Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
3. apr 2012

@macicka84 krásnučká tortička @jakelina krásne @mamina1978 krásna ružička @mariann2 perfektná @mates22 sú nádherné

bzucinka2
3. apr 2012

@pristela jasne pockam to ma cas 🙂 ja som ti take nechapave trdlo 😀
@katrin21 ja davam na velky plech na jednu vrstvu 3-4 slahacky 🙂

vecernicci
3. apr 2012

@peroli a viděla jsi ho rozkrájený? korpus red velvet, takže jak když řežeš do živýho 😝 😝 😝

holky potřebuju nějakou inspiraci na patrový dortík, má být s liškou,
tak brousím po netu a hledám a vždycky narazím na nějakou takovouhle chuťovku 😉

bzucinka2
3. apr 2012

@pristela ty si tu gastanovu stale neskusila???? 😉

ferinka
3. apr 2012

@jakelina nevím,dělám to to tak na všech i malých dortech aby ty krémy neroztekly potahovku a hlavně to nejde vidět,jak je průhkedný 😉

mariann2
3. apr 2012

@pristela počuj mojko ešte mi napíš, či to nie veľmi sladké, keď uberiem cukor, bude to vadiť? a čokoládu akú dávaš?

jakelina
3. apr 2012

@bzucinka2 já jsem to pochopila tak, že jak děláš tu podlouhlou podložku, tak do těch vlnek, co jsou v tom kartonu strčíš špejli. Z boku jsou vidět takové vlnky a tím se ten karton zpevní a neprohne se uprostřed. Jakoby vyztužíš tu podložku. Ale musíš ten karton uřezat tak, aby to bylo na délku.
Ale možná to chápu špatně. Pristela nám to vysvětlí.

jakelina
3. apr 2012

@ferinka aha, tak to mě nenapadlo, tak asi to je dobré, když ti potah neteče.

jakelina
3. apr 2012

@vecernicci ty máš taky požadavky, jezevčík, srna, liška. Tam máte nějakého myslivce nebo co?? 😀 😀 Samé zvířátka.

vecernicci
3. apr 2012

@jakelina 😀 😀 😀 ne tenhle je pro malou holčičku a říkají jí lištička, ale fakt je, že se nenudím, co pořád s kitty 😀 😝

jakelina
3. apr 2012

@vecernicci tak to jsem vedle jak ta jedle 😀 😀

simasa
3. apr 2012

@ferinka Lenze prave preto ti ta potahovka poriadne neprilne k torte. Torta musi byt cela potreta (najlepsie maslom + cukor, prip. odrezky) ako vrch, tak aj boky (korpus by nemal vykukat) a vtedy sa ti da potah krasne vyhladit.

vecernicci
3. apr 2012

@jakelina 😉 😀

mizulienka
3. apr 2012

@mariann2 ak sa @pristela nenahneva napisem ti aj ja 😉 ja davam iba 40g cukru na 1 vajicko, nam chuti tento viac, nie je az taky sladky, ale ved vies, kolko ludi, tolko chuti 😉

jakelina
3. apr 2012

@mizulienka kdy máte oslavu dvou ročků??Těším se na dortík. 😉

mizulienka
3. apr 2012

@jakelina sme teraz u babky na vychode, muz pride so svokrou v nedelu, tak na nedelu urobim nejaky malicky.
Ale vobec netusim aky, neviem sa dokopat k modelovaniu, strasne 😕 😕
nemate nejake pekne kvetinkove inspiracie pre dievcatka???

jakelina
3. apr 2012

@mizulienka já si moc neukládám, spíš hledám až co potřebuju.

bzucinka2
3. apr 2012

@jakelina tak to hej ale ako mi to bude stat vo vzduchu ako podvozok? 😨

Baby ak mate nejake torty s kolotocom sem s nimi budem vam nesmierne vdacna aj vybozkavat vas pridem 😀

jakelina
3. apr 2012

@bzucinka2 dáš mezi přední a zadní kola takový hranolek z kartonu.

vlada111
3. apr 2012

@mizulienka Luci a nechceš nastaviteľný ráfik?

mizulienka
3. apr 2012

@bzucinka2 http://www.tortyodmamy.sk/babiky-ine-torty-pre-...
tato mayra ma viac takych tych kolotocovych pozri si 😉
@vlada111 nasla som iba jeden a ten stoji cez 21 eur, v sikovnej mame mam 3 za 15.30eur

zuzkat1
3. apr 2012

@alenv jej dakujem za info, dost mi to ulahci robotu lebo kym sa vsetko vychladi korpus aj krem atd plus mala do toho a este nieco navarit, tak aspon toto nech uz mam hotove🙂 ja nemam este take skusenosti aby to slo od ruky tak potrebujem vela casu na pripravu torty🙂

mariann2
3. apr 2012

@mizulienka veď to, ja keď robím ten šľahaný nad parou, teda ja ho robím v mikrovlnke, tak dávam tiež 40gcukru /1vajce a keď tam navyše ide ešte čokoláda... skúsim s tými 40g a uvidím, ďakujem kočky

alenv
3. apr 2012

@zuzkat1 tuším, že určitě 2 měsíce v ledničce vydrží.. já si taky dělám marcipán třeba dva dny předem 🙂

zuzkat1
3. apr 2012

@alenv ja som raz dala do mrazaku🙂 tam ale neviem kolko vydri a potom som pouzila na tke mafinky pre manzela na valentina, len on sa dost rychlo susil a potom sa lamal

alenv
3. apr 2012

@zuzkat1 tak do mrazáku to bych asi nedala.. já si to zavírám po pixly, aby třeba nanačichl.. a mám ho v ledničce.. měla jsem asi nejdýl týden pak zpracuju.. ale myslím, že holky tu psaly, že 2-3 měsíce v ledničce vydrží, ale to přesně nevím to bych kecala

zuzkat1
3. apr 2012

@alenv no on nenachytal ziadne pachy, mala som ho v takom pevnom mikrotenovom sacku z ktoreho som uplne vytlacila vzduch...no 2 mesiace stacia ak to vydrzi v chladnicke tolko🙂 dakujem pekne za rady, velmi si mi pomohla🙂

zuzkat1
3. apr 2012

@lenocka23 prosim ta pozerala som tvoju dvojfarebnu srdieckovu tortku, to si najprv potiahla celu jednou farbou a potom este do polovice druhou? alebo to je polovica jedna farba a druha polovica druha farba? dakujem, chystam sa nieco podobne a teraz uvazujem ci by to bolo takto moc komplikovane🙂