Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
13. júl 2012

@larah nooo, to nie je zly napad. Ak nezabudnem, zoberiem kameru. Pisem si 🙂

makinka2
13. júl 2012

Ahojky 🙂
tak méda hotovej 🙂 , normálně mi začli z toho vrzat nůžky 😀 Sice mohl být trochu tlustčí, hlavně hlava teda je jak po dietě 😀 😀 Holky ctěla jsem se zeptat jak dlouho schne smartflex? jako když vykorjíte např . motýlky za jak dlouho budou držet tvar, abyste je mohli dát na dort? u mléčnýho můžu rovnou použít, právě jak jsem dělala médu tak ten byl už úplně tvrdej a ten čumák a ouška se dali pořád tvarovat. Holky díkes, vím jsem otravná 😎 , ale nechci v 22 hod, zjistit, že mi to nedrží 😝 😎

lussy23
13. júl 2012

@janula.h nádherná @cigaretka5 krásna @pipka krásna @eliska22 prekrásna tortička @dajna11 sú prekrásne @jakelina parádne dielko

sisix
13. júl 2012

@mates22 nene ja to myslela jinak a nevim jak to napsat, nejak mi to nejde dat dohromady aby si to pochopila. Ale pokusim se. MAs napln slehacka a pod potah nutelu, tak tou nutelou obtahnout korpus a povnitr dat slehajdu. Videla jsme, ze to delaji v tom serialu o dortech. A prave rikalai, ze delaji ten rantl proto, aby ta slehacka se nedostala pod hmotu a nedelala zle. Doufam, ze to pisu srozumitelne. 😉

sisix
13. júl 2012

@florentina lip si to napsala nez ja. Sikulka 😀

anibas
13. júl 2012

@jakelina dávala som mramorový - nechcelo sa mi hľadať iný recept - ale asi budem musieť 😀 😅

jakelina
13. júl 2012

@florentina až budu vědět spoj, tak se domluvíme. Ještě je jedna možnost, že mě do Brna manžel zaveze autem, jestli bude mít volno. Musím teď zapracovat na odstavení malého, protože ho nechci nechat doma poprvé takhle samotného na dva dny, ještě jsem bez něj dýl jak pár hodin od porodu nebyla. Snad se podaří. 😉

mates22
13. júl 2012

@sisix už jsem pochopila, seriál nesleduju, ale tak takhle je to asi správnější 🙂

abriela
13. júl 2012

@sisix ja do medzier, kde je plnka davam narezane bebe keksy. Potom natriem maslovou plnkou.

janulkamartinko
13. júl 2012

Babenky zlate,da sa mi este pomoct zajtra rano si pridu po torticku a ja sa uz dve hodiny trapim ako urobim tento znak :( modre okolo mam orobene a to je asi vsetko,z hmoty to asi nedokazem vyrezat mam to radsej namalovat? nenavidim piatok 13. 😢

pipka
13. júl 2012

tak uz som dobojovala aj tu poschodovu, dufam, ze sa do rana nerozpadne a stastne si ju rano prevezmu 😅 😉

mates22
13. júl 2012

Holky, anketa, pomoc...... pro kamarádky dcerky dělám na přání k svátkům Růženku, mám zatím hotové tělo ve velikosti barbie a teď váhám, jestli udělat dort a na něj jí jakože posadit s rozprostřenou sukní, nebo jí radši udělat jako se dělá s barbínou, bábovkovou sukni. Fakt nevím k čemu se přiklonit, mám volnou ruku, poraďte.
K tomu obličeji, MM povídal, že má rty spíš jak angelina jolie 😀 😀
A mimochodem jsem právě zjistila, že mám foťák v tahu, dělá mi tam šedej flek (od těla napravo), ach jo ☹ , záruka vypršela před půl rokem

mariann2
13. júl 2012

@janulkamartinko ale podarí sa ti to vyrezať, ak to máš mať znak na celú tortu, tak to pôjde, vystrihni si znak po farebných častiach, prilož na vyvaľkanú hmotu jednotlivé časti a orezuj, ja by som toho leva urobila najprv jednu vrstvu sivo- modrej, vyrezať a na to vyrezaného tmavomodrého leva o čosi menšieho, veľa zdaru

mates22
13. júl 2012

@pipka ta svatební je krásná 😉

ajka82
13. júl 2012

@janulkamartinko neviem ci ti pomozem, lebo ja by som to vyrezavala z hmoty... ked sa bojis odruky podla obrazka, vytlac si toho zvera v primeranej velkosti, obkresli na hmotu cez papier a vyrez(alebo vystrihni a vyrez podla vystrihnuteho)

pipka
13. júl 2012

@janulkamartinko no ja by som to tiez asi len vyrezavala 😉
ja to robim tak, ze si obrazok zvacsim do skutocnej velkosti v akej to potrebujem na torte a vystrihnem a potom na hmotu a klasika obkreslit 😉

mrka2
13. júl 2012

@mates22 kraaasna. urob ako chces, mne osobne sa viac pacia torticky,kde babiky sedia s tou suknou,ale tak kazdemu sa paci nieco ine 🙂

mates22
13. júl 2012

@janulkamartinko tak to já bych ten vnitřek (jakože toho lva do bílého kroužku) kreslila, ale tak já se se štětcem stále cítím jistější, maluju od malička a dorty dělám jen půl roku 😀, zbytek bych asi vyřezala

