Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

laumi
15. mar 2015

tak znova trošku mojich pokusov 🙂 🙂 stále je, čo sa učiť 🙂 posledné 2 tohtotýždňové, s ťažkosťami- teplotami a angínou ☹ , no nejako som dala 🙂 🙂 a skveláááá kávová plnka ---- taký experiment, no fakt odporúčam 🙂 na cca 23 cm tortu : 2 vanilkové pudingy + 660 ml mlieka + 100g cukru + 2 lyžičky kávy / nescafe/ uvariť,,, --- nad parou si medzitým rozpustiť 2-3 čokoládky Kofila -- odporúčam tú Latte,,, vymiešať maslo cca 130- 140g -- k nemu potom priliať vychladenú čokoládovú zmes,,,, vznikne skvelé kávové maslo 🙂 + k tomu potom po lyžiciach pridať vychladený puding,,, 🙂 🙂 a tá úplne posledná foto - taká rýchlovka pre nás ,,, @pristela ďakujem za skvelý recept na gaštanový pribinák 🙂 ozaj suuuuper 🙂

mirinecka
15. mar 2015

@artepf krásne tortičky, akú farbu používaš do airbrushu? Tá zelená a modrá je krásna 😉 nikdy takú neviem dosiahnuť. Neskúšala si náhodou ružovú, lebo neviem či dosiahnem peknú ružovú zmiešaním červenej a bielej 😌

muffinka8
15. mar 2015

@majuska55 ano, vsetky su na drotikoch.

muffinka8
15. mar 2015

@maya30 a ked tortu naplnis tak ju orezes? Lebo mne tiez tak vytlacalo. Ale teraz stale po naplneni tortu popritlacam poriadne a orezem boky a az potom obmaslujem.

sasettka
15. mar 2015

Juuuuuj baby, o5 krasne kusky ste popridavali, radost to tu takto v nedelu vecer obzerat 🙂
ja som teda mala toho dost, v praci do piatej, jedine v piatok som sa vypytala o pol stvrtej 😝 3 torty, priprava na kurzik a este deti a domacnost... no v takomto tempe sa asi neda existovat, ci? 😀

abriela
15. mar 2015

@sasettka ja od kedy chodim do prace nic nestiham, ani v praci ani doma a to mam jej jedneho krpca, ktorí sa ma po prichode z prace nevie nabazit. Krassne dielka.

maya30
15. mar 2015

@muffinka8 ano ano, orezavam, ona je po omaslovani rovna, ale ked potahujem tak zrejme pri manipulacii trosku povoli, teraz myslim len tie makke jogurtove, slahackove plnky, s ganache sa mi to nestane...

majuska55
15. mar 2015

@sasettka @abriela obdivujem velice robit take krasne torty a este popri tom pracovat a stihat rodinu, deti....no klobuk dolu 🙂 .... ja mam velakrat dost a to som na materskej :( .....

sasettka
15. mar 2015

@abriela
@majuska55
dakujem baby ... no bolo to trosku neplanovane, ta moja robota, je mi teraz blbe rusit objednavky, tak musim ficat 🙂)) toto bol asi najhorsi vikend, cize ked som toto prezila, mala by som uz aj ostatne 😅

mimcak
15. mar 2015

Tak tento víkend ste znova nádhery popridávali. Ja som mala 4,ale dve čokoládové som nefotila .

sticker
15. mar 2015

Dievčence prosím vás, na objednávanie oblátok máte s ktorou stránkou lepšie skúsenosti, príp. či je rozdiel v kvalite keď objednáte z natortu alebo jedleobrazky..... Ďakujem za názory 🙂

evicaka
15. mar 2015

Radosť pozerať na všetky tortičky.... úžasné sú 🙂
Ja skromne pridávam krstinové

sasettka
15. mar 2015

@sticker ja mam skvele skusenosti s www.jedleobrazky.sk - ustretovost, promptnost, kvalitne farby 🙂

pristela
15. mar 2015

@sticker dakujeeem , ale ze to preto by si uz nepiekla ked si videla ten nechutny mozog , ze ? 😀 😀 😀 a ako citam, neboj zdatna si dost , staci len tortu so skakajucim konom odmietnut alebo usmernit inam , to by som ja isto iste nevzala bo by som to nedala 😀 😀

