Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
31. júl 2012

@andrea12737 pod cokoladu alebo trubicky mozes dať cokolvek, tam nemusi byt len maslovy krem , mozes dat aj šlahackovy, cokolade je to jedno, ide len o to aby sa ti čoko na nieco prilepila, tá sa netopi surovinami iba teplom 😉

pristela
31. júl 2012

@ajaku prva torticka vypada sladkooo 😅 aale moja otazka 😀 😀 aky podnos to pod nou mas, vypada uuuužasne , nááádherne 😵 😵 😵 😵

lucula73
31. júl 2012

@pristela @andrea12737 ak možem,pod tie trubičky som dala dva krát pribináčikový krém,nikdy viac...trubičky tak navlhli,na druhý deň boli úplne mlandravé,gumené a poohýnané všeliak,už to nevyzeralo tak dobre....ani nechutilo 😒

oktarina
31. júl 2012

@simasa supééééééér! Prosímtě, jak si točila ty růže ze salámu, že ti tak pěkně ty lístčky drží přehnuté? Mě se vždy narovnají ☹

pristela
31. júl 2012

@lucula73 hm , no to je vlastne fakt 😅 dobry dotaz , tak potom asi naj prilepit ich na čokoládu 😉

lucula73
31. júl 2012

@pristela no možno aj na maslový by sa dalo,tam by nemali navlhnúť,šľahačka je viac vodová..........pre nás vyskúšam niekedy 🙂

simasa
31. júl 2012

@oktarina Neohybam len vrch toho "lupena" salamoveho, ale aj bok a hned na to prilozim dalsi, ktory to podrzi v tom tvare. Pouzivam malokarpatsku, ked je dobre pokrajana (nie prilis hruba) ide to dobre, lebo drzi tvar - tie kolieska sa o seba prilepia. Neviem ci je to zrozumitelne 😅

andrea12737
31. júl 2012

@pristela
@lucula73
😵 Dakujem vam zienky,pomohlo mi to, sice mam objednavky na buduci vikend, dnes uz vypekam korpusy, lebo ideme prec, prideme az buduci tyzden a to uz budem musiet zarezavat. Nebudem mat cas zistovat co a ako. 😒 @lucula73 Inak o tie trubicky sa dost bojim, aby mi nenavlhli, aj ked na vzduchu same o sebe zmaknu.. rozmyslala som ze obvod natriem dzemom. Ale to by asi nedrzalo.. neviem.. hlavne ze uz viem co mozem pouzit a teda aj co pouzit rozhodne nemam 😀 😉
dakujem, dakujem 😵 😵

pristela
31. júl 2012

@andrea12737 previaž ozdobnou stuhou a budu drzat 😀

aduskatt
31. júl 2012

@andrea12737 ja som davala naposledy do trubiciek slamky, kedze ako hovoris, to zmakne aj na vzduchu........lenze ja som mala iba dve, neviem, ci by sa mi chcelo to pchat do kazdej, ak by som davala po obvode celej torty

mima1311
31. júl 2012

@andrea12737 ja som robila s trubickami po obvode a davala som pod to vareny coko krem a uplna pohoda , neboli rozmocene , takze uplne s kludom mozes robit 😉

aduskatt
31. júl 2012

babyyy aha, co som nasla 😀 😀 😀 😀 😀 tusim si niekto vstupil do svedomia
http://www.svatebnisilenstvi.cz/svatba/svatebni...

lucula73
31. júl 2012

@mima1311 takže maslový je lepší,som si aj myslela 🙂

ajaku
31. júl 2012

@pristela ďakujem 😎 , no len skúška to bola, už mám objednaný smartflex, tak som zvedavá, ako sa s ním vyhráme.
No a podnos som objednávala, ale teraz už neviem, či bonprix, cellbes, alebo niečo také, naozaj neviem, ja som taký totál netový objednávač, musela by som pohľadať. Ak sa mi podarí, hodím ti link

pipka
31. júl 2012

@aduskatt jednoznacne jej po tych komentoch konecne docvaklo 😅 😀

aduskatt
31. júl 2012

@pipka no ved bolo nacase🙂

pipka
31. júl 2012

inak ja som trubicky davala aj okolo smotanovej torty a v pohode to zvladli 😉 ale je pravda, ze my sme ju jedli asi hodinu po dorobeni a zjedla sa cakum prask cela, tak boli chrumkave...ake by boli do druheho dna , netusim 😅

