Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
14. júl 2015

@jenie123 prosim ta kedy zijes? A to normale stihas aj rodinu, domacnost, vonku s detmi? Ja uz odmietam robot viac ako jednu za tyzden, lebo potom z toho nemam ani radost ked vsetko len rychlo a pod stresom.

nika266
14. júl 2015

Žienky neviete kde na Slovensku by som kupila tuto abecedu,ďakujem za každu odpoveď

michaela3011
14. júl 2015

@lokalistin esteze ta mam 😅 vedela som, ze si riadne skusena tortickarka 😉 😀 dankeschön

lokalistin
14. júl 2015

@michaela3011 haha no ved to 😜

abriela
14. júl 2015

@antenka1 wau, ty si expertka na 3D torty. Sklanam sa 😉

gogolienuska
15. júl 2015

Prosím potrebujem poradiť. Čím polievate tortu, aby nebola suchá??? Torta bude hlavne pre deti. Piekla som už nejaké torty, ale to bolo pre dospelých A vždy chceli poliat rumom. Plnku chcem dať mascarpone. Dakujem

muffinka8
15. júl 2015

@gogolienuska sa budem asi opakovať. Ak spravíš mramorový korpus tak ten sám o sebe nie je suchý. A ak ho ešte potrieš džemom a na plnku dáš ovocie tak bude úplne super. Džem vsiakne do spodnej vrstvy a šťava z ovocia sa vpije do horného.

jakelina
15. júl 2015

Kočky po dlouhých měsících přidávám i já něco sladkého. Dort pro mého syna, jenom potřený ganache a ozdobený tak narychlo, co nejjednodušší a pohárky s malinami.

jenie123
15. júl 2015

@muffinka8 teraz sa toho nakopilo.. Ale v podstate mam najviac roboty štvrtok a piatok, to si berie maleho svokra.. A inak som s deťmi ja.. Ked zaspia tak si modelujem a tak.. A žijem v sobotu a nedelu 🙂🙂🙂 je pravda, ze ked ich je vela, človeka to uz tak nebaví.. Teda záleží od témy.. Keby ich bola polovica, tak som vysmiata a mam času a času 🙂🙂

jenie123
15. júl 2015

@jakelina kraaaasna a na tie poháriky mi az sliny tečú 🙂🙂

jenie123
15. júl 2015

@gogolienuska ja si robievam cukrovy odvar a dám doň trochu sirupu..

jenie123
15. júl 2015

@pppeeetttaaa krasnucke ich mas 🙂

stebota
15. júl 2015

@jakelina krásna čistá robota 😉 😉 😉

pipka
15. júl 2015

@nika266 ja ju mam z MMB skusim ti pohladat link 😉
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095822

snad ju este maju 😉

lvka
15. júl 2015

dnesna ryyyychla na privitanie 🙂

jaama
15. júl 2015

Svadobná s altánkom 🙂 🙂 😵

sikag
15. júl 2015

@jakelina v jednoduchosti je krasa! mnam 🙂

mimcak
15. júl 2015

Ahoj sladulienky po dlhšej dobe a hned žiadosť o radu 😅 . Mám robiť svadobnú tortu dá sa 3 poschodová do 7-8kg? Ak ano aké priemery použiť? A ešte tie ktoré robite s ganache ked poťahujete na bielo napr. svadobnu používate biele ganache? Ja som skúšala biele,ale nešlo mi to s bielim ganache.

mamiaigi
15. júl 2015

Ahojte prosím vás nemáte niektorá z vás už odskusany a hlavne mnamkovy krém z lieskovych orieskov. Pani to zmenila na poslednú chvíľu a nerada by som robila niečo čo narýchlo nájdem na internete. Ďakujem vám veľmi pekne.

sikag
15. júl 2015

@mimcak kila netusim, ale ja robim iba tmavu ganache vsade aj pod biely potah

jakelina
15. júl 2015

@mamiaigi já dělám karamelový a do nich přidám pražené lískové ořechy.

mimcak
15. júl 2015

@sikag to vážne,ja som si myslela,že mi bude presvitať to tmave ganache cez bielu hmotu.

mimcak
15. júl 2015

inak kočeny ja som to tu len tak prebehla a laikovala jedna radosť 🙂 neskutočné nádhery ste tu popridávali až mi občas sánka padala.

jakelina
15. júl 2015

Holky dortík na řezu, mám takových fotek málo, proto dávám naši z oslavy

antenka1
15. júl 2015

@abriela ooo ty si zlata dakujeeeem ;')
@grasie maly bol nadseny ale len preto že sme ho nechali robit si s tou tortou co chcel. Zapatlanyyyy bol este aj na chrbte. Ale ten jeho vyraz stal za to 😀

abriela
15. júl 2015

@jakelina mnam.Torta mi pripomina staru klasiku, cesta, cesta a malo plnky, aj ked nevravim, ze je to zle. Priatel mi vsak stale hovori, ze moje torty su ine, ako tie u nich klasicke. U mna tmave cesto nahradza v 99% slahackova plnka.
@mimcak 3 poschodia, 7-8kg, to nebude velka torta. Nerobila som este, ale 26 a 20 u mna ma 6-7kg, 1-2kg by bolo na vrchnu 12cku. Takze ja by som to riesila asi tak. Tiez ganazujem len s tmavou cokoladou, bielej sa nejako bojim 😉

jakelina
15. júl 2015

@abriela máš pravdu, je to taková klasika. Syn je alergik a spoustu věcí nemůže. Nejraději má suchý korpus 😉 😉

nika1985
15. júl 2015

@mimcak ja som robila naposledy mala 8kg 26-20-14 vsetko bolo s ovocim a aj dost kvetov dookola.

mamiaigi
16. júl 2015

@jakelina ďakujem veľmi pekne 🙂

dzejnus
16. júl 2015

Zienky.maate nejaky postup na traktor 3D tortu? ??
Dakujem vopred.