Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. apr 2012

@pristela no sak som zvedava, co z toho mojho pagaca bude 😉

@vlada111 Vladi dakujem moja za recept, nabuduce vyskusam toto 😉 sak treba skusat nove veci, nie? 😉

inac baby ake kolace peciete? uz ma napadlo, ze ked sa ten nepodari, budem musiet mat nahradnu alternativu...pride svokra, tak nech sa totalne nezhodim 😉

vecernicci
4. apr 2012

@reruna právě tyhle mají být plastové, což je super, že se to dá umýt 😉

zdenallicka
4. apr 2012

@vecernicci Tak už jste ochutnali red velvet??? 😀

vecernicci
4. apr 2012

@pristela tak to já znám 😀 mám to doma podobně, všichni tři chodí furt koukat každou půl hodinu do lednice, i když ví, že nic nepřibylo 😉

jinak už jsem prokrojila ten červený korpus je docela dobrej, má super barvu, ale na můj vkus je v receptu moc soli a tím pádem i cukru, příště uberu sůl a nebudu to muset přebíjet tolika cukrem, ale oni to mají v receptech normálně, když mi švagrová přivezla ze Států origoš recept na cookies, tak tam jde taky hafo soli, ani tam ji nedávám a jsou úplně mňamózní, děcka se po nich můžou utlouct 😵 😉

mizulienka
4. apr 2012

@ikula2 dakujem, ale ja som robila tu co sa nevalka 😉

vecernicci
4. apr 2012

@zdenallicka to je snad telepatie 😀 teď jsem to psala, je naplněný a až si opečem buřtíky, tak zaříznem ke kafíčku 🙂

zdenallicka
4. apr 2012

@vecernicci NO vidíš..🙂 Na tebe myslím..🙂

@pristela KOčenko moje máslová, tenhel se ti nemůže nepovést..🙂 Z poloviční dávky ho jíme 4 dny (ale jsme jen dva)..🙂

http://www.toprecepty.cz/recept/3606-andelsky-n...

vecernicci
4. apr 2012

@zdenallicka tak já mám recept na perník po babičce a je na litry, taky nemusím vážit 😉 ale teda u nás 4 dny nevydrží, kór když ho promáznu mramoškou a navrch dám čoko polevu 😵 mňam

zdenallicka
4. apr 2012

@vecernicci My snídáme sladce, jinak si buchtičky nedopřáváme..🙂 TO radši čokošku.. 😀 No a té buchty k snídani sníme každý dva kousky, muž někdy tři..🙂

lucula73
4. apr 2012

ahojte kočky,

prosím vás,ako sa robí s tým vanilkovým luskom?našla som všeličo,ale vobec neviem ako to pridať do kremu.....a koľko?celý na jednu plnku?a len vnutro či ako?a varí sato?
kto stým robil ,poprosila by som o radu.....moc ďakujem.... 🙂

simasa
4. apr 2012

@lucula73 Rozrezes po dlzke a vnutro vydlabes bud lyzickou alebo nozikom - proste vsetky tie semienka treba z toho dostat. Varit sa moze aj nemusi - ked do pudingu, tak sa dava rovno do mlieka a uvari sa to (videla som, ze niekedy davaju vyvarit aj tu "supku" a potom to vytiahnu. Ja som si tu supku dala do kila kr. cukru a bol potom krasne vonavy.

zuziq
4. apr 2012

@perlaoceanu ja som niekde citala recept, ze ak salko je prilis riedke po prevareni, treba pridat stuzovac a vyslahat 😕

lucula73
4. apr 2012

@simasa a mám to c elé použiť na jeden krém?to vnútro myslím....či to nebude moc silné

zdenallicka
4. apr 2012

@lucula73 Tady se prodávají stejně lusky druhé a třetí třídy, takže klidně použij celý..🙂 Já jsem dávala několikrát do vanilkového krému a jakoby tam nebyl.🙂

lucula73
4. apr 2012

@zdenallicka to fakt?ani mi to nehovor...........tak už neviem aký vanilkový krém mám uribiť,ak je aj toto slabé 😕

zdenallicka
4. apr 2012

@lucula73 Mně prostě přijde všechno málo vanilkové..😀 Možná jsem divná..🙂 Ale jestli máš lusk z toho pytlíku od KOtanyi nebo od nějaké jiné firmy, tka to je slabota..

simasa
4. apr 2012

@lucula73
@zdenallicka presne aj ja tak. Skoro ho v tom kreme nebolo ani citit. Ale aspon ten cukor prevonal.

lucula73
4. apr 2012

@zdenallicka
@simasa mám od dr. Oetker 😕 ,no tak to som zvedavá na výsledok 🙂
a ďakujem za info.

marci2305
4. apr 2012

Pridávam moju dnešnú rýchlovku 😉 A ako čítam, som sa aj trafila do diskusie... 🙂 Vanilkový krém, čokopoťah .... 😝

lucula73
4. apr 2012

@marci2305 a máš nejaký osvedčený vanilkový krém? 🙂
tortička je krásna...
ja akurát pečiem posledný plát na tú marlenku,je to super recept.....len som to mala dáke husté,nešlo to skoro rozotierať,taks om tam šupla ešte jedno vajce a pomohlo to 😉

marci2305
4. apr 2012

@pristela Ja som piekla podľa tohto...Kukni link a je tam aj kopec rád, pod receptom...cca 6 minút. 😉
http://kucharka.madness.sk/recept/1358/marlenka...

marci2305
4. apr 2012

@lucula73 Skúšala som prvý krát....Opisovala som odtiaľto:
vanilkový krém:
3dcl mlieka,
2 bal. vanilkového cukru,
4 žltky,2 PL hladkej múky..........
dobre rozmiešať a uvariť hustú kašu.
Po vychladnutí vmiešať do 360gr. masla a 200gr. cukru...
/ toho masla som dala trošičku viac,asi 375gr./ Ja som pridala aj ten lusk, mala som od dr. Oetkra.."Bourbon"..vanilkový lusk.

lucula73
4. apr 2012

@marci2305 tak presne tento som už robila,len sa mi zdal málo vanilkový,..a je to tam citiť,len lusk?ja ho mám tiež od oetkera 🙂

marci2305
4. apr 2012

@lucula73 Hm....? Iný ja nemám.. 😉 Mne chutí aj tento..Vanilku tam cítim, ale to je asi aj o chuti 😉

lucula73
4. apr 2012

@marci2305 som sa zle vyjadrila asi.....zdal sa mi málo vanilkový len s tým vanilkovým cukrom 😉 ,takže myslím,že s tým luskom bude isto výraznejší 🙂

lucula73
4. apr 2012

dievčatá a máte niektorá uložený ten krem od @anibas?do tej marlenky?lebo netuším,kde to hladať,..........

marci2305
4. apr 2012

@lucula73 No to určite.. 😉 Ja mám lusk vždy poruke, aj keď je drahý, ale tá chuť je úplne iná. Keď vyberiem to vnútro, tak zvyšok vždy hodím do kryštálového cukru a nechám ho tam ležať až kým sa mi kryštál neminie, alebo vyprchá vôňa 🙂 .

daducha
4. apr 2012

Baby hlasim, ze zajtra v Bille 30 L vajec za 4,49 ( 0,15 ks) .Skoda ze ju mam tak od ruky a s dvomi detmi medzi dôchodcov sa neodvazim 😀 .

janula.h
4. apr 2012

@daducha ja pred sviatkami nikam nechodím len Ti "zlúštia" päty s vozíkom veď nevieš? Ich revírom je Kaufland ich tempo je vražedné 😀