Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
16. máj 2012

@irriss to nezávidím, lentilky se dost roztékají. 😒

simasa
16. máj 2012

@jakelina
@aduskatt
@dm1
Tu zubkovanu kosticu pouzivam, ked chcem naznacit presivanie - napr. na topanockach. Kupila som si sice aj radielko, ale to ma prilis siroke tie zubky.

irriss
16. máj 2012

@dada2007
@aduskatt
takze radeji ozdobit tesne pred odchodem.. 😉

a zaridit odvoz... 😉

irriss
16. máj 2012

@jakelina
koukam, kdo prebira prebere..jako ted v mem pripade..

jak to vyresit? ☹

aduskatt
16. máj 2012

@simasa super, diky🙂

aduskatt
16. máj 2012

@irriss skus tak, aby nemusela ist do chladnicky na noc🙂ja som ich lepila bielou cokoladou, ako si mi poradila a drzali fajn, len teda ta farba sa zopsula☹

lienka1
16. máj 2012

Ahojte dievcata, viete mi prosim poradit recept na dobry tortovy korpus, ten co som robila naposledy, bol dost suchy. Dakujem. 😉

irriss
16. máj 2012

@aduskatt
ja kdyz delam dorty, tak jsou vecer snedene a do lednice jdou jen zbytky 😀
ale vim, ze ulezely dort je lepsi 😉
proto dort do lednice pujde, ale lentilky zrejme budu lepit az tesne pred odchodem, ale z toho nemam radost, protoze je i divadelni predstaveni..musim nalicit celou tridu a pomoct s oblekanim..a budu dost ve stresu a skluzu s casem..
Ja bych snad i radeji jinak vyresila povrch, ale jak?'

simasa
16. máj 2012

@irriss Neviem, ci si lentilkami neskomplikujes zivot v takom horku - ta cokolada v nich sa velmi topi. A len taky napad - vyriesit to takto? http://www.google.sk/imgres?q=rainbow+cake&star...

aduskatt
16. máj 2012

@irriss ak mas farby, tak by som celu toru namalovala duhovo🙂)

anibas
16. máj 2012

@irriss čo takto:

mates22
16. máj 2012

@irriss no já bych se čokolády asi bála taky víc než marcipánu. A co teda udělat jen nějaký 2D obrázek, ten by se nijak "zbortit" neměl, potah nám při oslavách vždycky vydržel venku v horku i hodinku dvě......... převoz + předání + obdivování a odkrojení a než se dostal zpátky do lednice ten zbytek

irriss
16. máj 2012

@aduskatt
@simasa
@anibas
Jestli tomu dobre rozumim..preferovat barevnou potahovku.. 😉 a vytvorit detsky motiv 🙂

mates22
16. máj 2012

@irriss a nebo mě ještě napadlo, pokud by tam měly bý ty lentilky, potáhnout vršek a boky zvlášť, ty boky vyšším pásem než je výška dortu a pak tam těsně před předáním ty lentilky jenom nasypat, jakože by tam byly takové mantinely...něco jako je toto, ale ne z kitekatu, nýbrž z potahovky

irriss
16. máj 2012

@mates22
to je pekne 🙂 ..uz jsem na neco podobneho koukala na netu..ale zrejme lentilky presunu na dort na domaci oslavu.nebo na oslavu se spoluzackama doma..ale ve skole...pri rozdelovani takoveho dortu by asi ucitelky "silely"

maya30
16. máj 2012

@bzucinka2 ta tvoja je super, aky hrube bolo to celo ? Inak, pozeram ze tvoja vazila 8kg 😕 tak to som zvedava ako vykuzlim 3kilovu aj s milencami 😝

jakelina
16. máj 2012

@irriss já si taky myslím, že ten potah, třeba z MMF vydrží víc než lentilky a na to nějaké kytičky, je to pro holky tak to může být nebo puntíky, nějaká mašle a máš krásný dort

peroli
16. máj 2012

@zanet2009 jj, fakt jen tyhle 3 věci.. zvlášť sníh, zvlášť žloutky s cukrem (do pěny), a pak všechno zároveň i s moukou optarně promíchat.. roláda je vážně moc dobrá... po vychladnutí rozroluješ, naplníš a znovu zaroluješ.. 😉

mates22
16. máj 2012

@irriss jo, je to z netu stažené, mám to uložené pro inspiraci 🙂 ...pravda, učitelky by šílely, ale děti taky - radostí 😀. Asi bude fakt nejlepší ten potahovaný bez figurky 🙂, jen s nějakým "ležatým" dětským motivem, pro oživení třeba něco na drátek můžeš zkusit Hvězdičky, kolečka, motýlky, kytičky....), to by mělo vydržet a kdyby ne, tak to vyndáš a zbude po tom jen malinká dírka. Držím palce 😉

peroli
16. máj 2012

@irriss a co nějak takhle.. 😉
ale moc nedočítám tak doufám že nejsem mimo téma.. 😅

irriss
16. máj 2012

@jakelina
puntiky se mi moc libi...i holkam..ale uvazuju i o jahode... 😉
ta jahoda se vykroji z korpusu, ze? nemusim mit formu..

irriss
16. máj 2012

@mates22 🙂 dekuju moc 🙂

peroli
16. máj 2012

@lusil2005 no dobře to vidět je, ale já většinou netroškařím, těch fotek nahážu klidně i 50!! a teď si vem kdyby byly po jednom řádku 😅 😅 😀 😀 😀

irriss
16. máj 2012

@peroli
nejsi mimo tema..jde o lentilky, ale prave mne tu devcata vysvetluji, ze se do druheho dne rozpusti...
ja je kdysi pouzila na dort, ale doma, do lednice slo minimum😉 respective jen zbytky
chtela jsem lentilkovy duhovy..mam nakoupeno spousty minilentilek..jako jsou na Tvem obrazku..ty malinke

mamina1978
16. máj 2012

@irriss ja by som urobila velku stvorcovu tortu ,potiahla hmotou , na to dala farebne puntiky z hmoty , cervenu maslu ako lem a hore pozapichovala 50 lizatiek pre deticky. Tak by si urcite potom tie kusky torty mohla krajat na mensie a kazde dietatko by malo kusok torticky a lizatko k tomu 😵

peroli
16. máj 2012

@irriss já mám pocit že ony se vyloženě nerozpustí... jen se ti do stran rozteče ta barva... 😒

mamina1978
16. máj 2012

@irriss nieco podobne ako tu ma @mizulienka (tie puntiky a maslicku) ......dufam, ze sa nehnevas , ze som si pozicala fotecku 😕 😔 😉

irriss
16. máj 2012

@mamina1978
@peroli
Ja si prave nijak neuvedomuju "spatny stav" lentilek na dortu, co jsem delala, ale je pravda, ze byl delany rano a k obedu snedeny...nesel ani do lednice 😉
Nemel asi cas na reakci 😎

ale zrejme se budu orientovat na ty puntiky...(lizatka tu v obchode nejsou..jen obcas Chupa -Chups) 😉
mohla bych tam zapichat male kindervajicka.. 😨 (?)

mamina1978
16. máj 2012

Baby, potrebovala by som sa poradit. Neviem sa rozhodnut ake farby na torticku pre zenu a muza k 61 narodeninam. Maju ich jeden den po druhom a su manzelia..... oranzova, telova s bielymi ruzami, ci aka???
Asi by som nerobila ruzovu, cervenu a fialovu, lebo to su lem pre zenu, ci ??? 😕 😕 😕 😕

larah
16. máj 2012

@aduskatt
@mamina1978 som tá istá krvná skupina, marmeláda blee
@pristela