Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
20. sep 2015

@pppeeetttaaa tá farma 🙂
ja tiež tak, že takú chceme, pošlú foto. Pri farme som mala voľnú ruku, tak som sa inšpirovala asi na 5 tortách, z jednej som si zobrala stodolu, z inej ovcu, z inej prasiatko a prispôsobila svojim schopnostiam 😀 sliepku som tiež niekde našla a spravila podľa seba ako mi to šlo.
Niekto sa hnevá ak sa torty takto "kopírujú", no mňa to napríklad teší 🙂 Už aj skôr som v nejakom albume videla, že mali na oslave tortu podľa mojej (neokopírovanje) a bolo to veľmi milé.
Pokiaľ človek nevykrikuje, že to všetko je jeho nápad, že to on vymyslel tak je to OK si myslím.

nika1985
20. sep 2015

Ahojte konecne mam cas precitam vas asi az rano. Slubila som si ze viac ako 3 brat nebudem som zvedava dokedy vydrzim. Teda aspon kym sa nejako skolkarsky zabehneme. Pekny vecer

mysiatkoo
20. sep 2015

sakra baby, absolutne nestiham sledovat to tu... uz som sa stratila aj v tych upozorneniach, co mi tu blikotalo... v prvom rade dakujem za komentare aj pacitka za miule

a ake stretko co kedy kde? tento tyzden by som sa snad jeden den utrhla, ale idealne doobeda pre mna, este som sa nedopatrala, ci tam bol spominany nejaky konkretny termin @sikag?

a jedna vikendovka - vyslovene pre vycistenie hlavy 😝

pipka
20. sep 2015

@mysiatkoo doobeda? 😕 😕 😅 to leda by ste za mnou do skolky dosli 😀 😀 😀 😅 takyyy zur jak hrom 😀 teraz mam nove deti...takze mam nacvicene "mama priiide, neboj, ked sa vyhajas uz aj je tu" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

mysiatkoo
20. sep 2015

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 jaaj, tak to mi nedoslo absolutne... poobede si to zase ja celkom neviem predstavit stihat - okolo 4tej mam decka u seba, do BA je to hodina... to neviem kedy by sme ulohy vyriesili a o 8mej uz musia byt baby v posteli aby rano vstali ... a to ani muza dako nezakomponujem do toho, lebo to by som mohla az o 8mej najskor,co uz sa mi tiez nexce :/

pipka
20. sep 2015

@mysiatkoo no ja to mam podobne neboj 😉 😅 od kedy skola zacala, jaaa neviem, cia som 😝 😖 🙄 😅 robota, skola, ulohy, kruzky...a mrtva padam vecer co vecer 😝 😝 😝

ale tak hadam nejako ...raz..... 😎 😉

mysiatkoo
20. sep 2015

@pipka ja to znaaam 😀 tiez sa spolieham na to,ze hadam nejako raz... :P tak dajme nejaky vikendovy termin, ci? zavesim ix tatikovi na krk a mozeme zurkovat 😝

antenka1
20. sep 2015

sikag @gracie @mysiatkoo @pipka
Myška to bol len taký napad dat kafco. Trosku sa utrhnut cez den . Tak na hodinku pokecat a zasa ist.
Silvi tak ked tento tyzden nie tak daj vediet ked budes moct. Ja sa mozem prispôsobiť kedykoľvek kym mam deti v škôlke škole. Takze piste baby keď budete v Ba, ja sa uvolnim 😉

mysiatkoo
21. sep 2015

@antenka1 ved ja som za, a tiez si viem zariadit cas kym su baby v skole/skolke, ak tam nemam zrovna nieco dolezite. Len to asi nie je pre @pipka, lebo zo skolky si na kafe neodbehne :/

lokalistin
21. sep 2015

@pristela Zanet, prosim ta, aky mas recept na muffiny, ked robis tak vela, urcite pecies den vopred, ja mam prvu objednavku, na vyzdobene, ale musim piect v sobotu v noci, lebo v nedelu rano pre to dojdu a beru to az v pondelok do skolky, sa bojim, aby boli este mäkke. a ako skladujes? a pecies v papieroch, ci ich davas dodatocne? dakujem ti

pristela
21. sep 2015

baby pridavam moje, musim ist makat takze vas pozriem az neskor 😉 muffinov ol 90 kuskov a tych keksikov 350 😉

pristela
21. sep 2015

@lokalistin micka ako pre teba rychlo pisem : čoko: 220g hl.muky, 30g kakao, 2čl PDP, 1/2čl sody bicarbony, 80ml oleja, 300ml acidka, 1vajce, 70g krystal cukru.... a do nich co uz si nastrkas ci coko, ci ovocie ci co , pecu sa okolo 180 na 20min.
a vanila : 220g hl.muky, 1/2bal PDP, 130g kryst. cukru, 1vanilinovy c. , 2vajicka, 1dcl oleja, trosku soli, 5 kopcovitych lyzic kys. smotany/mozes dat aj biely jogurt abo to acidko/

