Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
24. jan 2015

@anibas ten pstruh je ako zivy 😲 super sa ti podaril 😵 este ma napadlo, prosim ta ty si robila tu nahu tortu, vsak ? Piekla si nejake speci korpusy aby neobschli ? Ja mam robit hlavnu svadobku, sice uz som ich upozornila ze to bude ako korka suche, ale stale hladam moznosti ci sa tomu da predist...

sasettka
24. jan 2015

@maya30 uzasne! no a ako, uz mas naliate? ja si idem akurat vajecny konak, tiez potrebujem ukludnit, tortovala som s dvoma chorymi detmi...... 😀

aduskatt
24. jan 2015

@sasettka ja s jedným chorým a riadne...a tortovať som neplánovala, kým mi o 8,50 neprišla SMS, či si teda o 9,00 môžu prísť pre tortu, aj ja som o ničom nevedela....nič nenachystané, doma tri vajíčka......

sasettka
24. jan 2015

@aduskatt akoze si o nicom nevedela? to si si mala domysliet, ze chcu tu tortu? 😀 ja som inak chora tiez - ale soplicek ma nezastavi... cize uplne ze na paradu 🙂 ale uz je po vsetkom... teda este brajgel v kuchyni, ale to daaaaaaaaaaaam.... 🙂))

aduskatt
24. jan 2015

@sasettka no, ja som si to napísala na budúcu sobotu.moja chyba.........nemala som vôbec nič hotové, nenakúpené, takže po pol desiatej do kaufláča a pred druhou hotovo

aduskatt
24. jan 2015

@sasettka ja mám chorého malého ale že fest.........toto je výsledok

sasettka
24. jan 2015

@aduskatt ano ano, uz som citala v tortickarkach.... no si si makla, ti poviem, ale tiez uz mozes nohy vylozit, dokym ta dieta nebude volat.. tak skore uzdravenie

aduskatt
24. jan 2015

@sasettka no, dieťaťu som ustlala v obývačke pod stolom, takžťe sa tu tak nejak máme spolu😀

mimcak
24. jan 2015

Ahojte tak moje dve víkendové. Tá krojovaná išla do tomboly na krojovaný ples @daja55 ďakujem za inšpiraciu.

mimcak
24. jan 2015

@anibas perfektné 😵

mimcak
24. jan 2015

@adrika202 parada,perfektné všetky 4

elamaslakova
24. jan 2015

@maya30 prekrásne tortičky

daja55
24. jan 2015

Už treta v priebehu mesiaca TANEČNÁ... maľovaná 🙂 pribináčik - čučoriedky, šľahačka- višne, 5 kg

daja55
24. jan 2015

@mimcak vydarená 🙂 , rado sa stalo, veď preto sme tu 🙂 🙂 🙂

muffinka8
24. jan 2015

@maya30 Majka, prosím ťa á hnedá torta, to je farba nastriekaná alebo ako si dosiahla takú peknú hnedú? Nejaká hotová hmota?

sasettka
24. jan 2015

@evicaka dakujem 😵 jeeej a to mas super s tou cukrarnou.... robis uplne komplet torty, ci ti privezu naplnene a ty dokoncis? 🙂)) az teraz pozeram, ze si z namestova.. no, tam som uz raz bola 🙂)) chodime do Habovky v lete 🙂

maya30
24. jan 2015

@sasettka anoo 🙂 sedim tu s hubertom 😅 u mna chvalabohu deti zdrave, len s ludmi je tazko 🙄

maya30
24. jan 2015

@muffinka8 ja si zarabam hmotu sama 😅 toto je 1 balik americkych marchmallow + 100g cokolady a ked som potiahla tak som este tortu strekla zlatym airbrushom 😉

anibas
24. jan 2015

@mimcak @maya30 Ďakujem 😉 😉
Majka nepiekla som nič špeciálne, cesto mramor, bolo to pre nás doma - taká rýchlovka - dcéra mala 18-tku - oslava nachystaná a keďže to bolo 25.12. nebol čas na žiadne vymýšľanky a škoda velvetu, keď to nikto nezje 🤐
Tak preto nahá - ale mala som ju zakrytú foliou v chladničke . Ale pre pekné tvary - asi by som plnila vo forme, zaťažila a po zatuhnutí vybrala von a poskladala na seba. Keď dáš džem a ovocie - nemala by obschnúť. Môj názor. A keď tak rozmýšľam, jedli sme ju cca 5 dní a nebola obschnutá. 😀

anibas
24. jan 2015

@peciemslaskou nádherné koláčiky 😵 😵

sasettka
24. jan 2015

@maya30 jejda, sak povedz, co sa prihodilo, ci? nech ta mozme podporit... lebo pravdu teda mas, ludia su vsakovaki... ps: hubert je super kamos... 😀

muffinka8
24. jan 2015

@maya30 aha, 😨 domáce ja neviem robiť.

maya30
24. jan 2015

@mamiaigi surovin ide do dobosky mozno menej, ale zato sa pri nej viac narobis a na vahu je tiez lahsia...takze beriem rovnako a boli dokonca casy ked som ju mala drahsiu ako ostatne torty, prave kvoli pracnosti 😉

maya30
24. jan 2015

@sasettka nie sem nie 😎

maya30
24. jan 2015

@anibas dakujem, to som potrebovala 🙂

timuss
24. jan 2015

@maya30 vau..zase len vau..ak lietadla, vsak vyzeraju ako keby to boli modely, nechapem ako sa to da spravit. No a ta posledna kvetinova je prekrasna, tu s dovolenim aj ukladam 😉

mamiaigi
24. jan 2015

@maya30 Ďakujem veľmi pekne 🙂 skoro som sa trafila. Prišli ju zobrať trošku skôr, ale nabudúce budem už vedieť.

maya30
24. jan 2015

@timuss dakujem 😵

woman04
24. jan 2015

pre milovníčky pílenia ..naraz 2x ..http://www.westmark.sk/westmark-sk/eshop/9-1-Po... 😉

sasettka
24. jan 2015

@woman04 doprcic, ja potrebujem nie DUO ale TRIO 😀 idem napisat vyrobcovi... 🙂)))