Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
19. feb 2014

@aduskatt Adi ja viem 🙂 My tu máme v meste jedne obchod a tam idem kúpiť vyslovene len vtedy, keď by som nestihla objednať od Teba. Lebo má drahé, ona aj povie, že musí aj ona z toho niečo mať, čo chápem na jednej strane. A včera dali na tortyodmamy postup na pivónie a je tam žilkovač. Nemáš také náhodou? Lebo aj som pozerala u teba, no nenašla som. Tak sa radšej opýtam 🙂

aduskatt
19. feb 2014

@sticker zilkovace mam tie, co ich je tam 11, ci je tam speci na pivoniu musim zistit🙂

sticker
19. feb 2014

@aduskatt Mne sa zdali byť malé tie čo tam máš ty... Ale tak ja sa v tom nevyznám, ešte som nikdy nežilkovala 😅

tamara2307
19. feb 2014

@lamps cela torta je nadherena, nielen gerbera. Jednoducha, vkusna, kamoska bude mat radost. Aky je tam korpus a krem?

sikag
19. feb 2014

kocky tutorials na jednej stranke 🙂 mnohe z nich uz mame, tu je to pokope
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.39227...

timuss
19. feb 2014

vylieza mi korpus z ráfika 😝 mala som myslieť na to, že vajíčka od svokry sú oveľa väčšie ako tie z obchodu 😅 🙂 😀 😀 😀

dm1
19. feb 2014

@kepassa ja som dnes kupovala u nas 7kg za 37e u nas v Dubnici /T-formax/ ale to len preto ze tam mam 10% zakaznicku zlavu inak je drahsi neviem ci tam mas tiez

aduskatt
19. feb 2014

@sticker zatial mam len toto

timuss
19. feb 2014

baby, idem sa spýtať aký máte názor na jednu vec...chcem darovať kamoške tortu (bude pre 7 ľudí), bude to krabica od topánok, chcela som dať tak 20x16 cm....piekla som v ráfiku 20x20....a manžel hovorí, že mám nechať 20x20, lebo že bude moc malá, že aj tak už je čudné darovať tortu 20x20, nie ešte menšiu....mne sa nezdá, výšku bude mať tak 10 cm...takže 20x16x10...to by malo stačiť pre 7 ľudí nie? fakt je trápne darovať takú malú tortu?...keď si zoberiem, aká mi vyjde cena, ak spočítam suroviny a prácu, tak mne sa to vôbec nezdá trápne...ale tak zas možno ten, čo s tortami nerobí, nechápe...

elamaslakova
19. feb 2014

@lamps Nádhera

aduskatt
19. feb 2014

@timuss 20x20 je podla mna uuuuplne v pohode

halienka
19. feb 2014

@timuss podľa mňa úplne v pohode, mne to teda malé nepríde a ako darček kámoške a nie rodinnému príslušníkovi je to akurát, aj pre 7 ľudí je to dosť, ešte aj ostane 😉 Tvoj muž je možno schopný na posedenie zjesť pol torty, tak sa na to pozerá cez svoju optiku 😀 ale inak je to podľa mňa ok, zas aj kámoška by sa mohla cítiť blbo keby si neviem akú veľkú tortu zrazu doniesla a tiež čo by s tým robila potom, ak tam má mať len 7 ľudí...

timuss
19. feb 2014

@aduskatt
ďakujem dievčatá, tak teda nie som trafená 😉 7 ľudí bude aj s deťmi, tak nech rátam akokoľvek, musí stačiť 🙂
@halienka s mužom si to vystihla úplne presne 😉

elamaslakova
19. feb 2014

Dievčence máte nejaký dobrý recept na čokoládový korpus ? Ďakujem

maya30
19. feb 2014

@ajka82 no ak ti budu potom pasovat tak jasne, vsetko co si vies pripavit dopredu tak spav, aj mena, to sa to nezda ale kazdu pekne omaslovat a potiahnut to je take hrajkanie na dlho

anda1980
19. feb 2014

Zienky, nemali by ste nejake krstinove inspiracky, hladam skor nieco netradicne, ale kludne aj babatko, papucky, ak mate nieco pekne ulozene, vopred dakujem, uz zhanam inspi na nase krstiny, dakujeeem 😉

