Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

govinda
21. feb 2015

Kočky, s akou poťahovkou máte dobré skúsenosti?Že je dobrá aj na poťahovanie a aj na farbenie?
Ja väčšinou používam Pasta Dama Top, ale posledne som ju farbila na červeno a des. No otrasne sa zafarbila a kým chytila farbu ... 😠
Skúšala som K2, s ňou sa mi dobre nerobilo.

A ešte jedna otázočka. Ako robíte písmenká na torty také menšie, kde musíte dať viac textu, že nejde len o meno. Ja mám problém aj s tými väčšími písmenami, vôbec neviem, ako urobiť dátumy na krstinovú tortu, to ani neviem, ako vyberiem zo šablóny, aby sa mi to netrhalo.

nika1985
21. feb 2015

Ahojte moje vikendovky a mozem si ist dat paralen som rada ze uz mam po.

luciahromadkova
21. feb 2015

Dievčatá prosím nejaký osvedčený recept na cup cake, chcem take tie kolaciky v košičku, ktoré sú na povrchu rovne a daju sa pekne zdobit, dakujem všetkým vopred 🙂

sasettka
21. feb 2015

Ahojte, znovu a zas krasne torticky pridavate 😵
ja som mala tento vikend spolocneho menovatela - torty pre muzov 🙂 plus jedna do serie frozen sialenstvo, dokonca po dlhej dobe aj modelovanie, tak som si zas pocvicila a snad nabuduce /7.3/ budu zas o kusok lepsie 😅 😀
Fotak bol pre mojho oblubeneho uja 🙂) i ked je z muzovej strany, je fakt super clovek 🙂

muffinka8
21. feb 2015

@abriela nahriala som ho nad teplou rurou a rychlo nalepila.

lokalistin
21. feb 2015

@jakelina dik uz som ho robila tusim 4x, 2x kakaovy 1x svetly-lebo som zabudla dat kakao a teraz orechovy, na lopty a ten koc ho pouzivam, lebo moj sa vzdy splosti, co je taky jemny a teraz som ho skusila na ten kamion a v orechovej verzii je uplne skvely 😉

evala777
22. feb 2015

ahojte pridávam svoje víkendovky, som rada, že je to za mnou, hlavne tie husle.... 😉

jachin
22. feb 2015

@govinda ja ked robím malé písmenká, tak na šablónu natiahnem potravinovú fóliu a cez nu vytláčam písmenká. lepšie sa mi vyberú zo šablóny a netrhajú sa.

dagmarmustafa
22. feb 2015

Jedna vikendova.Pozdravujem vas .Krasne torticky pribudli!

meo
22. feb 2015

Ahojky děvčata, tak jsem zkusila poprvé polít čokoládou. No ještě se mám co učit, musím vychytat okamžik, kdy je čokoláda ještě tekutá, ale ne zas moc. Na straně jsem to měla trochu opatlané, ale na fotce to není vidět. Na přání jen jednoduchá bez jména a věku.

meo
22. feb 2015

a ještě foto 😀

aduskatt
22. feb 2015

@govinda ja používam Smartfelx a zákazníčky, ktoré ho odo mňa berú sú tiež spokojne🙂 teraz sa začal už vyrábať dokonca bezlepkový🙂

pristela
22. feb 2015

Holčiny pridavam este jednu vikendovku 😉 je to normal torta plnena tvarohovou slahackou s jahodami

elamaslakova
22. feb 2015

@pristela Nádhera , nemám slov

elamaslakova
22. feb 2015

@evala777 Nádherné tortičky, husle sú 100 bodové
@dagmarmustafa Krásna tortička
@sasettka Krásne tortičky

lokalistin
22. feb 2015

Drahy mal narodky a teda nic som prenho neupiekla-hambim sa, ale aj tak zje vzdy len -kusok a ostatok musim dojedat ja. Takze z odrezkov z kamiona som mu urobila. Boky kremu su zdvihnute su tam visne este naukladane, takze to posobi tak mohutne. Orechovy korpus z celych vajec, nugatovy krem a visne, hore zbytky ganaze 😉

sollange
22. feb 2015

Nenáročná,objednaná vo štvrtok večer 🙂

blancagon
22. feb 2015

@nika266 v pondelok je v Lidli!