lifinka
13. júl 2012

ahojky holky, existuje v gelových barvách bordó? Mám zakázku na první dvoupatrák svatební a chce kaly v bordó barvě☹ a ještě když bude forma 25x25x a 15x15x je potřeba výstuž?
přikládám dnešní dokončený a balíme se na dovču zítra k súsedom
😀

pipka
13. júl 2012

jaaaj a zabudla som napisat...pre @mizulienka atd 🙂
ta jing jang je mramorovy korpus, parizak cokoladovy a banany
a ta poschodka je spodok mramorovy, maliny a mascarpone, stred je biely, jahody a tvarohovy a vrch cokoladovy a lesna zmes s mascarpone 😉

anibas
13. júl 2012

@mates22 ja som robila postojačky na stočenú tortovú oplátku 😉 😉

pipka
13. júl 2012

@lifinka kraaasni tucniaci 😵

ja som si bordo namiesala...cervenu a trolinku ciernej 😉
podla mna vystuz asi ani nebude potrebna..ale asi zavisi aj od toho aka plnka 😉

anibas
13. júl 2012

@janulkamartinko ja som si leva vystrihla a sklapelom vyrezávala pomaličky - tie vnútorné oblúky som limonádovou slamkou vytláčala, aby boli oblúčiky 😉 😉

mrka2
13. júl 2012

@lifinka mne minule akurat anibas poradila,ze do cervenej trosku ciernej a hnedej,ale len po trosicku davaj. mne to uz netreba,kedze to zmenili na cyklamenovu 😝

rapunzel1
13. júl 2012

Ahojte baby, už nejaký čas si čítam vaše príspevky, ale ešte som sa neodvážila písať 🙂 , ale mala by som dve otázky. Prosím Vás aká je trvanlivosť tort, pokiaľ je robená plnka s tvarohom, mascarpone,alebo jogurtová. Klasické nad parou mám odskúšané aj smotanové, tie preváram, aby mali dlhšiu trvácnosť, pre nás som už skúšala aj tvarohové, keď som vedela, že sa hneď zjedia,ale ako to je keď robíte na zakázkuJa väčšinou vo štvrtok pečiem pláty aj robím plnky, naplním a v piatok poťahujem a zdobím.Nepokazia sa tieto plnky moc rýchlo, keď si prídu v sobotu pre tortu, koľko majú ešte trvácnosť. A robiť tortu aj ju zdobiť v jeden deň si moc neviem predstaviť pri dvoch capartoch a predsa potrebuje aj stuhnúť, aby sa dala poťahovať....A ešte jedna otázka ohľadom tvácnosti, ako je to s ovocím v plnkách, zavárané, mrazené???? Koľko potom tá torta vydrží. Sa ma zákazníčka pýtala, či jej vydrží torta s ovocím,tvarohová v pohode, aby ju v pondelok vzala do práce kolegyňam. Tak neviem, keď plnka bude robená vo štvrtok a v noci naplnená s ovocím????? ďakujem za odpoveď

florentina
13. júl 2012

@rapunzel1 ovoce jakékoli máš ...čerstvé, mrzažené, kompotované....je v krému a nedostane se k němu vzduch, tak i čerstvé jahody v pohodě vydrží třeba 5dní....a k těm tvarohovým krémům aj....záleží na skladování, zda je dort pak někde vystaven atd....ale pokud se dobře skladuje tak vydrží podle mne i 5 dní a víc....jako dle hygienických norem se má vše spotřebovat do 24hodin, ale běžně se robí tak jak píšeš, jeden den plním, další zdobím, další to má teprve někdo na oslavě a vždycky ještě něco zbyde a dojídá se to pak 2 i více dní....akorát s mascarpone plnkou nemám zkušenosti.....

florentina
13. júl 2012

holky tak jdu balit a frčím s dcerkou na dovolenou...tak mi tu toho zase spousta uteče a obávám se, že to teda pak rozhodně nestihnu dočíst...tak předem chválím všechny dorty....bude to tu jako vždy přehlídka sladkého umění 😉 ....za týden Ahooooj!

sisix
13. júl 2012

@florentina prosim te, kdyz delas slehackovy (ja paris slehacku) jen tam das fix na slehacku a uslehas? Nebo neco pridavas(krom ovoce-ktere si kluk nepreje)? A kdyz to chci na zitra muzu dnes napatat a dat chladit? JA ho delam poprve a mam strach aby to vydrzelo. Dekuji

sisix
13. júl 2012

tak prosim vsechny, kdyz delas slehackovy (ja paris slehacku) jen tam das fix na slehacku a uslehas? Nebo neco pridavas(krom ovoce-ktere si kluk nepreje)? A kdyz to chci na zitra muzu dnes napatat a dat chladit? JA ho delam poprve a mam strach aby to vydrzelo. Dekuji

eliska22
13. júl 2012

@sisix môžeš už dnes, neboj sa vydrží 🙂 mám otestované, mojej dcérky triedna totiž tú tortu jedla po týždni a dala ju aj deťom a prežili to 😀 ale riadne ma to vtedy vytočilo 😖 plnila som ju v utorok a dojedali v pondelok 😅
a hej dávam tam ten smeta fix na šľahačku 😝