Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daja55
28. sep 2014

@maya30 Nádherné , ako stále 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

daja55
28. sep 2014

@darinkazv ja za hodinu 20 upečiem 6 korpusov v teplovzdušnej rúre , po 20 minút 2 ks. Pečiem buď coko korpus, alebo piškotové cesto " koľko vajec , toľko múky, cukru + voda olej". neprerezávam,pretože sa mi stalo, že prerezané neboli také kompaktibilné ako samostatne upečené. Už to mám za ten rok , čo pečiem nejako porátané, koľko potrebujem vajec do jednotlivých foriem. Rada poradím aj konkrétne 🙂

mirinecka
28. sep 2014

konečne mám víkend, aj keď ma čakajú vymyslieť kvety na promočnú :D a dúfam že dnes vás stihnem aj dočítač 😀

grasie
28. sep 2014

Čaute, excelentné tortičky ste popiekli 😵, radosť sem nakuknúť 🙂 , nebudem ale menovať osobne, bo by som pol hodinu len nicky písala 😝
Pridávam moju tohto týždňovú, prvý pokus o krivú tortu, poťahovanie a zdobenie dokopy 16 hodín, som rada, že už to mám za sebou 😝

elamaslakova
28. sep 2014

Dievčence pozdravujem vás a pridávam moje 2 tortičky a idem popozerať vaše nádherné torty

mimcak
28. sep 2014

Ahojte.Tak zase som si mákla ,ale tak na budúci víkend nemám zaťial nič tak možno budem oddychovať 😝 😉 . Ani som vás nestihla prečítať tak večer určite popozerám. Tá krstinová je katastrofa,ale chceli takto červeno modrú podľa farieb Bayern munchen . 😝 Ale tak jak ma nebavila s tými farbami tak aj dopadla. 😝

elamaslakova
28. sep 2014

@mimcak Nádherné tortičky, krásna , čistá práca

mimcak
28. sep 2014

@elamaslakova Ďakujem pekne 😵

sikag
28. sep 2014

@mimcak superhrdinova genialny! ganache super 🙂
@pristela ty si srandistka ze krasne lytka 😀 😀 😀 😀 inak to je prve co si na vsimam na chlapoch 😀 😀 asi mam uchylku 😀 😀 😀 😀 ja mam take lytka ze dam obe nohy do jednej cizmy a este mam miesto ked zapnem zips 😀 😀
@evicaka dakujeeem velmi potesi 🙂

elamaslakova
28. sep 2014

@grasie Krásna tortička

elamaslakova
28. sep 2014

@sasettka Nádherné tortičky
@pppeeetttaaa Nádherné toritčky

elamaslakova
28. sep 2014

@sikag Paráda
@mamcas Nádherné tortičky , krásne farebné
@jenie123 Nádherné tortičky, krásna , čistá práca
@79zuzana Nádhera
@mysiatkoo Ako vždy nesklamala si , prekrásna 😉

elamaslakova
28. sep 2014

@adka092 Krásne tortičky, všetky
@pristela Tak toto je bez komentára 😉 ,ale pridám predsa NESKUTOČNÉ . Tú legovú si beriem na inšpiráciu ,lebo ma teraz čaká jedna s legom
@nika1985 Krásna tortička
@chvapilu Kvietky sa podarili sú veľmi pekné
@lamps Andrejka tortička je prekrásna a mafinky tiež
@evicaka Krásna tortička, jemnučká
@adrika202 Tortičky sú nádherné , krásna práca

elamaslakova
28. sep 2014

@maya30 Nádherné tortičky ,všetky, len tak svietia

adka092
28. sep 2014

@elamaslakova Dakujem 🙂

adka092
28. sep 2014

@elamaslakova krasne obe a ten kosik cista parada 🙂.

mimcak
28. sep 2014

@sikag Ďakujem ,neuveríš,ale nebola ganachovaná ta superhrdinovia. 😀

mamcas
28. sep 2014

https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/kde-si-mam-dat-upiect-tortu-v-bratislave/

Zienky sladke toto si musite pozriet! Precitala som cele, poklikala na linky, su tl oficialne cukrarne, no oproti Vam su tie torty desneeeee ☹ a ta cena, v jednej ze 18 kg za kilo a ani jedna torta pekna....akoze normalne som onemela a ludia si to este chvalia...ze kvalita za dobru cenu 😖 😕 kks asi by sme mali vacsina z nas prehodnotit svoje kvality 😅

lucula73
28. sep 2014

@mamcas no ty kokso,tie ceny.........a veru,nevidela som tam takú krásu ako v tejto temičke....... 😒

mamcas
28. sep 2014

@lucula73 sak toto...tu su skvosty! Ale teda neviem si predstavit ze by som niekomu zadrela 18 e za kilo torty .... by ma poslali kade lahsie...

zuzka7512
28. sep 2014

čokolád.krajka...mám sa ešte čo učiť...torta pre maminu... 🙂

pipka
28. sep 2014

@mamcas ja keby som niekomu povedala 18€ za kilo, tak viem na 100% ze by chceli polkilovu, najlepsie 3D a minimalne v tvare vlacika alebo piratsku lod a aspon 6 figuriek v tom 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sasettka
28. sep 2014

@mamcas bohuzial, na BA akuratna cena...v cukrarnach bezne nejdu pod 15eur/kg, ale to len z toho dovodu, ze oni to musia aj danit, maju velke investicie do priestorov a pod., po odcitani vsetkych tychto veci im vlastne tiez mozno vychadza cista cena 10-12eur.....mozno aj menej 😝
a s tym, ze teda vytvory su vsakovake, s tym suhlasim 😅

mamcas
28. sep 2014

@sasettka to je pravda, maju este vacsie vydavky ako my...ale prekvapila ma ta kvalita/nekvalita... 😨
@pipka ja uz sa netoto a v cene mam len jednu postavicku, ak chcu viac zaplatia podla narocnosti. Co myslis kolko krat som od zavedenia tohto pravidla robila viac ako jednu? 😀 😀 😀

pipka
28. sep 2014

@mamcas tak ako ja 😉 hadam si nemyslis, ze sulam v cene torty 35 šmolkov? 😝 😀 😀 😉

jakelina
29. sep 2014

@pipka a ne???????? 😀 😀 😀 😀

denisak77
29. sep 2014

Dnešné 2 kúsky a na piatok ešte 3 poschodka a 2 poschodka 😝 😝 😝 .

kacenika
29. sep 2014

Ahojte tortarocky, prosim Vas o radu - kolko cokoladovyh tyciniek (tych z lidla) mi treba kupit na tortu cca 25 cm?
Dakujeeeeeem 😉

jenie123
29. sep 2014

@kacenika myslis tieto? Ja som vypotrebovala 4 balenia

kacenika
29. sep 2014

@jenie123 Ano presne.. Juuuj si zlata, dakujem. Kupila som 6 ale nebola som si ista ci mi to vyjde, lebo v tom baleni ich zas tak vela nie je 😉 ... mam robit presne taku istu akurat iba z bielych.. A prosim Ta to lepis normal na plnku akukolvek?
Dakujem.