halienka
22. feb 2015

Ahojte babky, tak ja som to nejako aj s poraneným prstom dobojovala. Nakoniec som aj tých Krudovcov nejako vymodelovala, už som bola nachystaná volať zákazničke, keď ma prst večer prestal tak bolieť, tak som si povedala, že skúsim dačo vymodelovať. A nakoniec sa mi to teda celkom podarilo na to, že to nešlo bohvieako dobre s tou kypťavou rukou. Modelovala som do polnoci a potom ešte ráno som si privstala, lebo mi to išlo pomaly, ale nakoniec som to stihla. Tak pridávam tieto moje trápenia tohtotýždňové 🙂 Budúci víkend mám len jednu aj to len s oplátkou, tak sa mi hádam ten prst nejako dolieči 🙂

zuzkabar1983
22. feb 2015

Ahojte, idem k Vám poradu ... 🙂 Chystam sa urobit synovi na narodky tortu - vesmir. Zatial som robila iba 4 torty, potahovala som ich na bielo, pouzivala som K2 a WI.
Na písmenka som hmoty farbila gelovymi farbami a dost sa mi to lepilo ...
Teraz by som tu tortu chcela potiahnut takouto farbou http://www.tortyodhenriety.sk/portfolio/vesmir-..., len mam strach, ze sa mi to bude lepit a trhat a nebude sa s tym dobre pracovat ....
Viete mi prosim poradit ako zarobit takuto farbu, pripadne aku hmotu pouziť?
Budem vďačná za každú radu .....

nika1985
22. feb 2015

@govinda vacsinou pouzivaju smart s tym v pohode vymodelujes a aj potiahnes ja potahujem mmf iba ked chcem moc syte tak smartom. Pismenka skus vyvalkat na tenulinko nechat obschnut trosku a potom vytlacat. Buchnutim o nieco to ide von. Cez sacek to neviem neni moc ok vidno kde sa Ti sacek otlacil

nika1985
22. feb 2015

@zuzkabar1983 zafarbi si hmotu vopred nech zas stuhne.Ak moc lepi pouzivaj solamyl ked valkas.

nika1985
22. feb 2015

Ahojte babule krasne dielka ste zas popiekli ja tu lezim s chripkou vyhodila som domacnost na prechadzku normalne prvy krat stihnem aj komenty 😉
@halienka klobuk dole s tym prstom auu skore uzdravenie nechapem ako si to dala ja mam dost ked mi popraskaju prsty a mam modelovat.
@pristela ten holub wau neskutocny carodejnica samozjreme aj ostatne su uzasne
@sasettka krasne

1zaza
22. feb 2015

Krásne tortuše ste napiekli pridávam moje posledné 🙂

5ka29
22. feb 2015

Ahojte,mam zaujem o tortu na krstiny most pri bratislave a okolie. Ozvite sa mi prosim IP...

elamaslakova
22. feb 2015

@halienka Nádherné tortičky

@1zaza Nádherné tortičky , krásne kvietky, havko ako živý

michaela3011
22. feb 2015

kocky 😅 tak z mojho modelovania dopredu pocas trojdnoveho volna nebolo nic 😀 kade tade sme behali nakupovat este do noveho bytu a vela vela relaxu sme si s priatelom dopriali 😀
tak pridavam co som vcera vycarovala - vymodelovala po praci 😅 o druhej rano som bola hotova... s tortou ale aj fyzicky 😒 daka zimnica sa ma zmohla... v kuchyni mame zimu, co mi zas vyhovovalo pri modelovani 😀 rychlo to tvrdlo 😀 pokusala som sa o kvet s drotikmi 😅 ... to je on 😵 moj prvy 😅 😀 bez "manualu" som ho dala 😀 chcelo to trochu logiky a fotku pred sebou 😀 na hladanie postupu nebol cas a urcite ste uz vsetky sladko spali 😅 😀
pekny zvysok vecera a dakujem za pacitka za predchadzajucu tortu 😵

79zuzana
22. feb 2015

Torta a cupcakes pecene v chripke a horucke 38.4. Toto bolo utrpenie. Potahovka sa mi totalne lepila a roztapala v rukach. Ale dala som to. A teraz som uz cely vikend len prespala.

79zuzana
22. feb 2015

Aha... este fotky ;)

pipka
22. feb 2015

@1zaza ten hafan je suprovyyy 😀 😀