Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinjasen
3. jún 2014

@vladiella Tema zostane viditelna iba v jednej krajine. Navstenicky z druhej krajinu budu musiet prist na sk konika, aby ju videli.

mysiatkoo
3. jún 2014

@jakelina jak nakouknu? nenene, pekne si otvoris druhe okno a budes tu s nami nadalej 😝 😉
@pristela ja netusim co je inkognito okno 😀 uz sme si s mm zvykli, ze sa prehlasujeme 😉

jakelina
3. jún 2014

@mysiatkoo no nějak to nastuduji, já tam na sk. koníka vůbec nechodím. Tak se v tom vůbec nevyznám 😒 A 😒 😒

jakelina
3. jún 2014

@mysiatkoo taky nevím co je inkognito okno 😒 😲 😲

mysiatkoo
3. jún 2014

@jakelina tak @pristela ma uz vyssiu skolu pilotaze zjavne 😀 😀 kazdopadne by si si teoreticky mala zapamatat, ze tuto diskusiu mas hladat vo fore pod spolocnymi nazormi a zaujmami a nebude problem ;)

pristela
3. jún 2014

@mysiatkoo tak uz vies ze sa prehlasovat nemusite :D :D staci ak si jeden z vas open inkognito okno ,"nevyhoda" je ze z tohto okna co pozeras ake stranky atd nezapisuje to do historie, teda podla mna to je výhoda :D ked kliknes hore v pravo mas tam panel trebars s nastrojmi, historiou , novym oknom atd atd tak tam je aj inkoknito okno ,ktore sa da open aj cez skratku Ctrl+Shift+N 😉

mysiatkoo
3. jún 2014

@pristela ooooooo ........ raz darmo, GURU je GURU 😝 😀

pristela
3. jún 2014

@mysiatkoo koza 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vladiella
3. jún 2014

@mysiatkoo
@jakelina
No mne sa ci v mobile ci v pc otvara prioritne sk.konik, ale som z cz.konika kedze zijem v cr. Sucasne si mozes pootvarat pod svojim jednym nickom milion okien s morrym konikom cz aj sk sucasne, ja tak fungujem od zaciatku. Cize priritne mam cez google historiu v zalozke nastaveny sk.konik ten sa mi otvori a potom ak chcem cz.konika tak len prejdem na svoj cz.fotoblog kde som "doma" . A sk.konik sa prepise na cz.konika. Nic zlozite.treba asi len v nastaveni- prvom prihlaseni na sk ci cz konik nastavit prihlasovanie automaticky alebo zapamqtanie hesla. No a ten prechod z sk na fz cez moj fotoblog alebo akykolvek iny fotoblog cudzi prebehne upozornenim ze fotoblog sa nachadza na cz alebo sk a toto uposornenie = link len kliknem a hotovo. Vazne nic zlozite. Prapodstata je asi v nastaveni automatickeho prihlasovania do cz a aj sk. Takto ako som uz pisala mam pod svojim nickom otvorene okno sk.konika a cz.konika okno vedla neho. Dokonca vramci sk ci fz konika mozem mat otvorenych okien viac a sucasne robit viac roznych veci- napr. Ukladat foto do fotoalbumu- co dlho trva a cakanie skracujem aktivitou napr. vo svojej skupine v samostatnom okne... Je to ok. Uplne vpohode, preto som nechapala preco sa furt nadava ze to nie je sk.konik atd.
Myslim ze vsetko je o nastaveni, a funkciach. Na gmail je mozne byt prihlaseny na jednom pc na dvoch samostatnych uctoch...
Tak snad zrozumitelne som to popisala. 🙂

vladiella
3. jún 2014

@jakelina nemyslim si ze by to niekomu vadilo, skor asi slo o delbu prace ( kompetencie, zodpovednost, praca...) administratora a o rozpocet. Pretoze vsetko nieco stoji. A z niecoho sa to platit musi, a to su prave reklamy, a tento prijem sa musi potom asi delit medzi cz a sk..? Neviem, len som sa tak zamyslela. 🙂

pipka
3. jún 2014

@pristela kks ona uz ne ze peče a šije..ona uz aj programuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 skapeeeem 😅 😀

vladiella
3. jún 2014

@henny ja som robila bananovy s tvarohom / mascarpone a zahustila som to tym pudingovym stuzovacom na kremy. Dochutit citronovou stavou, vanilkovym luskom.... Dosladit ak treba- vacsinou netreba aj su banany dost prezrete sladke. Cize rozmixovat ponornym mixerom banany do toho zamiesat jemny plnotuvny tvaroh alebo mascarpone a vliat a premiesat stuzovac (prasok rozmiesany vo vode) alebo creme ole ale ten je limitovany prichutami kokos vanilka coko. Ten stuzovac na tortove kremy je od vitany alebo dr.oetker. Na obale je torta s kremom s ovocim. 🙂
Sorry za preklepy blbne mobil..

