Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
10. okt 2013

@ajka82 @sikag juj kočky,tak som ich ukecala na tú krabicu,fľašu si dajú sami,tak sa teším,zas si niečo nové vyskúšam 😉

ajka82
10. okt 2013

baby prosiiim surne, nevideli ste niekde tento cokotransfer skladom? http://cukrarskepomocky.sk/produkt/sablony-foli... tuto ho nemaju, ze objednali a neprisiel im, lebo nemali ☹ alebo nieco s detskym motivom, pripadne nieco co by som mohla dat chlapcovi na tortu k 1.roku, ked chcu cokoladovy vrch...dakujeeem

vierka0
10. okt 2013

@aduskatt ahaa, no skusim to nechat obschnut, stale som to rezala cerstve, takze sa mi to tahalo..dik za tip 😉

ajka82
10. okt 2013

@veronika0 dakujem, len tam pisu cosi ze skladom 1KS a ja potrebujem 2...no skusim im napisat 😉

veronika0
10. okt 2013

@ajka82 nie, je to balene po 1ks - a maju to na sklade a tam do okienka napises kolko potrebujes 🙂

vladiella
10. okt 2013

@luciahromadkova Lucka, lepok nie je v zemiakoch, ryzi, kukurici, pohanke, prose, soji... pozri si co je lepok, aby si vedela posudit zlozenie ingrediencii do torty...

puding Ti poradim z DM-ky, maju vanilku i coko, je vyborny, nemusis si lamat hlavu nad dr.oet...

aj kypriaci prasok tam rovno vezmi, maju ale vzdy viac kusov v 1. nevadi pouzijes pre seba bo je kvalitnejsi, bez fosfatov nie len bez lepku... par stran dozadu som o tom pisala...

plnky by nemali vadit, pokial je istota, ze to pyre nezahustovali mukou alebo skrobom s lepkom, napr. z psenice, zita, jacmena, ovsa, spalda... ja bezne davam tvaroh a mascarpone s ovocim. mrazenemu pyre z gastanov by som osobne neverila, ale viem, ze v tomto obdobi su v blave gastany, tak skusit z cerstvych... bezlepkaci si casto musia robit i taketo polotovary sami, aby mali istotu, bo bezlepkova dieta nie je len o prehanani na wc ale o napr. rakovine tenkeho a hrubeho creva, rakovine lymf. uzlin, opuchu mozgu ...

modifikovany znamena umelo chymicky a inak upraveny, alebo i z geneticky upravovanych vypestovanych plodin castokrat, co napr. v usa je zakazane bo to nie je biologicky pod kontrolou, ako sa to sprava po poziti v ludskom organizme, mozne nadory, alergie, ine zdravotne tazkosti s travenim atd... nemusi znamenat lepkovy, nie vsak nic jednoduchsie ako obycajny prirodny kukuricny skrob, ktory svojou povahou prirodzene bezlepkovy...

o potahovke neviem, treba preluskat zlozenie, viem len, ze som nasla nejake recepty na mliecny nepravy marcip. v ktorom bola i muka psenicna.

takze snad som aspon trochu pomohla.

vierka0
10. okt 2013

@woman04 predpokladam, ze tiez orezujem obschnutu hmotu 🙂

woman04
10. okt 2013

@vierka0 ja som amatér,nemám ani abecedu,takže hlavne písmenká..s mojím "krasopisom" sú síce ako od Freda Flinstona,
ale áno,musí byť obschnutá trochu ... 😉

mia114
10. okt 2013

Ahojte, ake rozmery by ste dali na 3poschodia torty tak 9kg aby mala?

elamaslakova
10. okt 2013

@lucula73 Neboj bude to dobré , ja si podsypávam poťahovku Solamylom , ja som so Stelou spokojná

woman04
10. okt 2013

@sticker @ajka82 nejde ani mne tá stránka,asi majú výpadok ...

sticker
10. okt 2013

@vladiella Vďaka, aj mne ujo google vypľul tie obrázky, tak skúsim tam podľa jedného, kde je to vatou pekne vystužené 🙂

ajka82
10. okt 2013

@veronika0 uz mi aj odpisali, ze maju na sklade 6 ks a tam pisu kolko je minimalny odber 🙂 dakujem...aj ked akoze postovne drahsie jak folie 😅 🙄 no co uz

woman04
10. okt 2013

http://www.buyincoins.com/item/34245.html
http://www.buyincoins.com/item/36456.html#
...som natrafila na túto stránku,možno sa niekomu bude hodiť... 😵

lucula73
10. okt 2013

@ajka82 prosím ťa,nepamatáš si,koľko asi vážila tá krabica tvoja?prípadne aké mala rozmery?bo sa mám zmestiť že do 35 eur,no neviem........pribinák s ovocím a tam je kopu poťahovky.neviem aké rozmery tomu dať.......

akzuzs
10. okt 2013

Ahojte ide ma poraziť. Kúpila som orechy od "kámošky" nelúpane. Tak som vzala 10 kíl lebo si vravím však niečo pôjde dole. Dala mi ich za 3eura od kila. A predstavte si že mi z tých 10 kíl ostalo po olúpani 3,5 kila tak ma vyšlo niečo cez 9 eur za kilo lúpaných orechov a u nás sa pohybujú od 6-8 eur a ja tako draho. Až mi slabo prišlo keď som to vylúpala. Som normálna?

aduskatt
10. okt 2013

@akzuzs ja som kupovala teraz lupane za 4,40..tak to si asi nemala vyhodny obchod

ajka82
10. okt 2013

@lucula73 rozmer viem 25x35 plech a vaha len cca 4,5kg(cokoladova s bananmi

lucula73
10. okt 2013

@ajka82 fúha,no t o sa ani do 4kg asi zmestiť nebudem.......musím pouvažovať,každopádne ďakujem 🙂

akzuzs
10. okt 2013

@aduskatt vieš čo ver či never je mi z toho až zle

aduskatt
10. okt 2013

@akzuzs verim

lucula73
10. okt 2013

@aduskatt to aj ja cchem po 4,40.to si kde zohnala? 😀
u nás na jarmoku mavajú okolo 8 eur vylupané.........a nevyylupané mojja mama kúpila minulý týždeň po 3,50...........
@akzuzs neviem ,prečo si mala tak veľa odpadu?ja mám vyskúšané,že z 1kg nelúpaných je okolo 400-450gr vylupaných.......čiže ešte aspoň jedno kg by si mala mať 😕

aduskatt
10. okt 2013

@lucula73 od jednej kamosky 🙂

aduskatt
10. okt 2013

@lucula73 keby si nebola tak dalekoooooooooo, zdroj je z NZ, ale dievcina mi to nosi sem do TT

sikag
10. okt 2013

@lucula73 tak to aby si urobila nejaku malu krabicku s tapkou 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
10. okt 2013

@aduskatt no tak máš super zdroj........
ach tí ľudia......no už sa možem zmestiť do 40 eur 😀 ,tak to už by sa snáď dalo.....oni nemajú totiž predstavu o váhe a veľkosti,len proste o peniažky každému ide.....ale ak rozumne vysvetlíte,že čo a ako,tak pochopia 🙂