Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
14. sep 2015

@sikag ďakujem 🙂
Dievčence moje, ja som mala dnes najhoršiu referenciu na tortu, akú som doteraz zažila ☹ ☹ ☹ ☹. Zadávateľka bola síce spokojná, ale osoba, ktorá bola na tej svadbe, kam torta putovala ju ohodnotila, že vyzerala nie ako na svadbu, ale ako na kar 😝

sikag
14. sep 2015

@dush a netopili sa ti tie kvietky na cupcakes?

sikag
14. sep 2015

@lamps ??? a to na ktoru povedali?

lamps
14. sep 2015

@sikag tú, čo som pridávala v sobotu tá bielo s bodkami a zelenkavými kvetmi

dush
14. sep 2015

@sikag netopili sa.

pristela
14. sep 2015

Boze zeny, ja som totalne zabudla na tortu na dnes 😕 😕 t 😕 kze moj rekord, ktory teda opakovat nemusim 😀 😀 😀 za 6hodin vymyslený výzor, upeceny korpus, nakupene na plnku , vymodelovane ozdoby a dane dokopy 😝 aj foto som stihla, teda ale frcala som 😀 😀 😀 len chladnicka ma zdrzovala 😠 😠 😠 skoda, ze tie torty treba aj zachladzovat 😝

pristela
14. sep 2015

aha foto, no pisem , rychla som dnes 😀 😀 😀

Inak baby magic dekor uz mam, som dnes este stihla skocit do vedlajsieho mesta bo vsak nejak ho uz nieje, neviem co sa deje, takze som brala velke balenie, vsak vydrzi 😀 no dakujem tym co vedia 😀

pristela
14. sep 2015

@jakelina dik zlato, no zistila som , ze sa mam drzat overeneho, bo aj tak som skoncila nakoniec pri tom, a ja ze si to zjednodusim 😀 😀 najskor som ho strekla na sedo, potom striebornym sprejom, aaaale nepacilo sa mi to, tak som potierala niekolko vrstiev /asi tri/ bielou perletou rozrobenou v rume 😀 😀 u mna uuuplna topka vo farbeny na strieborno /cierny abo sedy podklad a na to bud na sucho abo s alkoholom bielu praskovu perlet /
@nika1985 micka tento tyzden nestiham nist 😀 😀 ale ze pozvanie pamataaam

@evicaka to s tym klobukom je spicovy napad, dobreee

@sikag ja este stale neganazujem , ale stale na vas baby myslim a obdivujem vas s tym 😉 do dochodku to dam aj ja 😀 😀 😀

lamps
14. sep 2015

@pristela ja musim prist ku tebe do ucenia, tortusa je krasna

pristela
14. sep 2015

@lamps dnes som bola u vas v cukrarskom pokial sa korpus chladil z rury a listocky s lupenami tvrdli 😀 😀 sa ti isto stikutalo, a s tym negativnym hodnotenim nerob tazku hlavu, nikdy neulahodis vsetkym a tu si pamatam bola uzasna tie kvety boli neskutocneeee 😵 😵 😵

lamps
14. sep 2015

@pristela ja viem , ze neulahodim,tie kvety sa tiez nepacili, vraj len take nic moc. Ale ja som bola s tortou spokojna. V cukr. potrebach som bola aj ja tak medzi 12-12,30

mojmacik
14. sep 2015

@lamps nevedia co je pekne...ja som si ju ulozila...a podstatne je,ze sa zadavatelke pacila a ta druha ak to bola obdarovana,tak darovanemu konovi sa na zuby nepozera...by som jej ju plesla do ksichtu....vsak len take kvety,vsak nech si ich urobi a potom nech drrrriiiiista....no nasrala maaaaaa...sorry za vyrazy 😠 😀

lamps
14. sep 2015

@mojmacik ja som to rozdychavala cely den, ale cenim si to, ze mi to povadala priamo a nie za chrbtom

pristela
14. sep 2015

@lamps no ja tusin po 13:30 bo o 13 som vytahovala korpusy z rury a sla som hned tak casovo by to sedelo na tu pol, vydis mala si ist neskor by sme sa stretli !

lamps
14. sep 2015

@pristela ja som urobila len kuk medzi dverami a bolo tam vela ludi, tak som isla prec, kupovat som nechcela nic, len som mala nieco odovzdat

mojmacik
14. sep 2015

@lamps a ty mas take pekne tortusky...mas taky specificky rukopis

lamps
14. sep 2015

@mojmacik ja som cela akasi specificka :0)) a vraj velmi lahko zapametatelna:0)) netusim preco

moncyh
14. sep 2015

dobry vecer, prosim vas dievcata, dajte nejaky recept na cupcakes, hlavne nech su stavnate.. dakujem 🙂

antenka1
14. sep 2015

@sikag dame kafco budúci tyzden? Mozes? Ako ti to vyhovuje? Aj s tanickou a kto ešte bude chcieť...

