Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
31. aug 2011

@katulkaaaaaa - inak, neznášam, keď si objednám tovar a bez upozornenia mi nepríde všetko, čo som chcela. Ako napísať mail, alebo zavolať môžu, že toto a toto nieje!. Už sa mi to stalo viackrát - vždy z obchodu, kde nie je kolonka "skladom". Takže už objednávam len z tých webov, kde táto možnosť je, lebo potom sa mi objednávka predražuje, keďže zaplatím za poštovné 2x.

lenocka23
31. aug 2011

@katulkaaaaaa tiez si myslim ze bielok by bol dobra nahrada za jedle lepidlo...

zuzana124
31. aug 2011

ahojte baby, práve som dostala objednávku na 1.poschodovú tortu pre chlapa na 50-tku na nedeľu. Poradte akú by som mala urobiť, napadá ma len kruhová v bielo modrej farbe. Vopred ďakujem 🙂

ikula2
31. aug 2011

@dm1 prosim ta ako sa vola ten prasok alebo hmota co nahradza bielkovu polevu, je to lepsie? Nevies mi poradit ci mozem zvysnu polevu nechat v chladnicke a dokedy? Robila som z pol bielka ale vela mam toho tak mi to pride neekonomicke tak plitvat, ci nie je lepsia ta kupena.

ikula2
31. aug 2011

@zuzana124 a nespytala si sa co robi alebo tak? Ak je to nejaky svihak tak by sa mi pacila aj kosela by si pripadal tak mlado s takou tortou.

ikula2
31. aug 2011

@dm1 este som sa chcela spytat co u vas vyjde ten sirup, ja ho neviem zohnat

ikula2
31. aug 2011

@simasa krasne zaciatky 😉 velmi vydarene ako od cukrarky. Cim si robila tie LV na kabelke?

simasa
31. aug 2011

Dakujem za privitanie aj pochvalu.
@ikula2 Pisala som ich stetcom.

zuzana124
31. aug 2011

@ikula2 nespýtala som sa lebo to je narýchlo objednávka a chcú poschodovú

simasa
31. aug 2011

@katulkaaaaaa Na to prilepenie by mohla byt mozno aj bielkova poleva (akou sa zdobia medovniky). Ked to stuhne, tak bude mozno aj problem to odlepit 🙂

dadka212
31. aug 2011

@ikula2 ja u nás kupujem bio kukuričný a vyjde 3 eura

mrka2
31. aug 2011

@simasa ved su uplne perfektne! 😲 🙂

eliska22
31. aug 2011

kočky mám dilemu, idem robiť 3D auto, upiekla som si štvorec a teraz neviem či ho mám najprv naplniť a potom orezať, alebo opačne???

bzucinka2
31. aug 2011

@dm1 ale ako urobim 34? 😖 a potom posledne piate poschodie 10 alebo 2?

bzucinka2
31. aug 2011

@zuzana124 torzo, flasa v bedni, sud vina, klobaskova... 🙂
@eliska22 ja zaklad vyrezem a naplnim a potom uz len orezem co treba 🙂

dm1
31. aug 2011

@ikula2 vyjde cca. 3,5. Co sa tyka tej nahrady za bielkovu tak je to royal icing ale neskusala som ho tusim yamaha ho ma

dm1
31. aug 2011

@bzucinka2 no ked nemas taku formu tak veru tazko jedine zeby si upiekla na plechu a potom z dvoch poloviciek velkych ale to by bolo vela odpadu. ja mam jeden roztahovaci kruh v cechach som kupila za 75 KC a je az do priemeru 35 este som nepouzila ale keby bolo treba da sa

mizulienka
31. aug 2011

@zuzana124 aj mna napadla flasa v krabici

tica
31. aug 2011

ahojte baby som tu len na skok pečiem torty
tento tyždeň mam narvaty tak vas nestiham , no teraz mi volala suseda že chce tortu pre vnučku na pozajtra vraj nemusi byť naročna
tak mi prosim poraďte niejaku peknu jednoduchu orkuhlu tortu
vopred vam ďakujem za inšiprácie 😉

dadka212
31. aug 2011

kočky tak dobojované, pes sa aspoň na psa podobá ale rasu asi neuhádnete 😀 😀

dajna11
31. aug 2011

@dadka212 afgánsky chrt 😀 😀 😀

dadka212
31. aug 2011

@dajna11 😀 😀 nijéé kokršpaniel 😀 😀 😅 😅
ale vraj keď sa nepodarí to nevadí, hlavne to má vyzerať ako pes a to hádam vyzerá 😝

dajna11
31. aug 2011

@dadka212 jááááááááááááj,no aj to može byť.....som sa len chcela pochváliť že poznám rasy 😀 😀 ...ale je zlatučký....

dadka212
31. aug 2011

@dajna11 😀 😀 no keď tak na neho pozerám je to asi nejaký orech 😅

dajna11
31. aug 2011

@dadka212 aj keby....zlatý orech 😀 😀

dadka212
31. aug 2011

@dajna11 ďakujem 🙂

reruna
31. aug 2011

@mia1111 některé obchody mají upozornění, že posílají balíček co nejdříve, i když není kompletní - aby měly cukrářky co nejdířve aspoň většinu surovin, které potřebují k pečení, tak se podívej do podmínek toho obchodu, kde jsi objednávala, možná to tam taky mají. Když chceš balíček kompletní, abys neplatila dvoje poštovné, tak musíš zaškrtnout kolonku při objednávání, ale musíš souhlasit s čekáním. Já tak jednou čekala skoro 3 týdny... ale oni se mě ještě e-mailem zeptali, jestli to opravdu nevadí.

tica
31. aug 2011

@zuzana124 ja som dnes dokončila takuto tortu možno by sa hodila aj pre chlapa na 50-tku teda ak nieje abstynent :D ale keď chcu poschodovu tak može byť aj biela ladena do hneda

mia1111
31. aug 2011

@reruna - no, pri objednávke by som si to všimla, keby som mala niečo zaškrtnúť, ale naozaj už radšej objednávam cez tie webstránky, kde vidím, či majú tovar skladom, alebo nie. Odvtedy žiaden problém 😉

reruna
31. aug 2011

@mia1111 tak to je teda od nich teda blbé, že bez upozornění to pošlou na 2X a 2X platíš poštovné