Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
17. jan 2012

@pristela aký nápad od Danky ? nejak som to prehliadla resp. nedočítala

pristela
17. jan 2012

@anibas aale ja na TOMe niesom takze teoreticky by som mohla pouzit aj svoju starsiu coko tortu, teda asi

mailli
17. jan 2012

@bzucinka2
@lusil2005
@dada2007
holky, díky za rady s alobalem. vyzkouším to! 🙂 naposledy mi totiž vyteklo tolik těsta spodem (jindy jen trošičku, pár milimetrů), že jsem si říkala, že to snad ani není možné... 😠 málem jsem šla do vrtule a doslova jsem to sbírala po chvíli lžící a házela zpátky dovnitř, aby mi tam zůstala aspoň polovina... ruku jsem si skoro spálila, ale trošičku to pomohlo. takže tedy vytáhnu alobal a to by bylo, aby to nebylo lepší! 🙂

mailli
17. jan 2012

tady je ten můj vytrápený dortík - vršek je schválně z kopce 😀 rodiče milují autíčko VW T2, nejradši by si ho pořídili, tak prý zatím jen malé pro syna k 1. narozeninám 🙂 prvně jsem zkoušela pracovat s punčovinou, chce to cvik, ale jde to 🙂

jakelina
17. jan 2012

@mailli je milý 😉

anibas
17. jan 2012

@pristela môžeš pokiaľ nebola na TOM - e 😉

anibas
17. jan 2012

@mailli jéééj - aký pekný 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
17. jan 2012

Mně včera psala kamarádka na FB, že jim dort strašně chutnal, doslova se prý všichni olizovali až za ušima, tak mám strašnou radost. Dělala jsem jí Kitty. Je třeba se radovat z maličkostí, že jo. 😀 Jinak těch důvodů k radosti moc není, tak mám dnes díky tomu hezký den. 😉
Měla jsem na pátek dělat dort na ples a ta paní mi psala, že to ruší, tak mám volno, tady chumelí, tak snad to vydrží a pojedeme lyžovat. Už se těším, letos jsem ještě na lyžích nebyla 😢

mailli
17. jan 2012

@jakelina
@anibas
děkuju, holky 🙂

lifinka
17. jan 2012

ahoj holky,jdu o pooomoc, myslíte, že bych to mohla zvládnout, začínám to víte 🙂 ,a náhodou postupy na tento dort i minnie, nebo nepoznáváte některá svůj výtvor???? 😀 kamoška ho chce pro dceru k 1.narozeninám 😕 😕 😕 prosím poradíte mi?

jakelina
17. jan 2012

@lifinka a co myslíš, nevidím fotku??

mia114
17. jan 2012

ahojte
dnes som robila par postaviciek na torty, dve torty robim zajtra a jednu postavicku chcela kamoska bez torty,pre maleho hokejistu.

lifinka
17. jan 2012

hihi, ještě dortííík 😝 jsem tak nervózní, nevím, co kamošce napsat a ještě cenu???? 😕

lifinka
17. jan 2012

@jakelina už cestuje netem světemmmm

lifinka
17. jan 2012

jdu teď s malým na 4měsíční kontrolu, tak uvidíme jak jsem ho vykrmila za posledních 14dnů, co jsem se dala na pečení 😀 zatíím

pristela
17. jan 2012

@mailli jejda je naaadhernyyy 😉

@jakelina tebe chybaju radosti ? ženska , tolko chlapov okolo seba a ty sa stažuj ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danciacik
17. jan 2012

Baby ešte otázočka ako je to vymiešať cukor na niť? ževraj sa tak vymiešava napr na laskonky Poraďte prosíííím

jakelina
17. jan 2012

@pristela děti mi radost dělají, ale celkově je ta doba taková hnusná, že si připadám, když se chovám slušně a poctivě jako mimozemšťan. Všude samá závist, depka a taková nejistota, práce není a v televizi, rádiu, všude masáž médií, že bude ještě hůř. 😝
Všichni zamračení, nasraní, taková blbá nálada všude vládne. 😖

jakelina
17. jan 2012

@lifinka těžké to myslím není, jenom tu postavičku vymodelovat, jinak dort je lehký 😉

vecernicci
17. jan 2012

@jakelina to mi povídej, ze zdravotních důvodů nemůžu dělat na směny a na jednu směnu nic nemůžu najít, ještě že mám aspoň nějaký kačky za dortíky ☹ Když člověk slyší, jak se mají lidi v Řecku a přitom je jejich stát ve srabu a my z našich daní jim to budem dotovat, ne? No nic, nemá cenu to řešit, to vyřeší za nás ti nahoře 😝

anibas
17. jan 2012

@jakelina vieš, že aj ja mám také pocity - včera som to s mm rozoberala, že prečo ??? No a zhodli sme sa, že v r. 1989 sme sa tešili z pádu komunizmu, potom v r. 2004 nás zobrali do EÚ, prišlo € .... a teraz človek zistil, že sme v riadnych srač.... 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

jakelina
17. jan 2012

@vecernicci
@anibas je to tak, už se těším na léto, alespoň jak je to sluníčko, tak je to veselejší 😉

anibas
17. jan 2012

@jakelina no áno - leto, porastie tráva, aspoň sa budeme môcť napásť 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
17. jan 2012

@vecernicci mam dve kamosky co ziju v grecku , jedna tam ma normal rodinku, dve deti, vraví, že je tam sice vsetko drahe , ale greci si z nicoho nic nerobia je to narod, ktory zije pre zabavu a pohodu, oni ked rano idu do prace najskor idu s priatelmi na kavu, tak isto obed a vecer sa stretavaju viacerí popíjajú a bavia sa , že niekedy uz jej to aj leze krkom, aach no ze som tam ja tiez s nou nesla 😀 😀 😀 😀

simasa
17. jan 2012

@jakelina Presne si to vystihla...

mariann2
17. jan 2012

@jakelina nebuď prosím v depresii, počula som, že včera - čiže tretí pondelok januára, je najdepresívnejší deň roka, ale dnes je už utorok 😀

mizulienka
17. jan 2012

@lusil2005 ty mas tu orchideu cymbid velkost L...mne dnes prisla ale mne sa zda taka prtava...tu tortu, co si robila naposledy s orchideami je uz z tejto formicky?
a robila si podla nejakeho postupu prosim?
dakujem

@mariann2 ty si tiez robila tu orchideu, mas nejaky postup, prosim ta? dakujem

jakelina
17. jan 2012

@mariann2 😀 😀 tak už nejsem smutná, když je to úterý 😀 😀

marci2305
17. jan 2012

@martinex Ďakujem...za info. Ja by som potrebovala vmiešať to do poťahovky na autko Mcqueen. Ale asi to nebude vhodná farba čo?

marci2305
17. jan 2012

@lifinka Nádherná..