pri muffinach je podstatne neslahat ich mixerom ale rucne suche a mokre suroviny pak spojit a tiez nie vyslahavat, len lyzicou par krat prehrabnut, no a este dolezite neprepiect ich, bo prave vtedy byvaju tvrde.
Vsetky recepty na muffiny kde ide acidko, jogurt abo smotana su dobre a makke, stavnate, ostatne ee
Peciem v papierovych kosickach vo formach na muffiny, skladujem normal v miestnosti co mam taku chladnejsiu do chladnicky ich nedavam

sikag
21. sep 2015

@pristela koksoooo to su mnozstva, by mi ruky odpadli 😀 😀 😀 a este ake cifrovane!
@gracie @antenka1 @pipka @mysiatkoo a co tak vikend? niekde na nabrezi, decka by sa mohli vybehat. inak som rada ze som to vcera zrusila, celu noc mi maly pregrcal 😝

sikag
21. sep 2015

a som moje torty zabudla pridat 🙂
tu nahu nemam dobre odfotenu, som ju skladala a zdobila az namieste, lebo vsetko smotanove plnky a isla dalekooooo 🙂 no a nevesta chcela celu takto potretu... ak ked to nie je velmi styl ktory sa mi paci, ale tak bola spokojna 🙂

lokalistin
21. sep 2015

@pristela zlato moooc dakujem 😘 posielam velku uslintanu 💋

lokalistin
21. sep 2015

@pristela ty brdo, uz ich skusam a to vazne vajco s cukrom rucne miesat?

lokalistin
21. sep 2015

@pristela prave vytiahnute z truby, trosku popraskali, mas ich aj ty take vypukle? nemam ich skusit prevratit, nech su rovne? ci zrezavas potom?

lokalistin
21. sep 2015
dush
21. sep 2015

@lokalistin každý mufin je vypukli,na zdobenie sa pečú cupcaky..netreba zrezavat

slivka11
21. sep 2015
Používateľ slivka11 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slivka11.

cupcaky aj ja zrezavam ale uz sa maly naucil jest aj neozdobene takze obyc muffiny su u nas uz tradicne na programe aspon dvakrat do mesaiaca 🙂

stebota
21. sep 2015

@grasie Logo paráda torto úúplne osobitý štýl perfektnéééééééééééé uplne iné super 😉 😉 😉

pristela
21. sep 2015

@lokalistin mojaaa, to len vsetky mokre suroviny das do jednej misky zamiesas rucne lyzicou ci varechou, ziadne slahanie nic, len premiesanie, pak do druhej misky das suche suroviny a znova premniesas lyzicou,potom vylejes to mokre do toho sucheho a len lyzicou zamiesas, nie vymiesavat ani slahat , a ano mavam ich aj vypukle aj nie, zalezi ako vela naplnim kosik...no ja pokial chcu zakryte cele hmotou tak aj tak zrezavam nech su rovnake, pokial chcu hore krem nezrezavam nechavam vypukle aj popraskane..
ako pise @dush o cupcake...len mne cupcake nechutia prave preto ze su suche 😝

stebota
21. sep 2015

@katarina51 no krása dala som ju zdielať na facebooku a hned že takuto chcú katastrofa neboj nebude poschodová určité veci ti šmajznem 😀 😀 😀

pppeeetttaaa
21. sep 2015

dievcence aku velku tortu mam robit pre 100ludi a viac? robili ste niektora taku? ale obdlznikovu, nie poschodovu.. aj ked asi taky obdlznik do chladnicky ani nenarvem.. jedine ze 2 torty

stebota
21. sep 2015

úplne krása čo ste popiekli hodím sem svoje a bežím chystala som sa konečne na coko mantinely a že oni už nechcú čoko ale marcipánovú tak sa premiéra odkladá. 😒

stebota
21. sep 2015

@pristela tvoje recepty sú super aspoň tie čo som skúšala čo si mi písala pre mna veľká inšpirácia 😉

stebota
21. sep 2015

@nika1985 dakujem mooooooooooooc za rady 🤐

lokalistin
21. sep 2015

@dush ja mam aj cupcake vypukle, nieco robim zle

evicaka
21. sep 2015

@stebota super všetky 🙂

lokalistin
21. sep 2015

@pristela a ved ked to premiesas lyzicou tak sa ten cukor nerozpusti inac chutovo su super, teraz ich necham den stat uvidim ake budu, dik