chvapilu
19. feb 2014

ahoj můžu poprosit o radu?Budu dělat prvně pribináčkový krém a oslavenec má přání krém obarvit na zeleno dort bude fotbalové hřiště,mám gelové barvy jen mám strach jestli se mi krém nezdrcne nebo něco podobného,Máte prosím stím někdo zkušenosti děkuju moc

bimbas
19. feb 2014

žienky idem robiť zatvorenú knihu,prosím PORADTE ako mám urobiť ten obal aby presahoval a zároveň neopadol ale bol rovno?
dakujem za každú radu budem vdačná 🙂

aduskatt
19. feb 2014

@chvapilu farbila som praskovou cervenou a nic sa nestalo, predpokladam, ze ani gelovka tomu neublizi

lamps
19. feb 2014

@blcha táto moja vykrajovčka má nejakých 10 cm

lamps
19. feb 2014

@sticker juuj ďakujem za pochvalu, kamarátku tortička veľmi potešila, nejako sa mi ju nepodarilo tak pekne potiahnúť ako som zvyknutá. Ponáhľala som sa, chcela som ušetriť čas, že si nebudem zarábať MMF, tak som potiahla Smartflexom, ale ja som asi nejaká divná, mne sa najlepšie poťahuje s MMF, tak mala malé chybičky krásy a to mňa veeeľmi štve.
@tamara2307 V torte je vanilkový korpus a šľahačkovo-tvarohový krém s malinami a malinovým džemom

chvapilu
19. feb 2014

@aduskatt díky tak já to risknu

pipka
19. feb 2014

@dm1 boooze dani, svihlo by ma 😅 😅 😀 😝

pipka
19. feb 2014

@lamps naaadhernaaaa 😎 😵 😵 ja nechapem s cim si akoze nespokojna, sak ta tortucha je dokonalaaaa 😉
o gerberke nehovorim, sak tu si odtrhla v zahradke 😀 😀 😎

lamps
19. feb 2014

@pipka aach, Janka moja, mňa sa ani nepokúšaj pochopiť 😀 😀 😀 😀 mňa pochopiť je nemožné (aspoň mm to tak občas vníma) a ďakujem za pochvalu a jasné gerberky mi kvitnú mám ich celé záhony 😀 😀 😀 😀

sticker
19. feb 2014

@lamps Prosím ťa a aký vanilkový korpus bol v tortičke? Nejaký tu z dvojky témy? Lebo chcú po mne tortu a čokoládový korpus na striedačku s "bielym", tak hľadám inšpi na korpusy. 🙂

lamps
19. feb 2014

@sticker ale to len obyčajný mramorák a dala som doň len vanilku, krásne voňal a aj super chutil

sticker
19. feb 2014

@lamps Čiže môžem spraviť biele cesto z mramoráku a hotovo. Bože toto ma prečo nenapadlo 😠 🙄 Som sa nejako upäla na vyslovene biele cesto a hlavne z celých vajec 😀 Lebo to delenie na bielok a žĺtko neznášam 😅 😝 A vanilku - to stačí kúpiť vanilkový lusk a jeden tam dať, či ako?

lamps
19. feb 2014

@sticker ja robím mramorák tak, že si len oddelím bielky, vyšľahám ich na sneh, zvlášť vyšľahám ostatné suroviny a nakoniec do nich jemne vmiešam sneh z bielkov a áno stačí dať buď vanilkový lusk alebo ak nemáš tak obyčajný vanilkový cukor aj tak chutí korpus super

sticker
19. feb 2014

@lamps Moc ďakujem 🙂 Lebo pri mojej povahe som už stresovala, že keď chcú dva korpusy do torty, ako to spraviť. Mi to vychádza, že ten biely chcú iba jeden plát a dva čokoládové, tak premýšľam z koľkých vajec spravím biely korpus do veľkej srdcovej formy 😒 Musím si kúpiť menšiu srdcovú formu. lebo mám len veľkú a potom ráfik taký malý a nič medzi tým 😒