ika33
14. sep 2015

@mirinecka ďakujem za rady, u nás však strašne lúbia ten marcipán, resp. tie poťahové hmoty a najviac sa hádame vždy o všetky kvietky, postavičky ... na torách 😀 No prosto celkom normálna rodinka 😀

ika33
14. sep 2015

@mirinecka - ešte taká otázočka koľko tej hmoty budem potrebovať. Torta by mala byť pre asi 30 ludí ale bude ešte aj iná, takže nemusí byť moc veľká

evicaka
15. sep 2015

@pristela ďakujem... nebol to však len môj nápad 🙂
@antenka1 ďakujem...

jakelina
15. sep 2015

@lamps nic si z toho nedělej. Někdo jak nemá přeplácaný dort, tak není spokojený. Byl krásný a věřím, že ti to leží v hlavě. Já měla jednu špatnou zkušenost a taky mi to leží v hlavě snad doteď. Kolikrát si na to vzpomenu a mrzí mě to. 😝

marca12
15. sep 2015

@lamps z negativnej kritiky si musis vziat ponaucenie a nie sa urazit. Myslim,ze mali pravdu. Keby si cierne bodky nahradila trebars striebornymi bola by vhodna na svadbu. Ja som raz robila narodeninovu,za ktoru sa dodnes hanbim. Sama som videla,ze to nie je ono. A prave koli kritike nerobim torty na zakazky,lebo by som bola sklamana,keby sa nepacila.

muffinka8
15. sep 2015

@marca12 každý máme iný vkus a mne sa tá torta náramne páčila a z tých kvetov som bola unesená. Nedá sa ulahodiť každému. Tá čo si tortu objednala bola spokojná, tak asi dostala čo chcela. Podľa mňa bola vhodná aj na svadbu. Ja zas keď vidím iné gýčové torty čo majú na svadbách tak sa mi chce plakať 😀 A myslím, že Andrejka sa neurazila, ale ju to zamrzelo 😔
@lamps tvoje torty majú špecifický rukopis a ja by som na nich nemenila ani milimeter 😵 😵

mirinecka
15. sep 2015

@ika33 záleží akú veľkú rozmerovo budeš robiť, na priemer 24 stačí tak 700g. Na priemer 30 by som odporučila 1,5kg. Z hmoty ti ostane nakoľko keď poťahuješ musíš vyvaľkať viac ako je treba . Aby ti s torty prevísala, potom sa dá pekne uhľadiť bez záhybov. A záleží a j od zručnosti ja som napr. zo začiatku minula na tortu ccc 500-600g. Teraz miniem do 400g. Raz sa mi podarilo 300g. Všetko to je prax, ja už vaľkám na tenšie preto tak málo. 😉

lamps
15. sep 2015

@jakelina nejak tak podobne je to aj u mňa ☹

@marca12 ja som sa na tetu neurazila a za tortu sa vôbec nehanbím, bola som s ňou spokojná a nemenila by som na nej nič. Je veľmi veľa ľudí, ktorí si dávajú aj na hlavné svadobné torty bielo-čiernu kombináciu. Kritiku prijať viem a aj si ju vezmem k srdcu, pokiaľ nie je úplne proti môjmu presvečeniu. Mne sa nepáčia preplácané torty s množstvom farieb, ktoré k sebe neladia a takú by som urobiť nevedela a odmietla by som takú požiadavku

@muffinka8 ja by som čo to sem tam na mojich tortách pomenila, ale za tých takmer 5 rokov, čo robím torty som sa hanbila len za jednu - čokoládovú, ktorú som robila v teple a nebola tip-top

sikag
15. sep 2015

@pristela zanet ty si neskutocna ze 6 hodin!!!! a este taku kraaaasu 🙂

sikag
15. sep 2015

@lamps tak ja som si ju nalistovala a je uplne super! ja ciernu milujem a podla mna sa kludne hodi aj na svadbu.... ale 100 ludi 100 chuti. urcite to mrzi a netrap sa. nam sa veeeeelmi pacila 🙂

sikag
15. sep 2015

@antenka1 jasne budem musiet moct 🙂 mam toho hodne ale urcite sa pokusim utrhnut. dajme si presnejsi termin a cas nech sa viem nastavit 🙂