Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
24. mar 2014

@iva466 ďakujem - ja kupujem hotové hmoty PDT a Smart Velvet 😉

anibas
24. mar 2014

@mimcak @pristela Ďakujem 😵

jakelina
24. mar 2014

@muffinka8 já myslím, že se mu nic nestane, ale nikdy jsem takhle brzo nepekla, tak osobní zkušenost jaký bude od úterý nemám. Já věčně nestíhám, někdy když to zvládnu upeču ve středu večer a v pátek odevzdám, ale často peču až ve čtvrtek a večer už nakrémuji, ráno v 5 než jdu do práce v pátek potáhnu a jak přijdu dodělám a večer si ho můžou vyzvednout. 😝

lucula73
24. mar 2014

@akapulko
@mysiatkoo pomože mi to dievčatá,nie je to presne tá čo som hľadala,ale na vymodelovanie takej minnie je to super.........ďakujem 🙂

mimcak
24. mar 2014

@lucula73 ja mám v albume tu na https://www.modrykonik.sk/blog/mimcak/album/moj... také s podopretou hlavou skús pozrieť.

pipka
24. mar 2014

@muffinka8 kati uplne v pohode, ja bezne peciem v utorok, streda a dalsie dni plnim a zdobim a odovzdavam v piatok..ono sa to popri robote ani neda si vsetko nechavat na posledny den 😉 takze ak bude v chladnicke, tak uplne v pohode 😉

muffinka8
24. mar 2014

@pipka v utorok sa k tomu aj tak dostanem až večer. Ale nechcem to nechávať a stredu všetko, bo ktovie čo bude. @jakelina
ale ďakujem za názory a postrehy 🙂

pipka
24. mar 2014

@muffinka8 ved aj ja az vecer, ale ozaj je to v pohode, mna zajtra takto cakaju tri 😉

jakelina
24. mar 2014

@muffinka8 tak to je v pohodě, když to upečeš večer, tak to máš proti středě ráno 12 hodin a to je zanedbatelný rozdíl 😉

sikag
24. mar 2014

tak prvy pokus o coko mantinely 😝 teda s prizmurenymi ocami sa pozerajte 😉
je to nova ochutnavka - kavovy korpus, karamelova plnka a coko ganache pruzkom pomedzi
spravila som tam vela chyb, ale aspon budem nabuduce vediet 😀 😀 😀
...no a je velmi chutna, ale teda dooooost sladka na nas

pristela
24. mar 2014

@sikag fuuuha ,a le vypada uuuuzasne , naaadherneeee 😵 😵 😵

tamara2307
24. mar 2014

@sikag ahoj, ak sa nikto neozval na cukriky, ja by som ich zobrala a uhradila ti cast nakladov, ktore si na ne vynalozila.

jakelina
24. mar 2014

@sikag mňam

muffinka8
24. mar 2014

@sikag paráda 🙂 z čoho bola karamelová plnka?

lucula73
24. mar 2014

@mimcak ty si ich robila teda,tých minnie..........dík moc,dačo isto vyberiem 🙂 🙂

@sikag parádna.....na moj vkus ale moc veľa krému.........to bol maslový či šľahačkový?
ale keby som ju urobila mojmu mm,tak ma za tú plnku zožere aj s topánkami 🙂

adrika202
24. mar 2014

jedna na prezentačnu party v bare 🙂

lomanta
24. mar 2014

@michaela3011 děkuju za radu, to bych taky mohla někdy zkusit... jenže chlap chce jen tu potahovku ze sušeného mléka, tak mi to asi neprojde 😅

pipka
24. mar 2014

babulky moje nemate naahodou niekto ulozeny fotopostup na tuto macicku? sa mi marilo, ze je to v dvojke, hladaaaam to a neviem to naajst ☹
moooc dakujem ak mi ju sem hodite 😉
https://www.google.sk/search?site=imghp&tbm=isc...

michaela3011
24. mar 2014

@lomanta mliecny marcipan som chodievala vyjedat ked som bola mala 😝 sladke ale velmi chutne 😝 no s receptom na mliecny marcipan ti nepomozem, ten neviem... ale mari sa mi, ze ked ho moja mamka valala, tak si nedavala cukor pod to ale trochu oleja...
nech sa ti dari 😉

simasa
25. mar 2014

@pipka ... moja otázka sa síce trochen odignorovala, ale nech sa páči: http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

lomanta
25. mar 2014

@michaela3011 aaa děkuji, to je dobry napad s tim olejem. on někdo dává do toho marcipánu taky trochu oleje nebo ztuženého tuku (podle konkr. receptu), ty jo, že mě to nenapadlo 😀 😀

jakelina
25. mar 2014

@lomanta já často potahuji mléčným marcipánem, asi 70 % dortů mám potaženo s ním a podsypávám solamylem. Žádný olej ani cukr 😉

sikag
25. mar 2014

@pristela no to asi nie 😉 ale aj tak dakujem
@tamara2307 kludne mi daj adresu do IP, nemusis mi nic uhradzat 😉
@muffinka8 recept je odtialto - karamelovy puding s maslom a karamelovym salkom
@lucula73 aj na nas to bolo privela 😀 😀 mohla som to radsej rozkrojit na 3 casti, bola to ale mini torticka tak tam toho bolo privela, kedze to bolo na skusku, nechcela som nic vyhodit 🙂

sikag
25. mar 2014

@pipka urcite je tuto v dvojke, ja som podla nej robila, skusim pozriet

sikag
25. mar 2014

@pipka narychlo som nasla iba tento, je to macka z tej serie, ale urcite to najdes v tej 2jke

mysiatkoo
25. mar 2014

@simasa na fondan si tu davala zatial tusim tlacit iba @vlada111

mysiatkoo
25. mar 2014

@sikag parada 😵 ja sice karamelove nemusim, ale mojmu mm by si ulahodila 😝

mysiatkoo
25. mar 2014

@pipka toto som ti nasla

sikag
25. mar 2014

baby aku tortu by ste spravili na stretavku z gymla po 20 rokoch? caka ma v juni 🙂 ale nemam ziaden napad

dadulienka
25. mar 2014

Ahojte baby čo pečiete v BA. Mate niektoré aj svoje web stránky, pripadne facebookové?.. Naj tie ktoré máte k tortám aj ceny... CHcem objednať 2 detské torty. pripadne ak zachutia aj tretiu. CHodte mi tu sem stranku pripadne do IP. Dakujem...