sikag
3. jún 2014

@govinda vyzeraju super! pekne sa ti podarili. skus este susenie v stamprliku ako som ti pisala. ja som to teraz skusila prvy krat a tie velke lupienky sa ti pekne ohnu hore a konce dole

sikag
3. jún 2014

@mimcak dakujem za pochvalu 🙂 stencils robim bielkovou polevou, ide to s nou vyborne. jednu spravim, necham zachnut a spravim dalsiu z druhej strany

henny
3. jún 2014

@vladiella a kolik asi tak banánu na jaké množství tvarohu??

michaela2008
3. jún 2014

Ahojte,
prosim Vas aku pouzivate vystuhu do viacposchodovej torty? Aby torta prezila aj prevoz. Dakujem pekne.

jakelina
3. jún 2014

Holky já jsem letěla z práce do školky pro malého a teď se na to dívám. Já jsem asi pitomá, ale já tu žádnou možnost kliknout na nástroje, historii a nové okno nemám. Jdu modelovat, tak nemám moc času to studovat. Asi bude problém s tím co mi sedí na krku. 😀 😀 😀

sikag
3. jún 2014

@pipka no ja som spravila ze pekna svetlo-zelena a biela krajka a bolo to na 90tku 🙂 nechcela som nejaku pochmurnu

sikag
3. jún 2014

@ejkula ta svadobka s ovocim ti vysla genialne 😎 😎

zdeni.r
3. jún 2014

Ahoj holky, nedělalaa ste některá dort kabelku? sháním inspiraci 🙂

A jaký krém se hodí k hoodně čokoládovému korpusu? díky díky díky!!

vladiella
3. jún 2014

@henny odhadom ako velmi to chces bananove... a kolko potrebujes tej plnky. to Ti neporadim. Ja robim vzdy radsej viac, 2 kelimky tvarohu alebo jeden tvaroh a jedno mascarpone a hocake ovocie v tomto pripade banan,, ked je slabo bananove tak prihodim rozmixovany banan. ale pozor banan po rozmixovani je tekuty a hnedne. ale ten stuzovac to pekne stuzi do zelatinovej konzistencie... kludne by si mohla spravit i tak ze este pred ztuzenim kremu zamiesas do tej masy este nakrajany banan - bude to chutnejsie ked ludia budu citit kusy bananu v plnke... davam tak i ribezle, maliny... len pozor pri miesani, niektore ovocie sa popuci...

vladiella
3. jún 2014

@zdeni.r banan, kokos, alebo kyslaste ribezle maliny jahody = lesne ovocie alebo alkoholove visne nalozene v rume 🙂

vladiella
3. jún 2014

@zdeni.r ale rumove visne a lesne ovocie moze byt prikre, kokos slaby - musela by si dat kokosovu slahacku a kokosove mlieko, je to ale dost neutralne, asi tie banany, taka klasika

vladiella
3. jún 2014

@jakelina preco stracas cas hladanim akehosi okna, ved si otvor na nete asi si na google, novu kartu ako ked otvaras novy web, a tam si nahod www.modrykonik.sk a tam sa jednorazovo prihlas, a nastav si ako automaticke prihlasovanie alebo zapamatovat heslo, a stiahni si toto otvorene okno (oznacenu adresu - vysvieti sa namodro) myskou na lIštu pod tu oznacenu adresu. tam to budes mat poruke, potom ked na to len kliknes a automaticky sa Ti to otvori a uz by si mala byt i pod svojim nickom prihlasena... ked budes chciet prejst na cz.konik tak cez svoj fotoblog a tam si to jednorazovo tiez nastav tak aby Ta prihlasovalo automaticky...

lokalistin
3. jún 2014

@mirinecka ja si vzdy najdem vykrajovacku zväcsim na velkost aku potrebujem,obkreslim vystrihnem a podla toho potom z hmoty vyrezem a mam kvet 😉

jakelina
3. jún 2014

@vladiella díky, já jsem to tak udělala, přihlašuje mě automaticky tady i na modrykonik.sk. Jenom jsem chtěla najít to okno. Přijde mi divné, že já ho nikde nemám 😲 😲 Však nejsem na počítač negramotná, tak je mi to záhadou 😀 😀 😀 😀 😀

vladiella
3. jún 2014

@jakelina iem pozriet o ake okno ide co vlastne pristela pise bo som tomu nevenovala pozornost kedze mi to takto funguje zabehnute uz to bude pomaly rok...

lokalistin
3. jún 2014

@evicaka s cicou 😉

lokalistin
3. jún 2014

@jakelina to okno malo byt na fb

lokalistin
3. jún 2014

@jakelina no citam to este raz,tak asi nie asi celkovo pre vsetko to malo byt