Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
24. máj 2010

holky, a ako uskladnujete k2? tiez v mrazaku? ja som na mmf zvyknuta, nie je to vzdy super, ale vyjde ma to na tretinovu cenu oproti kupovanym potahovkam. no nepacilo sa mi, ze nie je take krasne biele 😒 a to som naliala celkom slusne mnozstvo beloby od wiltonu. zeby sa mi preto potah trhal?

sasrnka
24. máj 2010

@lucula73, robila som z modrych smolkov uz 2x, pozri v mojom albume. Ja som oddelovala tu bielu cast na smolkoch. Nieco tam ostalo, samozrejme, ale ak nechces bleduckomodru, tak to stoji za to 🙂
Inak, damy, klobuk dolu...krasne torty 🙂 Ja sa tesim, o mesiac ma dcerka 2 roky, tak sa vysantim na detskej. Dnes som v Lidli kupila silikonove formicky na lad v tvare delfinov a musliciek, tak bude asi morska 😀

bianca
24. máj 2010

sisa ja mam K2 v chladnicke.Je na nu dlha zarucna doba a nemusis mrazit

bianca
24. máj 2010

@sasrnka v Lidli?Hmmmm zeby som zasla?

martinex
24. máj 2010

ja tiez skladujem K2 v chladnicke...mrazit je myslim zbytocne,sak to ma dlhu zarucnu dobu a ja vzdy max do mesiaca od kupy spotrebujem. 🙂

sisa.b
24. máj 2010

tak pozeram, ze RDI ma naozaj dobru cenu. aj PDT. a K2 je v kilovom baleni? to by som tiez vyskusala

martinex
24. máj 2010

sisa ano je, tusim po nejakych +- 5€

bzucinka2
24. máj 2010

dakujem baby za pochvalu, veru narobila som sa ruziciek az az a tie posledne boli najkrajsie, aspon som si ich natrenovala 😀

bzucinka2
24. máj 2010

ja mam WI hmotu aj K2 v chladnicke 🙂

lasinek
24. máj 2010

Ahojkxy holky prosím nemáte nektera recept na tu hmotu na potahovani dortu z tech bonbonu? Pokud byste mi to mohal nektera z vas poslat na janinaw@centrum.cz dekuji moc

lucula73
24. máj 2010

lasinek,na prvej strane tetjo temičky je to vysvetlené... 🙂

nikanika28
24. máj 2010

ahojtee...prisla som vas len kuknut...a pochvalit ....sikulky, krasne torticky 😵 😵 ...tak zase niekedy.. 😀 😀 😀 ...cochvila budem tortuchu robit..sa uvidime zaseky 😀

llumka
24. máj 2010

nikto mi neporadi s cenou?hm ☹

lenka.pav
24. máj 2010

llumka, podla mna sa ti to potom vyrovna, ked pytas tych 10Eur od kazdeho. ak to chces ratat podla skutocnej spotreby, tak si vypytaj za suroviny a potom extra za robotu cca 20, ak mas viac ozdobovania, tak viac. inak nedavno som robila rozpis surovin, kolko potrebujem na normalnu a kolko na puncovu tortu a normalna vysla iba o dve eura viac. 😉

petusko
25. máj 2010

ahojte, baby chcem si objednat perlet klasicku, neviete poradit, aka je najlepsia? vobec sa v tom nevyznam.

anibas
25. máj 2010

petu - vraj snehová vločka - taká maličká tuba

http://www.sugarart.sk/pudrova-sgf-snowflake-pe...

petusko
25. máj 2010

anibas vdaka, objednala som, som velmi zvedavaaaa 🙂

daniz
25. máj 2010

ahojte, babky,nádherné torty,petusko ja som počula, že aj biela kométa je dobrá. Keď Ti príde napíš. Babky neviete náááá-hodou, ako je to s mrazením krémov? Zostalo mi dosť z toho gaštanového /ladové gaštany+šľahačka /a neviem čo mi to urobí
ak to dám zmraziť? Máte niektorá skúsenosť? dík

sylvia75
25. máj 2010

daniz.ja som už pár krát zmrazovala falošný parížsky krém,po rozmrazení som ho prešľahala a bol super ako čerstvo spravený...

vinka
25. máj 2010

Ilumka ved ked niekto chce viac kvetov tak je ťažšia ako jedna figurka tak automaticky je to drahšie 😉 Neviem ale čo som postrehla Alionusku tak ona berie za kilo 10 eur fix a hotovo 😉

bzucinka2
25. máj 2010

aj moja kamoska berie za kilo torty tak 🙂

vinka
25. máj 2010

Ja idem teraz prvý krát na zákazku pre úplne cudzieho človeka tak som sa rozhodla,že 8 eur za kilo.Nech nerúbem hned vysoko. 😀 😀

nikanika28
25. máj 2010

Vinka a aku torticku ides robit?

sse
25. máj 2010

Ahojte dievčence,
nemáte nejaký dobrý recept na orechovú tortu?

dajna11
25. máj 2010

ahojte....kočeny nemáte nejaký receptík na fajnú tortu,idem robiť dcerke na prijímanie a bude poťahovana K2...tak na kontrast nejaký tmavý korpus a super plnku,,,,

vinka
25. máj 2010

Nikanika ja idem robiť dve.Jednu pre syna NA PRIJíMANIE A DRUHú JEDNEJ PANI PRE DCéRU K ROKU.Ona nechcela nič komplikované len štvorcovú a tie malé plošné kvietky po nej tak nič ťažké 😉

vinka
25. máj 2010

dajna ja idem robiť svetlý korpus,parížsky krém,punčový korpus,parížsky krém a svetlý korpus.Som takú robila aj kamarátke a chutila fantasticky. 😉

vinka
25. máj 2010

Baby ked budem robiť korpus,krém,korpus,krém a korpus kde mám dať ovocie? 😕 Lebo tá pani chce tam aj jahody a neviem či aj hore do krému aj dole alebo len dole.Alebo je to jedno? 😕 Blbá otázka ale nechcem aby sa zákaznička hnevala,že iné cukrárky to robia takto.Ja cukrárka niesom. 😀 😀

alionuska
25. máj 2010

Vinka,je to jedno...ja davam do kazdej vrstvy na krem ovocie... 🙂

alionuska
25. máj 2010

..a že,tento tyzden mam zas vela roboty... 😀 😀 od rana vypekam... 😀 😀 ale uz to mam... 😝