Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirka100911
23. apr 2014

@lamps Milujem kazdu jednu tvoju postavicku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lamps
23. apr 2014

ach dievčence moje, prišla mi SMS-ka od kamošky, ktorej som robila tortičku s macíkom a píše v nej: "Torta bola super a veeeeeľmi potešila, vôbec som to nečakala." tak sa tešííííím moc, moc

pipka
23. apr 2014

@lamps naaadhernaaaa 😉
preco po mne nikto nechce take nadherne jednoduchee torticky? ☹

ja sa tu mordujem s trpaslikmi a poraaaza ma 🙄 🙄 ja to nevieeeem, ja tie ksichtiky v zivote nebudem mat take jak pristelka alebo ktokolvek iny...poomooooc 😝 😝 😅 🙄

lamps
23. apr 2014

@pipka Janka, ďakujem 😵 😵 😵 pri tejto tortičke som mala úplne voľnú ruku 😵 a netráp sa veď ty máš tiež pekné tortušky a živého trpaslíka nikto nikdy nevidel, tak ksichtík môže mať aký len chceš

zuziq
23. apr 2014

@pralinka25 mozes mi pls napisat recept na ten mramorak od @jakelina? Nejak sa mi ho tu nedari najst ☹

grasie
23. apr 2014

@lamps nádherná tortička, úplne dokonalá 🙂

grasie
23. apr 2014

musím sa vám pochváliť, práve som dopiekla korpus /24 cm zo 6 vajec/ a výšku má 8 cm 😅 doteraz som mala všetky max 6 cm.
sa tu oplatí čítať vaše rady 🙂

grasie
23. apr 2014

@mysiatkoo ten tvoj zajo nemá chybu, nádherný je 🙂

pipka
23. apr 2014

@lamps jak že nie, ve´d ja mam dvoch živých doma 😀 😅 😀 a staaale nieco vystrajajuuuu, pomooooooc 😝 😝 😀 😅

lamps
23. apr 2014

@pipka tak to máš doma dve živé predlohy 😀 😀 😀 a keď stále vystrájajú po kom tie deti sú?

pipka
23. apr 2014

@lamps já ti nevím Karle... 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀

lamps
23. apr 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀

mirka100911
23. apr 2014

Tak tu je ta moja dnesna.................. 😖

artepf
23. apr 2014

@muffinka8 teda ta růže se ti fakt povedla, je jako živá, nádhera 😵
@lamps
@mirka100911 krásné kousky, moc povedené 😉
přidávám svoje dorty z minulého víkendu 🙂
@grasie super vysoký korpus, prosím tě, jak jsi toho dosáhla? abych se přiznala, tak mám ze stejného množství vajec do 25 cm formy taky max. 6 cm 😖

grasie
24. apr 2014

@artepf krásne torty, ale tá s mackom je naj 🙂 krásna farebná kombinácia aj to tieňovanie 🙂
no a ku korpusu, do rána mi klesol o 0,5 cm 😲, to môže? alebo mám niekoho doma spucovať, že mi ho zmenšil.
korpus je mramor bez kakaa, klasika ten s olejom a horúcou vodou, a zrovna tú horúcu vodu som dala už na začiatku do žĺtkov s cukrom /grif od mysiatkoo/ a potom priamo vo forme som cesto ešte poriadne premiešala /grif od pristela/.
piekla som v klasickej forme s alobalom na bokoch, vyhriate na 160st, po vložení do rúry som znížila teplotu na 150 st. a piekla niečo vyše hodiny, ale presne neviem, bo som zabudla kuknúť na čas. a potom som už len zírala, ako krásne narástol. dúfam, že to nebola len náhoda. 🙂 takže kočkám ďakujem, že sa podelili so svojimi radami 🙂

sticker
24. apr 2014

@artepf Nádherné tortičky 🙂 Veľmi sa mi páči odtieň tej zelenej. Taká krásna, svieža 🙂

lucula73
24. apr 2014

@grasie to je normálne že sa korpus trošku "scvrkne" 😀 .mne to robí najviac orechový 😉

grasie
24. apr 2014

@lucula73 jéj vďaka za ukľudnenie, bo už som išla štartovať, že si to niekto odnesie.
vieš, nemôžem uveriť tej výške, tak ho furt premeriavam 😀

lucula73
24. apr 2014

@grasie ja som robila minulý týždeň do 26cm formy mramorák zo 6 vajec ,teda dávka na 6 vajec a ešte som prihodila jedno vajíčko a mal tiež toľko asi.som úplne v pohode na tri pláty prekrojila a aj vrch zrezala 😉

