Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
28. máj 2014

@dm1 Dani kraaasna 😵 a veru chyyybas nam ☹ 😉

pipka
28. máj 2014

@dagmarmustafa naaadherneee 😵

govinda
28. máj 2014

@sikag krásna tortička ;) Nádherná čipka 😉 Akú máš formu? A postup na tie tvoje kvety náhodou nemáš? 😅 😀

martinka1981
28. máj 2014

Dievčata z BA a okolia...bezvaječnu tortičku svadobnu by som potrebovala v juli...nič velke...moja dcerka nemože vajička tak musim to takto vymyslieť. Mohli by ste niektora??
Naša dvorna cukrarka @ajka82 nemože.
Dakujeeeeem

michaela3011
28. máj 2014

pridavam moju dnesnu o 4:30 dokoncenu 😀 takze foto nekvalitna ale s tortuchou bola kolegyna velmo spokojna 🙂 pridavam aj s nacrtom 😅 ten som kreslila na kolene ked bola kolegyna u mna na kave zjednat si torticku 😀
a teraz mam na par tyzdnov pauzu 🙂

zandanem
29. máj 2014

@sticker jsou to bábovky 🙂

zandanem
29. máj 2014

@pipka já to fotila při práci, nejsu pekařka abych se chlubila dekorem, je to prostě realita... jak píšu dort dělám jen jednou a od letoška budu dělat dvakrát do roka... já se jen chtěla pochlubit, že se mi povedla a měla jsem z toho radost... no a jinou fotku teda ani nemám 😀

lucula73
29. máj 2014

@zandanem to nevadí,že iba raz dva krát do roka pečieš tortu,my sme tu tiež nik neni cukrárky,ale amaterky a tá tvoja torta je naozaj kráááásna...krajšie pozadie by jej na kráse iba pridalo 😉 😉

grasie
29. máj 2014

@zandanem jedna z najkrajších barbínovských tort, aké som kedy zhliadla, perfektná práca 🙂

halienka
29. máj 2014

@aduskatt tá je peknučká, len ja som nikdy nefarbila ešte hmotu práškovou, vždy gelovkami 😀 . Ale aj tak ju veru kúpim, aj na tieňovanie, je krásna 😵

Inak babky zahliadli ste na FB toto? https://www.facebook.com/lenka.hanincova/posts/...

zandanem
29. máj 2014

@lucula73
@grasie
moc děkuji 🙂

zandanem
29. máj 2014

@halienka ano toto koluje už asi týden... mě by hamba fackovala toto někomu upéct a divím se že zákazník to nešel reklamovat ... pekařce bych to asi omlátila o hlavu 😀

adrianai
29. máj 2014

Ahojte,
potrebujem poradiť - keďže sa mi ešte nechce a ani nemám čas sa hrať s marcipánom, chcem malej urobiť takúto tortu, no ako urobím tie modré kúsky? Rozmýšľala som, že zafarbím karamel - či je to blbosť? 😅

sikag
29. máj 2014

@maya30 vazne? aj ja mam wiltonku rose ale som ju nepouzila 🙂 kto vie preco 😀 😀 😀 som si kupila aj praskovu ze mozno bude ziarivejsia a prdlajs 😒 tu som dala tu praskovu sugarflair rose ale je uplne staroruzova....

sikag
29. máj 2014

@govinda dakujem 🙂 cipku mi poradila @maya30, formicka vyzera takto http://www.ceske-formicky.cz/?2380,enLANGUAGE_S... ale link odkial som to brala si veruze nepamatam 😒 😒 predavali iba 1 pas, tak to vyslo aj cenovo dobre.
tu je postup na ranunculus http://www.lorna.estranky.sk/clanky/fotopostupy... a ten zvysok som len tak od oka 🙂

sikag
29. máj 2014

@adrianai roztop modre bonpari (alebo take modre mentolove cukriky), vylej na papier na pecenie a po vychladnuti rozbi kladivkom/nalam

mirinecka
29. máj 2014

kočky, nejaké nápady na krst pre dvojročné dievčatko? Som rozmýšlala nad šatôčkami a sviečkou + kvet. A ešte nejaké inšpi na otvorenú krabičku cigariet ☹ . Mám predstavu ale potrebovala by som vidieť viac možností. Je to pre 60ročnú oslávenkyňu. Mne sa to moc neľúbi cigarety na ten vek ale čo chcú to budú mať 😝

aduskatt
29. máj 2014

tak mi prdla rura, pecie len zvrchu ☹(( o stvrtej si maju prist pre tortu a korpus surovY........sa tesiiiiiiiiim

jakelina
29. máj 2014

@aduskatt ty jo, tak utíkej k sousedům 😒

aduskatt
29. máj 2014

@jakelina no, davam mu este tak desat minut, ona pecie zvrchu, tak som otocila korpus........ak sa nevydari, tak veru bezim k susedom

jakelina
29. máj 2014

@aduskatt a ventilátor ti jde??

brunila
29. máj 2014

Ahoj děvčata mám malou prosbičku.Může pod potahovku karamelový krém ze Salka?Ještě jsem s ním nepracovala a tak si nejsem jistá.Moc děkuji za radu 🙂

janka22201
29. máj 2014

@govinda ja mám tú čipku z " pečenie s kamkou" 😉

jakelina
29. máj 2014

@brunila může, pro jistotu tam přišlehej trochu másla

zuul
29. máj 2014

Dievcata pomoooooooooooc, radsej 20 tort potiahnut ako robit tu cokoladuuuuuuuuuuu 🙄

halienka
29. máj 2014

@zuul a čo sa deje? ja robím s čokoládou rada, len teraz je už teplo, v pondelok som robila čokoládové mantinely a oni potvory nie a nie stuhnúť, lebo už sme mali v dome 25 stupňov, tým pádom ani čokotransfer dobre nechytil... 😒

pristela
29. máj 2014

@halienka andelka ja dosla az dnes domov 😝 aale s tou fialovou ti neporadim , bolo to uz davno aja miesam,bo tiez mam od wiltonu tu nechutnu ,pak mam gelovku este od Sugarflair claret, isto sommiesala tieto dve dokopy a ci som tam supla este ruzovu abo prachove uz neviem ☹ ☹ ☹

brunila
29. máj 2014

@jakelina Majko děkuji 🙂 Ty si vždycky najdeš čas odpovědět.Už se stalo,promazáno a uvidíme 😉

zz134
29. máj 2014

@sikag fuha ako sa roztopia modre bompari?