@jenie123 paraaada , ato s tymi cerealiami je super napad 😵 😵 😵

pipka
15. mar 2015

@sticker ja objednavam z jedleobrazky a max spokojnost 😉

pipka
15. mar 2015

@pristela @sticker no naaapodobne...mne by skakajuci kon nehrozil teda tiez 😀 😀 😀 😅 a kde este s jazdcom 😅 😅 😅 😝 😀 to leda fotku by som im tam mohla nacapit 😀

sticker
15. mar 2015

@pristela @pipka Babenky, ja som mamičku poprosila, aby vyzistila, akú inú tortu by chcela malá... No a poslali mi toho druhého koňa, čo som pridala fotku... Takže malá si nič iné nepripúšťa 😒 ☹

mirinecka
15. mar 2015

ahojte kočky, pridávam moje posledné 🙂 . Jedna bola na dvojitú oslavu 🙂

pipka
15. mar 2015

@sticker tak jej urob tortu ako podkovu 😅 😀 ked tak miluje koniky 😅

sticker
15. mar 2015

@pipka No skúsim navrhnúť 😀 A len sa nesmej, bývajú v BA, aby sa ešte náhodou aj Tebe neozvali, ak to odmietnem 😝 😀

mysiatkoo
15. mar 2015

cafte sa... idem sa kochat po dlhej dobe a pridavam svoje vikendovky... komentar k nim by nebol moc publikovatelny 😅 😝

adrika202
15. mar 2015

@sasettka ale daaaa 🙂 🙂 a tortusky krasne 🙂 tiez ich ani nemusis podpisat ,hned viem ze su tvoje 🙂

sasettka
15. mar 2015

@adrika202 dakujem 🙂 a vies, ze som v prvom rade pocas toho ficania myslela na teba? nestikutalo sa ti? 😀 ale ja narozdiel od teba luuuubim spinkat, vies? 😀
@mysiatkoo coo? preco nepublikovatelny?? 🙂 to nemozes takto na nas... hlavne na mna, ja som chorobne zvedava 😀 😀 a torticky som uz obdivovala, uzasne ako vzdy 😵

jenie123
15. mar 2015

@pristela ďakujem 🙂🙂

katarina51
15. mar 2015

@lamps to je na tom to najhoršie, že ani ja neviem odhadnúť počet kvetov na torte, vždy mám viac narobených, lebo finál vidím až reálne koľko treba, neviem si to predtým akosi predstaviť.Ale už som aj narýchlo dorábala 😀 😀 😀 😀

katarina51
15. mar 2015

@artepf Tie drakové sú perfekt
@maya30 krááásne všetky

katka26021974
16. mar 2015

@daja55 ahoj, prosim Ta o radu. Mam tiez taku krajku ako Ty na torte a neviem ju urobit. Vzdy sa mi potrha. Mozes mi poradit ako dlho ju susis v rure, alebo nejake finty ako na nu? Pouzivam hmotu magic dekor na krajky. Velmi pekne dakujem za odpoved

maya30
16. mar 2015

zienky pouzivate perletovu farbu do airbrushu ? Je to porovnatelne trblietkave ako sprej, ak ano, ktory je dobry ? Ja ten sprej vzdy velmi rychlo miniem, navyse teraz naposledy som chcela nastriekat tortu a namiesto toho mi vytiekol taky splechanec rovno na predok hotovej torty 😝

sikag
16. mar 2015

@majuska55 kufrik je uzasny!
@jenie123 toooolko modelovacie, len mi nepovedz ze si to dala za tyzden, sa zacnem hambit 🙂

sikag
16. mar 2015

@maya30 majka uzasne vsetky opat. a ta zelena sovickova ma nadhernu farbu 🙂