Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
14. jún 2012

@vierkasteffi teraz pozeram, ze akurat ta prva najkrajsia nejde otvori, tak sem hodim obrazok.....
.........................inspiracia z internetu...................... 😉 🙂

jakelina
14. jún 2012

@dadka212 tak když jezdí všude, tak globus????

jakelina
14. jún 2012

@dadka212 i kopretinová je krásná, určitě může být. 😉

dadka212
14. jún 2012

@jakelina no globus je náročný 😀 to je iba taká rýchlovka, včera som sa dozvedela, že mám robiť (zas super nápad mojej sestry) a dnes to mám mať hotové večer 😝 takže to nemôže byť až také náročné 😅

mamina1978
14. jún 2012

@dadka212 ked rad cestuje, tak ak by si mu vymodelovala eifelovu vezu z pariza, sochu slobody z ameriky alebo len vlajku ... a koalu z australie, alebo take nejake ine symboli z inych statov 😉 🙂

jakelina
14. jún 2012

@dadka212 aha, tak to je fakt, to by ti muselo dobře zatuhnout ten globus.

mamina1978
14. jún 2012

@dadka212 alebo nieco taketo .....inspiracia z internetu..... 😉 🙂

levandulka3
14. jún 2012

@simasa tá je nádherná aj ja ju mám uloženu, ale ako tam robili tie krúžky, existujú také vykrajovačky?

levandulka3
14. jún 2012

zasa mám jednu prosbu mám robiť mačku Cicu Máriu z The Aristocats, nemáte niektorá postup na figúrku mačky mne sa nepodarilo nič nájsť, ďakujem 😉

dadka212
14. jún 2012

@mamina1978 to je super, škoda, že som už upiekla kruh....sakriš....ale možno tá druhá by sa dala aj ako kruh urobiť....no idem im to poslať 😵 dík moc moc

lamps
14. jún 2012

@dadka212 ja som robila margarétkovú pre 60-rnočného chlapa, on si ju vybral, páčila sa mu, bola to táto:
a jednu som robila aj pre 50-ročného chlapa, tiež chceli margarétkovú 😅

dadka212
14. jún 2012

@lamps presne nad takouto som uvažovala 🙂 a asi to vyzerá, že to aj spravím, lebo cestovatelskú moc nechcú 😅 lebo tá nie je veselá 😀

maca77
14. jún 2012

ahojte
tak ja vám sem hodím ešte jednu minulotýždňovú - Kniha džungle .... dnes ma čaká Mickey a priatelia 😝

lucinka
14. jún 2012

@vlada111 aj ja gratulujem... ja mám medzi chalanmi presne 2roky a 7mesiacov... boli síce aj krízové stavy, ale dalo sa to v pohode... držím palce nech všetko dotiahnete s babulom do úspešného konca... 😵
@mizulienka ja úplne chápem čo píšeš... ja obdivujem baby čo dokážu týždenne vyprodukovať také množstvá pri deťoch... ja si dávam 1, max 2 a cez leto ani to... iba raz sú malí... 😉

dadka212
14. jún 2012

inak baby tieto vykrajovačky mi ako parádne ulahčujú urobiť mickey a minnie face 😀 je to super vec predtým mi to trvalo hrozne dlho teraz to mám urobené za 3 minutky 😀

lucinka
14. jún 2012

a pridávam ešte moju včerajšiu pre doktorku - internistku od kolegov k 60-tke, ktorá vznikla aj vďaka vašim inšpiráciám... 🙂 takže dík baby... 😉

mizulienka
14. jún 2012

@lucinka ta je perfektna, ako si robila ten lem dole, ten "graf" na nom je perfektny 😉

jakelina
14. jún 2012

@lucinka ta je bombová 😉

simasa
14. jún 2012

@levandulka3 mam ju aj vo vacsom formate ulozenu - tam je vidno, ze to je vykrojene koliesko a potom do neho vykrojene mensie koliesko - tym padom vznikne len ten pruzok. Len to treba asi trochu nechat zaschnut, aby sa to nedeformovalo, ked sa to bude prenasat na tortu.

lucinka
14. jún 2012

@mizulienka luci to EKG som normálne tou jedlou čiernou fixkou... som si myslela, že to bude strašné, ale šlo to v pohode...

jakelina
14. jún 2012

@lucinka a to je normální křivka nebo se o pacienta pokouší infarkt ??? 😀 😀 😀 😀

maca77
14. jún 2012

@dadka212 ja som na tie vykrajovačky už dlhšie pozerala.... ale som nevedela ako by mi pomohli na postavičky 😀

daniz
14. jún 2012

@katulkaaaaaa Danka písala, že dáva 300 g. Ja ho mám taký akoby ťažký, ja idem pridať karamel. puding.

mizulienka
14. jún 2012

@lucinka jasne EKG, som si hned nevedela spomenut ako sa to vola 😀 ach jaaaj ta moja pamat a to v aprili uz asi budem nastupovat do prace, normalne mam z toho stiahnuty zaludok uz teraz 🙄 🙄

mia114
14. jún 2012

ahojte
kurat som dokoncila jednu torticku, je to pre sesterku na rozlucku so slobodou, tak neviem ci ju sem mam dat 😅
dnes mi je uz konecne torcoha lepsie 🙂

florentina
14. jún 2012

@vlada111 @reruna holky děkuji, jste moc milé.
@reruna, jsem ráda, že ten příspěvek byl alespoń pro někoho přínosný...jako s tím podnikáním je to fakt těžké. Já dělám s drobnými živnostníky už léta a mám pocit, že je to pro ně čím dál tím těžší. No není to pocit, ale fakt, hodně jich poslední dobou končí ☹

@aduskatt já si pořídila pilku na korpus, no není to pilka, ale takový drát a nejde mi to tím vůbec. Bylo to levné, ale vzhledem k funkčnosti drahé. Tak teď přemýšlím o nějaké kvalitní pilce, právě i s nastavením šířky. Jako mě se to nožem nekrájí špatně, ale ráda bych to všechno stejně vysoké a to se mi moc nedaří 😅

@lifinka no už máš asi upečeno, ale já pekla trojitou dávku v přiměřeně větší formě stejně, jako tu jednoduchou v menší formě., protože těsto v těch formách bylo stejně vysoké

dajna11
14. jún 2012

tu sú hrdinovia...Pat a Mat hasiči 😀 😀

mailli
14. jún 2012

ahoj holky, před chvilkou jsem odevzdala jeden hodně netradiční dort pro fanynku seriálu Upíří deníky 😀 trošku překvápko asi bude, že jsem jí dala dovnitř červený piškot (normální, ne Red Velvet). nevím, jestli se vám bude líbit 😅

lucinka
14. jún 2012

@jakelina 😀 😀 tak to netuším... musím sa spýtať, či pani doktorka napísala aj nález 😀 😀
@mizulienka o tej pamäti mi ani nevrav... ja som 5rokov doma a do práce by som išla aj hneď zajtra... 🙄

florentina
14. jún 2012

@lussy23 waw a já moc děkuji za takovou pochvalu, to si ani nezasloužím, jsi velmi milá, jak vše krásně hodnotíš. A jasně, byl to ten třetí, ten jediný s prázdnýma ručičkama....