Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

moncyh
7. okt 2014

@kubrt krasna torticka sa ti podarila 😉 a urcite aj potesila... neboj, o chvilocku sa uz budete tesit z nadherneho malinkeho balicka, to bude radosti 😵

lucula73
7. okt 2014

@kubrt máš moj obdiv.....som kukla do profilu,to sú všetko tvoje detičky? 🙂
a torta je krásna...

blancagon
7. okt 2014

@kubrt krásna a držím palce. 😉

mamcas
7. okt 2014

Ahojte 🙂 Opat idem k Vam po radu...Mam poziadavku na tortu pre cca 26 ludi... nechce sa mi robit trojposchodova, myslite, ze ked spravim 26 alebo 28 a 20cm kruhy bude to stacit?

druha prosba - poziadavka na plnku, ze nutella, mascarpone? Da sa to nejako skombinovat? Je blbost potriet korpus nutelou a na to dat mascarpone dajme tomu len s cukrom a smotanou, aby nebolo take huste? Ja mam pred nutelou respekt, uz mi kedysi narobila problemov...

dakujeeeeem za pomoc 🙂

lawli
7. okt 2014

Pridávam celkom neplánovanú tortičku taká rýchlovka ,včera o 3 poobede som dávala piecť piškót a dnes ráno o pol 8-mej bola už odovzdaná 🙂

pipka
7. okt 2014

@mamcas podla mna co sa velkosti tyka, tak dvojposchodka v pohode 😉
a co sa nutelovej plnky tyka, tak ja som ju robila tak, ze som spravila nugatovy puding, do toho maslo a tri lyzice nutely, mixla a bolo tu super a aj to krasne drzalo 😉
korpus som len dzemom potrela a na to plnka 😉
ved daj spodne poschodie nutelove a vrch mascarpone s ovocim 😉

pipka
7. okt 2014

@kubrt krasna torta, podarila sa ti 😉
ja az teraz pozeram ze akaaaa zasluzila maminka ty si 😕 😵 😵 😵 to su vsetko tvoje vlastne? 😕 prepac za blbu otazku 😅 ale ja ked si predstavim, ze by som popri mojich dvoch mala doma este 6 dalsich, tak ma mdloby oblievaju 😅 😅 😀

klobuuuk dole pred vsetkymi viacpocetnymi maminkami, fakt 😉 😎 😎

mamcas
7. okt 2014

@pipka ty si aka rychla :D diiiik :D
no ono nejde zrovna o tu dvojposchodku s tou plnkou :P Mne to pride tak malo nutely, ked to chcem nazvat nutelova plnka 😝 skusim jej nieco vymyslilet, je to moja znama, uz mala niekolko torticiek a furt vymysla nieco nove, lebo je tak povediac trosku chutovo narocna 😉 😝 aj cenovo 😀 same mascarpone... kazdopadne moc dakujem, aspon tie korpusy viem ake upiect 😀

alexslovakia
7. okt 2014

Ahojte dievcence!chcem sa vas spytat zakolko peciete torty,ci si patate len za robotu ked vam material donesu alebo normalne od kg.dakujem

jakelina
7. okt 2014

@pipka špatně počítáš, sedm dalších ke tvým dvěma 😀 😀

jakelina
7. okt 2014

@mamcas já jsem dělala nugátovou a ta byla výborná, nugát rozpustit ve šlehačce a pak zašlehat do másla. Mňam, jak nemusím máslové krémy, tak ten byl výborný. 😉 To by mohlo náročné zákaznici chutnat.

vlada111
7. okt 2014

@sasettka krásne máš tie slané. Práve pozerám, že ťa poznám a dokonca som ťa tuším videla min. týždeň niekde. Ale musím ťa odniekaľ poznať, lebo tu na MK som nereflektovala na teba.