@artepf nádhera............ešte stále používaš montanu?

sikag
24. apr 2014

jeden top na torticku 🙂
...tie angry birds su taka vdacna tema, ze? lahko sa to sulka, pekne farby 🙂 🙂

chvapilu
24. apr 2014

hezké ráno děkuju moc za pochvaly minulých dortíků a dnes přikládám čokoládový dort/3.30kg/

ajka82
24. apr 2014

babulky z BA, uz som pisala aj na FB, ale skusim aj tu este... nenasla by sa ochotna dusicka, co by urobila na 31.5. cokoladovu torticku s cokoruzami-poschodova, cca 5kg so mnou dohoda bola orechovy korpus, cokoladovy krem+dzem ...podla torticky co som ja robila. nerada by som rusila na poslednu chvilu ak by boli nejake komplikacie po oberacii mojej starsej ...este aj sama doma budem s detmi od piatku a strvtok ju operuju ☹
dakujem

florentina
24. apr 2014

@ajka82 krásný dortík. Já dostala tuto krajku od manžela k vánocům. Konečně se ji chystám použít, tedy krajku úplně poprvé, tak jsem zvědavá, jak to půjde. Ale jsem ráda, že ji vidím na tvém dortu, neuměla jsem si ji nějak představit a vypadá to pěkně. Nemáš ji ještě na nějakém jiném dortu, na ukázku? děkuji 😉

halienka
24. apr 2014

babky, niektorá ste tu písali ako dosiahnuť peknú čokoládovú farbu na poťah, dať zelenú (ale neviem ktorú mám dve: leaf green a moss green) a potom k tomu červenú? Tuším @dm to písala? 😅 Ďakujem 😵

artepf
24. apr 2014

@grasie super, díky za rady, já dělám taky pořád jen mramorák v různých obměnách, ale vyšší než 6 cm ho nikdy nemám, někdy dokonce i míň 😒 , tak schválně příště zkusím tak jako jsi pochytala grify od holek 😀
@sticker díky 😉 , taky mám tuhle jarní zelenou moc ráda a používám ji skoro na všechny dorty 🙂
@lucula73 díky 🙂 , jo jo, pořád ještě používám montanu, i když už jsem si stokrát říkala, že na to kašlu a budu kupovat smartflex, abych nemusela s předstihem vždycky myslet na to, včas si montanu připravit, protože musí tak aspoň tři hoďky odležet... jenže všem moc chutná a tak se bojím, že by ze smartflexu byli zklamaní ☹ . Na svatební si samozřejmě kupuju taky smartflex, ale ani mně nechutná 😒
@sikag suproví angry birďs, moc se mi líbí to jméno 😉
@chvapilu
@ajka82 teda holky, to jsou nádherný čokokousky, to bych nesvedla, ani kdybych se rozkrájela, nechápu 😨 .. a už vůbec ty růže z bílé čoko, prosím tě to děláš všechno z čokohmoty, jsou jak živé 😵

ajka82
24. apr 2014

@florentina dakujem... ja som ju davala na taketo okruhle cokoladove-tie boli vsetko na rovnaky sposob...ale tusim mam aj so sugarveil posnorim.... som myslela ze so sugarveil mam viac...ale to je iny vzor... tak aspon toto

florentina
24. apr 2014

@halienka ano žlutá, modrá = zelená + červená = hnědá. můžeš tedy vyzkoušet všechny tyto kombinace. Vyzkoušej a uvidíš. Já vždy zkouším na malém kousku a když mám odstín, co se mi líbí, přidávám více hmoty a barvy....

artepf
24. apr 2014

@sikag teda chtěla jsem napsat angry birds, ne birďs 😀

ajka82
24. apr 2014

@artepf dakujem, ano tie ruze su z cokohmoty...doma robena z bielej, mliecnej a horkej 70% cokolady 😅 a cokolada okolo je poleva(coko+cera)

florentina
24. apr 2014

@ajka82 děkuji. Koukám, že jsi ji zkoušela i dát opačně, to taky není špatné. No ona je dost výrazná ...no snad se mi to nějak podaří nějak zkloubit. Budu dělat taky nahoru květinku a okolo krajku, jen mám v plánu ještě na tu krjaku dát cedulku s monogramem, tak to musím nějak vymyslet, aby se to netlkouklo...