Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
2. okt 2013

@jakelina a akú máš Ty?

jakelina
2. okt 2013

Mám tady tu a vždy se mi podařila. http://www.monacoint.com/eshop/node/35260

vladiella
2. okt 2013

@mysiatkoo no vidis, boli tam I syry s flaskou... Ale ked nic tak nic. Mozno Ta tu kocky niecim inym oslovia. 😉

mizulienka
2. okt 2013

@jakelina ja ani neviem, ktoru presne mam, kupovala som si iba 100g a to mi poslali iba v sacku.
ale tak vyskusam znova, ved raz sa musi podarit 😀

akzuzs
2. okt 2013

@akzuzs našla som ho aj u nás za 22€

sikag
2. okt 2013

@pristela miesa sa to s tou spiralkou (ako na chlieb alebo kysnute cesto)

ajka82
2. okt 2013

ked uz o tych krajkach, ja zistujem, ze z modrej sugarveil formy mi idu krajky rychlajsje a lepsie von ako z tyh ostatnych 😅 , vcera som aj pokus robila, rovnako zarobena hmota, rovnako susena pri rovnakych podmienkach a z modrej islo sup sup von a z dalsou som sa serinkala 🤐

alenkam.
2. okt 2013

Baby, mozte mi prosim poradit? Synovi robim tortu, klasiku okruhlu, hore mam vymodelovanu cervenu formulu akoze ferrari.. potiahnut by som to chcela bielo ciernymi stvorcekmi ako cielova vlajka. Viete mi poradit ako na to, resp ako inak tu tortu potiahnut? 🙂 dakujem...

lucula73
2. okt 2013

@alenkam. ja by som dala vrch torty biely a tie štvorčeky iba po bokoch torty,aby tá formulka na torte vynikla 🙂 ,buď potiahnuť celú tortu najprv a potom lepiť ešte štvorčeky ,trebars nejaké tri rady po obvode,alebo vrch biely kruh a boky iba štvprce.len neviem tzen spoj,asi to bude vidno na okraji tortičky 😉

lucula73
2. okt 2013

@pipka teraz spätne čítam temičku a klobúk dolu....kiežby bolo viac takých učiteliek ako ty,čo pošlú choré dieťa domov,my s tým tu tiež bojujeme,mňa ide šľak trafiť z toho,a polovica detí má matku doma s menším dieťaťom
U nás o tom len vyprávajú učiteľky vždy na rodičku,ale realita je iná 😒

anjelik2509
2. okt 2013

@chavierka nie je za čo 😉

ajka82
2. okt 2013

prve tohtotyzdnove su na svete 😎 povodne som chcela davat cokotransfer na druhu, no neviem co ma napadlo urobit ju takto 😅

jachin
2. okt 2013

Dávam do pozornosti: ručný šľahač zn.Orava ( v Kauflande) za 29,90 €...5 rýchlostí,funkcei:šľahanie, miešanie, mixovanie a hlavne otočná nádoba s mechanickým pohonom, príkon 300W
keby niekto hľadal, kedže tu bola reč o mixéroch 😅

mamina1978
2. okt 2013

Dievcata krajkoveeeeeee.............................. prave studujem krajky, na nete , aby som uz konecne aj ja tu moju vysnenu vyskusala 😵 a citam, ze Miroslav Walla vyskusal prasok na krajky , vodu a ,,ZELATINU " a , ze nemusi nic susit, vecer zarobi, a rano lahucko vyklopyyyyy A co je najdolezitejsie je lacnejsiaaaaaaaaaa - treba malo prasku....... pisal, ze neskor da podrobny popis, tak ak ho niektora uvidite ako prva, hodte ho Sem , nech aj tu krajkove dievcata maju vylepseny postup 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
2. okt 2013

@mamina1978 tak to nevím, však to nemá žádnou barvu voda s želatinou ne??? 😲 😲 😲

sikag
2. okt 2013

@mamina1978 tak to som velmi zvedava, dufam ze tu spravu nepresvihnem 😀 😀 ja chcem tento vikend skusit prvu krajku klasicku 🙂

sikag
2. okt 2013

@jakelina no ale mozes zafarbit nie? zelatina je dost pruzna, len sa bojim ze sa to moze trhat. ....sak pockame na popis 🙂

aduskatt
2. okt 2013

@jakelina mne sa mari, ze okrem vody a zelatiny pouzil prasok Montana, idem to skusit najst

aduskatt
2. okt 2013

jasne, je to tam, voda, zelatina a Montana, len este nemame pomer surovin🙂

mamina1978
2. okt 2013

@jakelina ale ved som pisala....... tam je prasok montana , len menej ho je ....... 😉 a ide to vraj lahsie a bez dlheho susenia von
😵 😵 😵

sikag
2. okt 2013

@aduskatt a co je to montana?

mamina1978
2. okt 2013

Tu je ten krajkovyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy superman 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5262016...

mamina1978
2. okt 2013

@sikag montana je prasok na vyrobu krajky 😉 Ale je dost drahyyyy ☹

aduskatt
2. okt 2013

@mamina1978 Zdeni, montana je prasok na pripravu hmoty, nie?

aduskatt
2. okt 2013

@sikag prasok na pripravu potahovej hmoty na baze mliecneho marcipanu

mamina1978
2. okt 2013

@sikag jezinkuuu , prepac v rychlosti a od nadsenia som to poplietla 🙄 @aduskatt ma pravdu 😉 ..... to je prasok na hmotu , na vyrobu mliecneho marcipanu !!! 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
2. okt 2013

@aduskatt mne sa totiz poplietli v tej rychlosti a nadsenia nazvy Magic Dekor a Montana !!!!! 😅 😅 😅 😅

aduskatt
2. okt 2013

@mamina1978 myslela som si, ze to nejak tak bude🙂

jakelina
2. okt 2013

@mamina1978 já to čtu znovu a psala jsi voda a želatina. Montanu tam nevidím. To už sem dávaly holky i postup, ale nezkoušela jsem. 😒 Jako myslíš ten prášek na krajky, že to je Montana?? Nějak jsem to nepochopila.

jakelina
2. okt 2013

http://tortyodmamy.sme.sk/krajka-magic-decor-z-...
Tady ten postup se tu probíral, ale nevím jestli to někdo zkoušel