ale u nas torta do druheho dna nikdy nevydrzi 😀 😀

ale podla mna aj dzem je v pohode 🙂

florentina
31. júl 2012

@lokalistin děkuji, máš to hezky ozdobené😉
@simasa děkuji. všechny jsou super. Můžu mít prosím tedy několik otázek? Já se sice včera koukala na net na nějaké postupy, ale stále mám nějaké nejasnosti. Používala jsi nějaký slaný korpus? Já většinou četla, že se to dělá z toustového chleba, ale pořád si říkám, že to musí jít i nějak jinak. A druhá věc ohledně "krému" já nevím, když tam dám nějaký salát, pomazánkové máslo atd...zda to bude dost pevné a bude to držet, když na tom nemá tak moc co ztuhnout. Nevím zda neudělat nějakou pomazánku a nepřidat třeba nějakou želatinu,nebo mě ještě napadlo udělat bylinkové máslo a obmazat to tím, ale nevím, zda to zbytečně nepřekombinuji. A předpokládám, že potaženo je sýrem, tak mě zajímá, čím si na to lepila ty vyřezané ozdůbky z salámu...jak je to na tom třetím obrázku...něco takového bych ráda zkusila. Mimochodem ty salámové růže jsou fantastické, to bych taky chtěla umět 😉 Předem moc děkuji za odpovědi....K.

florentina
31. júl 2012

@misa1982 pěkný dortík....ten korpus je k tomu slanému dortu? A co jsi prosím dala dovnitř? děkuji za odpověď

florentina
31. júl 2012

@simasa uložila jsem si dortíky do inspirací, doufám, že to nevadí a děkuji

oktarina
31. júl 2012

@simasa děkuji za reakci, zkusím ohnout i boky. Len u nás nezeženu malokarpatsku 🙂 to je něco jak herkules třeba? Větší vysočina...

aduskatt
31. júl 2012

@oktarina Malokarpatska je tvrdsia ako vysocina, myslim

ivana2301
31. júl 2012

Ahojte skúsené žienky cukrárky.Môžem Vás poprosiť o radu?Idem piecť tortu môjmu ocinovi na 60.Chcem urobiť knihu ale plnku chcem urobiť trošku inú ako maslovú-klasickú...Čítala som niečo na nete aké sú iné možnosti...A našla som že puding s tvarohom.čo na to hovoríte?(ale bez žiadneho ovocia)Drží to dobre pokope?Chcem urobiť knihu s 3plátov- teda z troch plechov z akého množstva by som to mala urobiť?Na jeden plát by stačilo že 0,5l mlieka 2 pudingy a 2 tvarohy 250g??Stačí to???A do toho už nemusím vôbec pridať maslo-alebo sa tam trošku pýta???Platy chcem urobiť tmavé kakaové a plnku z čokoládových pudingov...Prosím ak ma niekto s takýmito plnakmi skúsenosti poradte mi prosíím.

oktarina
31. júl 2012

@aduskatt já to asi vyřeším tak, že si v masně poprosím o různé trvanlivé salámy a pak budu doma zkoušet, z čeho by se to dalo 🙂 Dělala jsem paprikáš i vysočinu, ale asi jsou fakt hodně měkké, držely mi pohromadě až sešpejlené párátkem ☹

jakelina
31. júl 2012

@ivana2301

•400ml mléka
•vanilkový pudink
•1 máslo
•1 tvaroh z Lídlu tučný
•moučkový cukr
Ušlehat máslo s cukrem, přidat po trochách studený pudink a pak nakonec po troškách tvaroh.

A nebo ráda dělám úplně jednoduchý, ušlehám jednu šlehačku se ztužovačem, trochu cukru dle chuti a jednu vaničku tučného tvarohu zašlehám.

ivana2301
31. júl 2012

@jakelina ďakujem Ti veľmi pekne za receptík a prosím Ta z tohto množstva mi vyjde naplniť plnka do veľkej knihy (3 hlboké plechy) ?Alebo mám robiť zdvojnásobnej dávky??

simasa
31. júl 2012

@florentina Ja pouzivam len toastovy chlieb. Viem, ze niektore kocky normalne pecu doma chlieb a zda sa mi, ze tu hornu korku zrezavaju. Takto si upecu napr. podkovu alebo nejaky zlozitejsie tvary. Plni sa vselicim... zo zaciatku som davala ochutene smotanove natierky, teraz robim tvarohovu natierku a kombinujem to s cibulkou, syrom, sunkou... Davam aj vlassky salat a pohoda - nemusis sa toho bat, nechas to vo forme stuhnut a to bude drzat. Ten salam (kvetinky) som lepila tou istou natierkou, ktoru som davala aj do torty.
Jasne, ze mi to nevadi 🙂

@oktarina Myslim, ze malokarpatska je suchsia salama oproti vysocine. Kolieska su urcite vacsie a ako hovori Ada, myslim, ze je taka tuhsia ako vysocina. Ale to je tazko radit, lebo napr. ja ju kupujem iba v Bi.e, lebo v Te..u je uplne ina aj hrubo nakrajanu ju mavaju. Ale to je u nas...

sisix
31. júl 2012

@jakelina ahoj, daji se dat do kremu mrazene maliny ci jahody? Mas vyzkousene?Diky

zuzana124
31. júl 2012

ahojte žienky, dlho som tu nebola, pridávam moju tortičku a idem popozerať aké tortičky ste popridávali.

zuzana124
31. júl 2012

zabudla som pridať foto 🙂