Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
19. okt 2012

Idem vyrezavat znak FC Barcelona - to su fakt zazivne torty 😝

miciatko
19. okt 2012

@levandulka3 neboj zvladnes to

dajna11
19. okt 2012

@mizulienka no ak sa tak zadarí tak maskujem aj ja nejakými kvietikmi či lístkami...

dm1
19. okt 2012

@simasa no veru 😀 . Ale uz som teraz predala 2 silikonky co som nepouzivala. toto chcem hlavne na pernicky take drobne kvietky a napr. na detske torty niekedy. Dnes mi pride moja krajecka nova tesiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 . Len kedy ju vyskusam buduci tyzden mam 2 torty :/. Ale uvidime asi si ju spravim v stredu na oslavu ze mam dobre vysledky u lekara 🙂

dajna11
19. okt 2012

@mia1111 ale nie,,,,ved sa len aspon ja cvičím,nije to nikdy také super....a ružu chcem drotikovu vedeiť!!!!!!! 😠 😠 😠

dm1
19. okt 2012

@simasa nezavidim 😝 . ja som sa vcera bavkala s tou lego tortou po dlhej dobe ma ozaj ze bavila lego panacik sa mi moc paci aj tie lego kocky z tej silikonky mojej su super som nadsena. Hodinu som vcera robila meno v pisme ako lego. este dnes rychlo naplnim a potiahnem vecer ma byt hotova. Na ostatne dve mi zatial len kalich tuhne ale tie su az na sobotu vecer tak snad stihnem 😕

lamps
19. okt 2012

@miciatko ach ďakujem, len tie tortičky ťa určite čakajú 😅 😅 😅

mizulienka
19. okt 2012

dakujem dievcata, no ale postrehli ste, ze ja som prvy krat drotikovala? 😀 😀 😀 ale iba listy a sipky 😉 a celkom sa mi to pacilo, ked som v takej nalade vyskusam aj orchideu a laliu, ale pre mna je najhorsie zapichnut ten drotik dnu do listu alebo lupena 😕

nejde mi vobec pridavat fotky.

zklimekova
19. okt 2012

moja dnešná nočná 🙂

heni79
19. okt 2012

@janula.h
Janka, pokiaľ si pamätám, ty robíš s PDT. Aj ozdoby? Ako rýchlo to schne? Potrebujem spraviť futbalové bránky a neviem koľko dopredu ich mám vyrobiť, ak chcem použiť PDT. Poradíš? 🙂

Alebo aj iná dobrá víla, ktorá má skúsenosť. 🙂
Vopred ďakujem.

jakelina
19. okt 2012

@mizulienka já jsem dělala kytičku z růží a břečťanu a píchla jsem do dortu brčko a do něj dala tu svázanou kytičku, vypadá to hezky čistě, to brčko není vidět a ty kytky pak nejsou od krému, jak vytáhnou a drželo to tam dobře. Nejlíp vyzkoušet než to zapíchneš do dortu, tu kytičku dát do toho brčka a až pak si dobře rozmyslet místo a tam zapíchnout. 😉

dm1
19. okt 2012

@heni79 no futbalove branky by som z PDT nerobila 😝 ked tak aspon zo specialky a radsej aj tyzden vopred. ja som ich mala zo SFF suche uz druhy den rano

dm1
19. okt 2012

@mizulienka ja niekedy ani nepicham do torty ale prilepim akoby kuskom hmoty o bok torty a dam listok alebo nieco ine

zklimekova
19. okt 2012

@heni79 z PDT by som nerobila ...alebo fakt veľmi dopredu, ja používam smartflex, na kvety aj iné stojace vecičky 🙂..z PDT som robila lebku na monster high ...asi pred troma týždňami, potom som ju spravila zo smartflexu..tú som aj dala na tortu ..a tá z PDT je makká stále 😅

mia1111
19. okt 2012

@njonja - zasa jedna nádhernáááááá 😵 😵 😵

janula.h
19. okt 2012

@heni79 PDT a bránky ee 😖 nevyschnú ☹

dm1
19. okt 2012

@janula.h sak som si na teba veru spomenula ze si mi pisala ze nestvrdli vobec 😝

janula.h
19. okt 2012

@dm1 tak tak svätá pravda 😖

yamahafazer
19. okt 2012

moja dnesna

emelia
19. okt 2012

Ahojte dievčatá, tak prešiel mesiac odkedy som vás tu žiadala o pár cenných informácii a snažila som sa ich čo najlepšie využiť pri mojom pečení. No a tu je výsledok. Torta k narodeninám mojej dcerke. Este tam chyba sviecka so 4, uz som nemala sil vymyslat ako tam dostat nieco co bude symbolizovat jej 4te narodeniny. No hrôza...bojim sa či vôbec vydrží do zajtra. Marcipaán som si kupila u nas v jednej cukrarni kde nám jediny chuti, neviem ci si ho sami vyrabaju, alebo ho kukupu, no ja som si ho u nich kupila uz v utorok a dnes pri formovani som skoro umrela od nervov co mi to neslo. Snad aspon chutit bude. Prvu tortu mi pochvalili, snad aj tuto druhu ocenia.

dm1
19. okt 2012

@emelia super by som neverila ze prva 🙂. len taka mala rada vidim ze ti robilo na bokoch zahyby. vygulaj si vacsi kruh aby sa ti to dalo krasne do hladka bez zahybov potiahnut. najskor uhlad vrch a potom postupne boky uhladzaj pojde to lahsie ked budes mat viac hmoty

sisix
19. okt 2012

@yamahafazer tak ta je naprosto uzasna, klobouk dolu

emelia
19. okt 2012

@dm1 neslo mi to...mala som ho veliky, vela som vyhodila po obrezani, ale ani tak to este neviem uhladit 😀 😀 😀 ale hadam pri dakej 70desiatej torte to uz bude super 😀

heni79
19. okt 2012

@dm1
@zklimekova
@janula.h
Jáj, ste ma nepotešili. Síce mám objednanú špeciálku, ale teda asi nie. 😒
A z klasickej MMF? 😕
Smarflex som chcela objednať, ale ako na potvoru malé balenie nemajú: Ja som to chcela ozaj iba na tie bránky nešťastné.

jakelina
19. okt 2012

@yamahafazer ta je vymakaná 😉

aduskatt
19. okt 2012

@heni79 z MMF ti vyschne🙂

dm1
19. okt 2012

@heni79 z MMF uplne v pohode neboj

dm1
19. okt 2012

@emelia 🙂 musis to tak akoby natahovat jemne a pritlacat potom skus na youtube kuknut nejake videa

blcha
19. okt 2012

@lawli dakujem pekne za radu no dufam ze sa mi to podari ja som len zaciatocnik bude to prva svadobna este k tomu pre brata no uvidime ked sa nepodari spapame doma 😉