Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
26. júl 2013

moja rýchlovka......pred dovčou 😀

artepf
26. júl 2013

ahoj holky, přidávám svoje dorty za tento a minulý týden a jsem ráda, že už na tento víkend nic nemám, vzhledem k tomu, že v neděli hlásí čtyřicítky 😝 . A přeju vám všem, co ještě pečete, ať vám to jde pěkně a rychle od ruky 🙂

livia76
26. júl 2013

@artepf kráááááááááása

sikag
26. júl 2013

@wera.g aj ja idem skusim urobit bratovi "policajnu" tortu - terc, na to vymodelovat pistol a nabojnice
...mozno by ho toto oslovilo

sanym
26. júl 2013

@artepf wow, úžasné 😵 😵 😵 to sú už hotové umelecké diela 🙂 😉

sikag
26. júl 2013

kocky kaslite uz na lussy, je nas tu kopec co si radi daju poradit a radi sa budeme zlepsovat... mate prekrasne torticky, nadherne dielka a dufam ze sa aj mne niekedy podari spravit krasnu hladku tortu 😀
ja peciem iba pre nas doma, alebo pre susedky ked ma ukecaju 🙂 lebo pri detickach nestiham. a zatial som sem svoje torty nedavala lebo som sa trosku hambila... je tam vela chyb... ale teraz ich uz pridam a prosim ak date tipy co ako zlepsit budem iba rada! potiahla som asi 20 torticiek, som iba na zaciatku cesty. najviac som hrda na tu poslednu 🙂 to bola moja 13ta torticka. dakujem za vsetky inspiracie ktore sem pridavate 🤐
... a mavate aj nejake stretnutia kde si vymienate rady?

dm1
26. júl 2013

@artepf juuuj genialne vsetky ale ten robot ci co to je a ta "smykalka" pri auticku ma dostali nechaaaaaaaaaaaapem 😲 😵

mamina1978
26. júl 2013

@pristela moja to som ti pisala nie ako objednavku, len k tym nadhernym zasterkam 😵 , ktore si na FB dala 😉
Ale fakt mne to absolut neponahla, lebo ja sa do jesene na SK urcite nedostanem 😒 A okrem toho sa vobec neviem rozhodnut aku farbu....... len som ti chcela tym povedat, ze si na teba chystam nieco special 😀 😀 😀 😀
Zatial si uzivaj leta a dovolenky, a prajem krasny viked 🙂

wera.g
26. júl 2013

@sikag parááádička, ˇdakujem moc 😉 on mi ale aj pištol zamietol, čo ti poviem... 😀 ja som totiž raz dávno robila pištol a terč, ale ani také nechcel... a vzhľadom na to že o pár hodín si pre tortu prídu, už je skoro hotová, bude mať košeľu, putá a ešte tam chceli jeden nápis... ako jemu už tortu nikdy, toľko návrhov som dala a všetky zamietnuté... a potom - mne je to vlastne jedno, len nech dobre chutí, ja som o nej nemal ani vedieť, ale keˇd chcem mať všetko dokonalé...

wera.g
26. júl 2013

@sikag veˇd ich máš všetky nádhernéé 🙂 veľm isa mi páči aj ten maľovaný čajník, fakt šikulka si 😉 poznám osoby, ktoré pečú oficiálne a nemajú ani zˇdaleka také pekné torty, len tak ˇdalej, teším sa na ˇdalšie tvoje výtvory 🙂

mamina1978
26. júl 2013

@mysiatkoo jooj to nemozem , ved potrebujem kopec deti a kufrov 😀 😀 😀 😀 😀 to mi uplne staci na stresovu dovolenku na SK 😅 😅 😅
A okrem toho, kto by potom strazil firmu ? 😅 😅 😀 😀 😀 😀

lucula73
26. júl 2013

@viera6
@adrika202
@ajka82 no dám dnes džemík,prvý krát,len jesť ju nebudem tak uvidím,čo povedia,ja tiež dávam do všetkých ,okrem tejto,tu som nikdy nedávala,mne to prišlo zbytočné,však ono je to mokré dosť 🙂
ďakujem.........