mamcas
7. okt 2014

@jakelina no tento tvoj som tu uz citala, ale netusim kde tu zohnat nugat ☹ ja by som si ju hned dala a to tiez maslove nemusim 😅

pipka
7. okt 2014

@jakelina no dokonca 😅 😉 ja som to nepocitala...ja len odoka 😅 taka kopa..to uz je jedno, ci osem alebo devat...to uz sa strati 😀 😀 😀
mne staci, ze v skolke mam 26 v triede a dojdem domov a tu mi dvaja vrestia asi tak 16 hodin denne...a som jasna 😅 😅 😝 😀

sticker
7. okt 2014

@jakelina Jj, už som otravovala kamarátku, ktorá má synov, keďže ja mám dve baby 🙂 Tak snáď to vyjde 🙂

nicoletta77
7. okt 2014

Ahojte sladké žienky. Už nejaký čas tu obdivujem Vaše krásne torty. Tiež trošku pečiem a rady, ktoré tu dávate sú mi veľmi nápomocné. Rada by som sa tu k Vám pridala. Tu sú niektoré moje tortičky.

jakelina
7. okt 2014

@mamcas u vás není Globus, tady ho mají tam a nebo si ho objednávám po kilech z shopu.. Jedině nějakou nugátovou bonboniéru a nebo se zeptat v cukrárně, někde ho mají na váhu. 😉

jakelina
7. okt 2014

@nicoletta77 vítej mezi námi a dorty máš hezké 😉

evicaka
7. okt 2014

@nicoletta77 krásne tortičky máš 🙂 🙂 a tiež ťa medzi nami vítam

sasettka
7. okt 2014

@vlada111 ale? som nepozerala, ze ty Trnavacka... ale ked na teba pozeram, tak mi zaplo, ved mame spolocnych znamych - Slobodnikovych 🙂)) Majka mi aj vravela, ze pecies nadherne kusky, tak len davam za pravdu 😉 ty len tak sporadicky pre rodinu a kamaratov, vsak? inak vlastne sme spolu aj prehodili par slov na oslave na pocest ich malej Misky este v zime, heheeee 🙂))

mamcas
7. okt 2014

@jakelina podla mna sme v tomto zas raz za opicami....globus nemame a ani som nugat nikde nevidela takto predavat 😒 inak uz sme to akoze "vymysleli" potriem nutelou, mascarpone s rumom a maliny 😀 som fakt zvedada ako toto budeee chutit 😝

nicoletta77
7. okt 2014

@jakelina,
@evicaka, dievčatá ďakujem 🙂

jakelina
7. okt 2014

@mamcas dobré to bude, neboj 😉 když to tak chtějí

adka092
7. okt 2014

@vlada111 nadherna a kvietky uplne dokonale.

zuziq
7. okt 2014

Baby z Kosic potrebujem na sobotu torticku cca 4kg - nic extra vymyslave...nemate niekto cas?

moncyh
7. okt 2014

@jakelina Ahoj, prosim ta, v akej forme ten nugat z Globusu kupujes? nejake tycinky? alebo v ktorej casti predajni sa da najst? chcem poslat znameho, tak aby to nasiel aj chlap 😉 vdaka

woman04
7. okt 2014

@kubrt torta peknučká a dcérke držím palce.. 😉

jakelina
7. okt 2014

@moncyh zlatko hledám to a nemůžu najít. Takový modrý obal, netuším jestli to mají v nabídce celoročně. Jestli to není třeba zboží, které mají jenom občas v letáku. Já to vždy kupovala, když jsem to viděla v letáku a oni pak ty věci z akce mají umístěny uprostřed nákupní zóny a bylo to u věcí na pečení, čokolády, ořechy, mandle, marcipán, kypřící prášky atd.. a u toho to bylo. Není to placaté jako čokoláda, takový vyšší balíček, asi 20 deka tak odhaduji. Na obrázku byl kus nugátu a myslím ořech.Teď ho doma nemám, mám koupený nugát na váhu z e-shopu svět oříšků nebo tak nějak se to jmenovalo. Měli tam asi čtyři druhy. Moc jsem nepomohla co?? 😝

vlada111
7. okt 2014

@sasettka no jasnéééé, ked som ťa zbadala tak mi hneď napadla Modranka, ale myslela som si, že to je blbosť. Už si spomínam 🙂

mysiatkoo
7. okt 2014

@jakelina k tomu nugatu,... take modre, 20dkg, stalo to 20 alebo max 40Kc.... ale ja som to uz 3x v globuse hladala a nikdy to tam uz nemali... prvykrat som to mala niekedy v marci pred 2ma rokmi, odvtedy som to tam nikdy nenasla ked sme boli v CR😒 si si ista, ze to nevyradili?