Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
25. sep 2011

@lusil2005 ahoj, kraaasne torticky, teraz som kukla tvoju stranku, a neviem sa vidadivat co vsetko robis 😨 😨 uuuplne krasne veci, to kedy vsetko stiiiihas???? velkyyyyy obdiv, uzastne 😵 😵 😵

pipka
25. sep 2011

@martinex
@havi jeej dakujeeem ste zlatusiky 😵 😵 😵

dm1
25. sep 2011

baby a preco vlastne kupujete tie abecedy hrackarske? kvoli cene ci? lebo v podstate cukrarske abecedy su castokrat lacnejsie ako tie hrackarske a aj to na torte vypada tak "profesionalnejsie". Teda aspon mne to tak pride 😝

pipka
25. sep 2011

@dm1 ja mam aj tu cukrarsku, ale ked robim len pre nas, tak aby som mala aj ine pismo, nech nemam vsetko len rovnaky typ pisma 😅 mne sa to okuka , ja potrebujem zmenu 😀 najma na tie detske torty som chcela nieco take jednoduche, bo ja mam len take to okrasne pismo 😒 😉

havi
25. sep 2011

@dm1 nie nie su,ja dala za cukrarske 27e a kamoska do 10 a su skoro take iste pekne,mas pravdu su aj take fakt hrackarske,ale tie co ma robia krasne pismena

lenocka23
25. sep 2011

@dm1 mozem sa ta opytat nieco ohladom slanej torty..? ako dopredu je mozne ju urobit? na jednu oslavu planujem urobit sladku aj slanu tortu (mali by byt cca priblizne rovnake) marcipanova vydrzi aj dva dni v pohode, ale ako je to so slanou? vdaka...

pipka
25. sep 2011

ved ked pojdem do dracika tak to pokukam ...sak ked to budem drzat v ruke, tak uvidim, ci take pismo vyuzijem, ci by to uz bolo moc...ale myslim, ze by to mohlo byt ok 😉

daducha
25. sep 2011

Baby chcem VAs poprosit o pomoc.Ked robite jogurtovu plnku so zivocisnej slahacky,pridavate stuzovac? Ide o to, ze ja robim 500 ml rastlinnej, 500 ml bieleho jogurtu a cukor podla potreby.Lenze teraz mam tuto iba do vrchneho poschodia torty a tato davka je velmi vela,musela by som zvysok vyhodit.Zelatinovy stuzovac nepouzivam, iba raz som ho ovonala a tak ma naplo, ze som sa skoro povr 😝 .Hrozne to smrdi.Tak teraz neviem ako na tu zivocisnu.
Dakujem 😵

vlada111
25. sep 2011

@dajna11 no to by sa mi páčilo veru 😀

vlada111
25. sep 2011

@anibas krása, to sa dá pri troch deťoch? Nechápem...Máš nejaký postup na tú pivonku?

dm1
25. sep 2011

@havi cukrarske abecedy najpouzivanejsie stoja okolo 5 eur 😉

vlada111
25. sep 2011

@hobitkova je úúúžasný

dm1
25. sep 2011

@lenocka23 ja robim slanu vacsinou ten den ako si to beru a je oslava alebo max. den vopred ale ozdoby je najlepsie davat fakt ten den aby to nezvadlo - zelenina, alebo neobschlo

jakelina
25. sep 2011

Moje večerní rychlovka, vyfotila jsem si na jednom dortu orchidejku a pak jsem ho ozdobila na přání, no není to zrovna můj šálek kávy, ale paní to tak chtěla. Mně by se víc líbila jako ta první dorta.

jakelina
25. sep 2011

Nemám žádnou jinou prachovou barvu, jenom tady tu, tak to vypadá tak divně, musím ty orchideje natrénovat, ale nějak mi to nejde. 😒

havi
25. sep 2011

@dm1 no tak s takymi som sa este nestretla

dm1
25. sep 2011

@havi najpouzivanejsie su asi tieto http://www.cukrarskyraj.sk/abeceda-paskova-velk...
alebo tato ale to su take vacsie pismena nie vsade sa hodi http://www.eshop-rychlo.sk/pecieteskamkou/eshop...
ja mam doma 4 rozne cukrarske abecedy ktore stali dokopy vsetky 4 nieco malo cez 20 eur + k 2 som dokupila aj male pismena kazdy typ za tusim 3-4 eru
Toto su vsetko take abecedy ze sa pismenko vykroji a tak da na tortu ale su aj rozne co sa otlacia len do hmoty ci uz patchwork alebo plastove

havi
25. sep 2011

@jakelina je uzastna,krasna

havi
25. sep 2011

@dm1 ta prva sa mi viac pači

dm1
25. sep 2011

@havi ta je taka univerzalna ta druha je tak na decke torty a tiez nie vsade lebo je velka. este mam taku ako je prva styl len rovne pismo a potom teraz najnovsiu tu rada pouzivam

lusil2005
26. sep 2011

@mia114 jej dakujem!!! 😅 vacsinou to stiham namiesto spanku 😀 ale nemohla by som to vsetko robit keby som do toho nebola taka zazrata 🙂 urcite to poznate - ked mate na nieco fakt ze slinu, nepotrebujete spat 😝

yamahafazer
26. sep 2011

@anibas ta motorka je perfektna a to ti verim,ze moze byt pre zenu my sme tiez motorkarska rodina tak taku by som brala aj ja 😀

simasa
26. sep 2011

Dobre ranko, dakujem za "paci sa mi" a pre zmenu pridam zasa nejake slane:

jakelina
26. sep 2011

@simasa ten medvídek je boží 😉

jakelina
26. sep 2011

@vlada111 na straně 1472 jsem dávala postup na pivoňku ze srdíček, tak nakoukni. Je to z 22 srdíček nalepených na malinkém kolečku, aby to bylo pevnější.

anibas
26. sep 2011

@daducha rastlinnú vyšľahanú môžeš zmraziť - aspoň Hole sa dá 😉

anibas
26. sep 2011

ďakujéém
@vlada111 postup mám ten - že do vnútra PVC gulička + nalepené 2-3 lupienky, zvyšpk lupienkov je na drotiku - na dortomanii je postup

anibas
26. sep 2011

@jakelina krásna orchidejka 😨 😨 😨 aké máš vykrajovátka na ne ??

jakelina
26. sep 2011

@anibas vykrajovátka z Floral sady.