniky ako skutocne!!! 😵