Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
16. nov 2014

@vecernicci no tak to si ani predstavit neviem a myslim, ze to prehanas a fakt by si mala pribrzdit 😢

hrablica
16. nov 2014

Jedna dnešná jednoduchá len nám na oslavu. 2,5kg karamelova plnka s lieskovcami 🙂

katarina51
16. nov 2014

@maya30 kráááásne a s tým airbruchom si sa už zžila, je to perfektné 😉 😉 😉 😉 😉

katarina51
17. nov 2014

Ja som mala tento týždeň frmol, lebo do tortičkovania sa priplietla naša piata stužková bolo výborne a tancovali sme do 2,30 hod. Ja som zas pri rodičovskom tanci sedela 😒 😒 😒 (piata dcéra) Ale budúcu stužkovú už budem tancovať ja. Len škoda, že až o osem rokov 😀 😀 😀 😀 😀 Ale spať k tortičkám v piatok doobeda krstnú tortu potom ku kaderníčke a vybaviť ešte nejaké veci pre našu maturantku a behom na stužkovú, ráno budík na 7,30 a dorobila som tú svadobnú. Konečne dnes som to dospala.Na svadobnej je použitý námet z oznámenia.

halienka
17. nov 2014

Ahojte babulky, tak aj ja šikovno pridávam moje, a zdá sa mi, že som minulotýždňové nepridala, tak to tu trochu otapetujem 😅 😀

alexslovakia
17. nov 2014

Ahojte!potrebujem poradit z akeho marcipanu alebo hmoty modelujete postavicky na tortu...dakujem velmi pekne za odpovede 🙂

pipka
17. nov 2014

@alexslovakia zo smartflexu velvet 😉

sticker
17. nov 2014

@vecernicci Ja robím bezvaječný normálne mramorák, ale vajcia nahradím banánmi 🙂 Polovica banánu = 1 vajíčko. Robila som ho už asi 4-5x, vždy do jednej rodiny. Teraz dokonca na svadbu a nevesta bola taká šťastná, lebo nič iné tam nemohla. Je veľmi chutný, len teda menej narastie, ale prekrojila som v pohode na 2x 🙂

jakelina
17. nov 2014

@halienka úplně úžasné všechny 😉

mamcas
17. nov 2014

Sikovnice a poradite mi prosim že či tu knihovu tortu na pred.strane vystuzovat cez všetky poschodia alebo bude stacit pod kazde vystuze a podlozka? Bude mať cca 20kg. Kujeeem

vecernicci
17. nov 2014

@sticker jé, díky moc, já jsem zase našla recept, kde jsou vejce nahrazený kysanou smetanou, tak ho taky chci zkusit, ale navrhnu jim i ty banány, toby chutnalo i mně 😉

sticker
17. nov 2014

@vecernicci Keď skúsiš s tou smotanou, napíš potom ako to chutilo 😉

sikag
17. nov 2014

@mamcas to je paradna tema 🙂 som zvedava ako sa ti podari. ake velke ides robit tie knihy? podla mna to bude okolo 20kg, mormalne zloz ako tu 3posch predtymto, spodok riadne vystuz a budes v poho. manipulacia s niekym sa da, neboj 🙂 pismenka daj podla mna kludne obycajne a tie prve vacsie si vyrez.
das mi este svoj FB? som si minule zabudla pytat 🙂

mamcas
17. nov 2014

@sikag kujeeem: ) hned som kludnejsia že nemusim stredovu tyč davat 😅
Ja som martina luspaiova stefancinova na FB 🙂 aj ja som si ta chcela pridat 😉
Mozem sa s tebou cez ip poradit o cene? Cez fb myslim.

svetlo55
17. nov 2014

Tortička pre deti len tak 🙂 Piekla som korpus na objednávku a dopadol zle, tak som upiekla druhý. A z prvého som spravila tortičku pre deti 🙂 To bolo radosti 😵

sasettka
17. nov 2014

@mamcas ani ja som 4-poschodku nevystuzovala, ale viac polepila poschodia medzi sebou 🙂) a prezila polhodinovu cestu po dedinskych cestach...

daja55
17. nov 2014

Mafinky pre detičky do škôlky 🙂

mysiatkoo
17. nov 2014

@pristela brutaaaaalne jedle to je ... nemam to sice take pekne, ale xut to tomu neubralo 😝

vecernicci
17. nov 2014

tak i já přidám pár foteček, ostatních 8 jsem neměla chuť ani fotit 😝 jinak fakt super téma bylo zkombinovat klavír s fotbalovým míčem 😀

vecernicci
17. nov 2014

a ještě jeden, toho jsem si užila 😉

mirinecka
17. nov 2014

dnešná 2kg

bzucka9
18. nov 2014

@zuzu188 prosím Ťa ako robíš ten čoko mantinel na okrúhlu tortu ? ďakujem vopred 🙂

zuzu188
18. nov 2014

@bzucka9 robila som ho podla postupu,co ma halienka vo svojom fotoblogu 🙂

mich222
18. nov 2014

dobrý deň, dievčence, všetky vaše torty su užasne... ja som začiatočnik a na vaše umelecke diela sa NECHYTAM? A PRETO SI IDEM K VAM PO RARU.... prosim vas ako urobiť dvojposchodovú tortu, tak že vrch bude cupcake tortička? :( nechcem odmietnuť tuto objednavku, je to pre znamych a taku požiadavku maju.... prosim poradťe... dakujem vam 🙂

sticker
18. nov 2014

@mich222 Ja som teda robila iba jednu 2posch. tortu, tak neviem či poradím. Ale spodok bol okrúhly korpus 26 priemer a nato som dala korpus upečený v hrnci, ktorý mám iba na pečenie 🙂 A celkom dobre bolo. Do spodného som dala slamky so špajdlami a držalo. A to bolo vonku neskutočné teplo, keďže to bolo v lete 🙂

sticker
18. nov 2014

Baby ja sa chcem tiež dačo opýtať... ostalo mi cesto surové. Môžem ho nechať v kuchyni na linke do takej pol siedmej večer? 😒 Alebo v chladničke... niekde na chladnom mieste.... Skôr tipujem, že nie, ale tak opýtam sa...

dagmarmustafa
18. nov 2014

Iba jedna na vikend a to pre mojho drobca.Pekny tyzden! 😀

dagmarmustafa
18. nov 2014

@zuzu188 kraaasna!

lokalistin
18. nov 2014

Ahojte
Baby skusam stastie v sutazi na fb a ide samozrejme o lajky, Zatial je najviac 36 lajkov pozrite si tie torticky a posudte samy, ci by som mohla vyhrat, ci nie. Podmienka je, aby tam bola 10 a meno linda

Budem vdacna za kazdy jeden hlas, ale je to trosku komplikovane, musite ist na Linda Apotheken dat paci sa mi, az potom vam ukaze Backwettbewerb a tam potom dat paci sa mi na moju tortulu

<prosim nevymazte mi to ide o Kitchen Aid

alexslovakia
18. nov 2014

@pipka dakujem velmi pekne