muffinka8
26. júl 2013

@sikag perfektné sú všetky 🙂 pekne potiahnuté, čisto doladené 🙂 ozaj super

reruna
26. júl 2013

@sikag krásné, máš talent🙂
@artepf nádhera, všechny dorty úžasné, propracované, na toto bych neměla nikdy dost trpělivosti🙂 ale zaujal mě ten dortík s winxkou pro Kubíka, to je snad poprvé, co vidím takový pro chlapečka - můj by právěže přesně takový asi chtěl a já zatím viděla samé holčičí, to jsem mu teda odmítla péct, to by fakt bylo takové divné, ale toto je dobrý nápad 😉

jakelina
26. júl 2013

@lucula73 já taky vždy dávám marmeládu k pribináčku, ona udělá takovou jemnou vrstvu a ten korpus se tak nepromočí.

jakelina
26. júl 2013

@sikag máš je moc hezké, šikulka jsi

jakelina
26. júl 2013

@dajna11 ten květ je úžasný

jakelina
26. júl 2013

@artepf já už asi blbnu, ale ta klouzačka a víla mi přijde jak z umělé hmoty 😀

mamina1978
26. júl 2013

@livia76 to s tym praskom som bola ja 😉 , vcera vecer mi ho objednala mamina , 🙂
no aj tak ti velmi krasne dakujem za info ..... do buducna 😵 😵 😵

lucula73
26. júl 2013

@jakelina no aj torta bude ťažšia o ten džem 😀

lucula73
26. júl 2013

@mamina1978 a aký ti nakoniec objednala? 🙂

sikag
26. júl 2013

ach zenusky ste na mna velmi mile 🙂 praveze ten potah sa mi velmi nedari, niekedy ho mam fajn, niekedy mam dierky a trosku sa trha.... a asi si ho valkam moc natenko, lebo mi tam stale vidiet nerovnosti, a neviem spravit pekne hrany....
@wera.g si velmi mila 🙂 dakujem. ten cajnik sa mi nepodarilo potiahnut, som si spravila malo hmoty a uz som nestihla dorobit, ale bolo to pre svokru xixixi tak som prizmurila obe oci. aspon ta malba mi ako tak vysla 😎

muffinka8
26. júl 2013

@sikag my pohodlnejšie 😀 pracujeme s kupovanými hmotami. Ja by som nemala nervy si doma zarábať stále hmotu a byť v strese či sa podarí ako treba 😅

mamina1978
26. júl 2013

@lucula73 Magic decor......🙂 nakoniec vypatrala maminka u kamky , ale nemali väcsie balenia 😒 len 100g mali, tak mi zobrala dva, a potom sa pokusim tu v DE nejaky zohnat, ak by som sa chcela tak velmi ukrajkovat. 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀
No nechystam sa tu krajku davat na vsetko 😉 , len tak decentne. 😵 😵 😵
Preto dufam , ze ked ja len tak malinko torticiek robim, vyjde mi to na nejakeho pol roka 😎 😀 😀 😀 😀 😀

akapulko
26. júl 2013

@sikag krasa a ten konik mi pride ako zivy 🙂 😀 😀 😀

ivkaivka
26. júl 2013

@vlada111 @maya30
ďakujem krásne za rady, ste perfektné

sikag
26. júl 2013

@muffinka8 ja som skusala WI a bola uzasna... odvtedy sa len trapim 🙂 ale este sa nevzdavam... dam tomu este sancu, musim minut tie nakupene cukriky 😉

sikag
26. júl 2013

@akapulko 🙂 dakujem. sablonku mi kreslil manzel, lebo moj (citujem) "nebol proporcne vyvazeny" 😉 nase decka ked ho videli ho stale iba olizovali, ani zjest ho nechceli 😀

jakelina
26. júl 2013

@ivkaivka ta je moc hezká 😉

jakelina
26. júl 2013

Holky já dočítám až dnes, včera se tu probíralo takové nehezké téma. Všechny co tu jsme a každá jedna ochotná poradit víme, že je to zbytečné pořád dokola řešit, protože to nemá cenu. Je vidět, že ta osoba není úplně v pořádku, asi za to ani sama nemůže. 😲
Jsem fakt moc ráda za tyhle stránky a za tu pohodu co tu panuje a proto mě takové věci mrzí. Doufám, že se sem zase vrátí pohoda a už se těším na víkendové dortíky.