Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
1. feb 2012

@zuziq davala som vyssie receptik teda link nan, len ja nedavam alkohol, my doma nikdy nemame, dala som o jednu lyzicku smotany viac, cukru davam od oka, kolko pýta 😉

@lamps jasne nieje uplne biela, na toto auto som davala potah mmf bez bielej coko, len tie cierne veci na nom boli vsetky uz s bielou coko

@dada2007 daduš, ja robim tiez len mmf a lepim iba cistou vodou, pridrzis sekundu ozdobu a je to , aaaalebo ked mam potah uz "uschnuty" tak potriem vodou miesto kde chcem lepit a este to tak rozrýpkam 😀 a pak na to capnem ozdobu.
jaaj no keby sa mi nechce čúúúrať 😀 😀 😀 😀 ani Dadku nepoznám 😝 😝 😝 😝 ja som taaaaaakto rada, ze som ju spoznala, kooonecne niekto blízo mna podobne strelený 😀

@simasa 😀 😀 😀 neblazni , ja dufam, ze take nieco uz nebudem robit 🤐

dada2007
1. feb 2012

@yamahafazer ja mám okrúhlu formu 23 a kocku 25*25........a proste pani chce tortu pre cca20ludí a je jej jedno aká bude.........tak mi baby poradili, že okrúhla sa tak dobre nedá nakrájať pre tolko ludí.....že aby som radšej tú kocku......tak dúfam, že to bude dosť 😒

dada2007
1. feb 2012

@pristela no ved to......keby nepotrebuješ čúrať, ani neprídeš 😝

dada2007
1. feb 2012

@yamahafazer no téééééééda.......by bola stovka v čudu...........fu.....ešte že to dopadlo dobre 😎

yamahafazer
1. feb 2012

@dada2007 no a este plus co som jej vydavala tak by som si dobre zarobila

yamahafazer
1. feb 2012

@dm1 ako ty stou sutaznou tortou?dufam,ze tam pridas niaku bombu

teda,ale torty su tam fakt niektore ako klobuk dole vtej sutazi na TOM to som teda zvedava ktora nakoniec vyhra a dufam,ze nas budu zas fest natahovat,ze uverejnia vysledky az v casopise

henikav
1. feb 2012

@yamahafazer kto ide sutazit??? zas mi nieco uslo, dajte vediet aby som aj ja zahlasovala 😉

pristela
1. feb 2012

@katulkaaaaaa andelicka, modelovala som z mmf ale s cokoladovou mmf-s bielou coko, uplne ina je , oovela plastickejsia, lupienky sa mi dali na uuuuplne tenulililinko , a chyta aj na sýte farby v pohode 😀 teda aspon zatial, modra, ruzova a cierna bola v pohode 😉

@yamahafazer tak , tak , presne aj moj maly je takýto, odrezkami sa ide zadrhnut ale pak 🙄
fuha to iny zazitok si mala ☹(( este ze to tak dobre dopadlo , aj moj maly mi vzdy uteka s peniazmi 😠

yamahafazer
1. feb 2012

@henikav tam sa neda hlasovat to vybera porota a uz tam maju odtialto niektore baby torty
http://www.tortyodmamy.sk/sutaz

abriela
1. feb 2012

@yamahafazer viem si predstavit ten stres. Dnes mas stastny den, lebo to mohlo dopadnut aj inak.
A dakujem aj za pochvalenie zatial amaterskeho vytvoru. Mozem vediet ako sa volas? Vzdy ked vidim tvoju foto, ako keby som videla sesternicu Andreu 😉

lusil2005
1. feb 2012

zienky idem k vam po radu... nemate fotpostup na modelovaneho mcqueena a matera? aaaaa este krtka by som potrebovala 😅

yamahafazer
1. feb 2012

@abriela volam sa eva ako moja mala 😀 my sme dve evicky 😀 na facb si neni?hod si ma do priatelov Eva Augustinova Yamaha

yamahafazer
1. feb 2012

@lusil2005 ja som modelovala podla obrazka toho mcqueena,ale tuto nieco mas
http://picasaweb.google.com/paulinha.biscuit/Ca...

takyto krtko?
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=428&...

henikav
1. feb 2012

@yamahafazer aha, no tak nevadi, ja len ze keby som mohla tak vam dam hlas

lussy23
1. feb 2012

@79zuzana krásna tortička
@jakelina nádherná
@abriela nádhera

lussy23
1. feb 2012

@yamahafazer aha. Guľky sem tam robíme =) nevedela som že je to tá punčovina. Ďakujem.

79zuzana
1. feb 2012

@lussy23 dakujem 🙂

anibas
1. feb 2012

@yamahafazer to je jasné, že až v časopise - a poviem ti, keby dala Muška tortu skôr, tak sa s mojou neser... 2 dni 😀 😀 😀 😀

simasa
1. feb 2012

@anibas to by bola velka skoda, keby si sa s nou nesr, lebo je fakt krasna!

vera_vila
1. feb 2012

Tak korpus od @jakelina je v troubě, tak jsem na něj zvědavá...

yamahafazer
1. feb 2012

@anibas zas budem behat po stankoch ci im uz prisiel 😀 ved tvoja je nadherna co sa bojis urcite sa musis niekde umiestnit nic sa neboj ta tvoja je fakt perfektna

lucinka
1. feb 2012

babule idem po radu... dnes som si kúpila tie posuvné formy od orionu... ešte som nikdy nepiekla v ráfikoch... to si dám na plech iba papier na pečenie, ten ráfik a doň nalejem cesto? 😕 nebude to vytekať? 😅

bzucinka2
1. feb 2012

@anibas ja som ta uz odhlasovala, ale teda ta muska to je ine dielko 🙂

vera_vila
1. feb 2012

@lucinka Holky, co ráfky používají, tak to dělají tak, že jako dno použijí alobal a "přimáčknou" ho kolem toho ráfku a neteče nic 🙂

bzucinka2
1. feb 2012

@lucinka daj radsej pekne alobalo a na krajoch ho vyzdvihni hore akolo formy aby ti to nevytieklo 🙂

bzucinka2
1. feb 2012

@yamahafazer tak to by bol riadny pruser ti poviem, este ze si to vcas zbadala 😉

lucinka
1. feb 2012

@vera_vila @bzucinka2 a na ten alobal ešte papier na pečenie, že? 😕

yamahafazer
1. feb 2012

@bzucinka2 no ani mi nehovor az mi zle ostalo 😒
@lucinka ja si dam alobal na to dam papier na pecenie a pekne to omotam okolo formy tak to proste trocha zrulujem no neviem to vysvetlit a nic nevyteka

vera_vila
1. feb 2012

@lucinka Myslím, že ten bys už nemusela... ten se dá pěkně odlepit...

bzucinka2
1. feb 2012

@lucinka ja uz papier nedavam alobal ide super dole niekedy sa daval len alobal 🙂
@yamahafazer tak to ti verim pri takej sume 🙂