Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
16. feb 2014

@maya30 no chápem, mne tak nechcela stáť jedna korčuliarka a teda radšej som jej odlepila nohu zo zdvihu a dala na zem 😀

sikag
16. feb 2014

@ludecka24 ked uz mas nakupene pomocky, kup si aj vedierko smartflex velvet - to je hmota, bude sa s nou robit dobre. mnohe z nas tu iba zaciname a stale sa ucime 🙂 ja si hmotu doma nerobim

ludecka24
16. feb 2014

@sikag a kde sa dá kúpiť? Ď

vlada111
16. feb 2014

@anibas lebo naozaj ho nemôžu rozrezať, tak len pomyselne 😀

vlada111
16. feb 2014

@sikag tá žabková je krásna, jemná, vkusná

maya30
16. feb 2014

@sikag co som videla tak to boli krajkove listy alebo aj uzke pruzky a su prilepene len na spodku a na vrchu cim vytvaraju taky odstavajuci poloobluk...mne sa to sice nepaci ale chcu to po mne, tak hladam nejaku inspiraciu, zatial som nic nenasla

pipka
16. feb 2014

@maya30 hej hej smartom 😉 ...noo to je mozne, ze tam je pes zakopany, ze to MMF je zradnejsie na farbenie 😖

sikag
16. feb 2014

@ludecka24 kdekolvek na internete, alebo aj v kamennych cukrarenskych obchodoch. podla toho odkial si. skus si to vygooglit

sikag
16. feb 2014

@ludecka24 napriklad tuto mas dobru cenu 🙂 http://www.mnamuela.sk/c/66

luciahromadkova
16. feb 2014

@pipka janka prosim ta ty si robila taku tortu macko, lodka a dookola piskoty.... po mne chcu tak s autickom, len sa chcem opytat, cim si lepila tie piskoty dookola, ze ti to drzalo, po mne chcu do torty pribinacikovy krem, navrch pod potah dam asi maslo s cukrom, dakujem

luciahromadkova
16. feb 2014

@adrika202 prosim tie autocka su len z hmoty, alebo puncovina? dakujem pekne za odpoved

adrika202
16. feb 2014

@luciahromadkova len z hmoty 🙂

elamaslakova
16. feb 2014

@mojmacik Krásna tortička
@adrika202 Nádherné tortičky všetky
@mirinecka Krásna tortička
@sikag Nádherné tortičky

pipka
16. feb 2014

@luciahromadkova luci, ja som tam davala parizak a obtrela som to parizakom tiez, len som donho pridala maslo, ale tam bol potah len hore, taky kruh, okolo boli tie piskoty priamo na kreme 😉

andriez13
16. feb 2014

poradí mi niekto? som začiatočníčka a chcem robiť tortu s pribináčkovou náplňou, môže ísť pod poťahovú hmotu, alebo pod jedlú oblátku??? keď nie tak aký krém mám použiť? možno to tu už niekto písal, ale je tu toho strašne moc, ďakujem

angel1223
16. feb 2014

maminky ktora z vas by bola ochotna mi urobit figurky s madagascaru plus nejake palmicky a tak????budem vvam velmi moc vdacna

sikag
16. feb 2014

@angel1223 mila maminka, ale to je prakticky cela torticka 🙂 🙂 upiect torticku je minimum

angel1223
16. feb 2014

ja potrebujem len tie figurky.ja to nechcem zadara
@sikag

aduskatt
16. feb 2014

@angel1223 to Ta lacnejsie vyjde si nechat upiect rovno celu tortu ako platit len figurky a palmicky🙂)

andriez13
16. feb 2014

a ešte aký korpus sa hodí k pribináčkovej náplni?

angel1223
16. feb 2014

@aduskatt tortu si upecieme sami....

angel1223
16. feb 2014

@aduskatt pozerala som co stoja torty a to co si pytaju za madagascar to si urobim sama,len potrebujem figurky

katkas1
16. feb 2014

zienky prosim vas link na mramorovy korpus a recept na pribinakovu plnku by ste mi dali?dakujem

aduskatt
16. feb 2014

@angel1223 ako len chces🙂)) je to Tvoje rozhodnutie, neviem, kde si pozerala ceny tort, ale ked si zratas, ze Ty si upecies tortu a este plus budes platit za figurky - nerataj, ze budu stat 2 EURa- tak myslim, ze Ta to vyjde viac, ale zrejme to mas premyslene, tak drzim palce, nech sa torta vydari podla Tvojich predstav🙂

mamcas
16. feb 2014

@angel1223 no ono je asi dovod preco tolko za to pytaju 🙂 je velmi pracne urobit postavicku, este tazsie ked je to konkretna postavicka a musi sa podobat. Nacenit samostatne postavicky je velmi tazke, dala by si 10 eur za kus? To ti neponukam, ze ich spravim, to je minimalna cena ked by som robila postavicku bez torty 🙂 Povedala by som, ze kup nejake miniatury alebo skus sama 😝

mamcas
16. feb 2014

@andriez13 vitaj 🙂 pod potah nesmie ist nic kde je mensi obsah masla ako mlieka. Idealne potriet tortu vyslahanym maslom s cukrom, pripadne zaslahat zbytky korpusu.

mamcas
16. feb 2014

@andriez13 korpus sa hodi akykolvek 🙂 mozes aj cokoladovy, je to mnam kontrast potom 😉

ajka82
16. feb 2014

@mamcas vidis, ja by som urobila postavicky z madagaskaru mozno za 5,- eur kus...dajme tomu x5 ked som robila s nimi torty, tak bola zirafa, lev, zebra, 2x hroch...plus tie palmy 3,-eur /ks-dajme tomu 3ks...to je hned 34,- a ked si nahodou bude prosit mamicka @angel1223 este nejake prkotinky, ze kamienky, listocky...to je dalsie euricka navyse... a ked mam pravdu povedat, ked uz nahodou niekomu robim taku torticku, tak tolko za tie figurky neratam 🤐 😉

ajka82
16. feb 2014

este som zabudla, ak si to bude prosit niekto poslat postou...po skusenostiach uz neposielam slovenskou postou ale kurierom...takze este + cena za kuriera 😉

aduskatt
16. feb 2014

@ajka82 a o tom to je🙂)) tiez ke robim tortu, je to o inom, ako samostatne figurky, a ked si mam zaplatit 34 EUR za tortu, plus kurier, co je asi minimalne 6 EUR, kedze vy ako sukromne osoby na rozdiel odo mna, nemate zmluvne ceny. Plus este suroviny a energie na tortu dalsie EURa......co pri poschodovke nech ratam ako ratam dalsich mozno 25 EUR a uz sme pri 65 EURach........a to si fakt za figurky ratala smiesnu sumu, lebo co vidim a sledujem, tak bezne sa pohybuju okolo 7 EUR