Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
28. nov 2012

@kacenika @lamps aj mne sa to stalo, naposledy ked som rbila minuly tyzden macku, mne praskla hned na druhy den, normalne hlavu mala prasknutu, brusko a aj na nozickach

lamps
28. nov 2012

@pristela ha, keď som ti ho dávala do starostlivosti, to určite nemal, bol pekne vyhladkaný dohladučka a myslím, že to nebude tvojou atmosférou, ale hmotou. Mne to vychádza tak, že Smartflex je akýsi ... neviem, aký. Jednorožec je zatiaľ v pohode, bruško má pekné hladučké, normálne mám z toho stres, veď keď sa mi to stane tesne pred odovzdaním, že mi popraská postavička, ma picne 😝. A desí ma, ako urobím tie DJ slúchadlá, už som rozmýšľala, že ich urobím z MMF, ale potrebujem tam čiernu, tak budem musieť použiť aj Smartflex, ach jááááj

lamps
28. nov 2012

@mizulienka a tiež si mala Smartflex?

viera6
28. nov 2012

ahojte...vau teda vy ste ši-kuli...krásne tortičky ste porobili 🙂
idem sa vam pochvalit s mojimi prvými ozdobenými medovníkmi ..

lamps
28. nov 2012

@kacenika
@mizulienka mňa tak napadlo, či nemôže byť problém vo farbe, lebo mi popraskala len na ružovo zafarbená hmota, ale možno je to blbosť, neviem ...
Lucka a k narodkám Ti želám úplne všetko len to najlepšie, čo Ťa môže postretnúť

simasa
28. nov 2012

@miciatko Ja mam susicku, ale vyuzivam ju len v zime, ked uz vonku pradlo neususim. Som spokojna, ale nesusim tam uplne vsetko.

viera6
28. nov 2012

baby prosim vas mate niektora tento mixér?ak ano ste spokojna ?

bzucinka2
28. nov 2012
bzucinka2
28. nov 2012

@viera6 ja ho mam a som s nim spokojna, hoci pri mojom peceni mi uz raz pokazil, ale dokupila som si len samostatnu vrchnu cast.... super cena a urobim s nim vsetko, len ponorny mixer tam nepouzivam... 😉

mizulienka
28. nov 2012

@lamps dakujem Adka 😉
ja som mala zafarrbene na oranzovo 😕

viera6
28. nov 2012

@bzucinka2 dakujem za odpoved 🙂

lamps
28. nov 2012

@mizulienka tak farbou to nebude 😕 😕 😕

pristela
28. nov 2012

@lamps no ale moj milácik je zeleny a nie ruzovy 😝 a tie sluchadla, tak nefarby hmotu ale namaluj ju , ciernou prachovkou alebo s tou z drogerky- tie uschnu

sisix
28. nov 2012

@muffinka8 no kdybych ja zvlaadla takovou, skacem az ke stropu radosti. Ja mam 2 velikosti listku, tak snad mi to pujde a do ceho davas susit? Vis, ja nemam talent, me to jen bavi. Nektere vei mi davaji dost zabrat. Veci ktere ty mas zachvilku.

woman04
28. nov 2012

@miciatko áno,niečo pre vás ,šikulky 😵 😵 😵 http://torty.joj.sk/najlepsie-torty-slovenska-f...

aduskatt
28. nov 2012

@woman04 obavam sa, ze to nie je pre tortarky, ale ak chces niekomu za nieco darovat tortu, tak oni to zabezpecia a budu sa rypat v tvojom zivote, akoze reality show, dalsia traposina komercnej televizie, ale sorry, ak sa mylim.......

lamps
28. nov 2012

@pristela ja viem, s tou farbou to bola len úvaha 😅 a tie slúchadlá ja ti neviem, ako to urobím, normálne mám z toho hlavy bôl, ako toto dopadne. Takéto niečo potrebujem vymodelovať 😝 😝 😝

simasa
28. nov 2012

@aduskatt http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/tv-j...
Je to pre tortarky a bude to aj reality show.
Baby hlaste sa! 😀 😀 😀

aduskatt
28. nov 2012

@simasa a toto som hladala a nenasla🙂) tak sorry.....uvidime, ci to udrzia na pozeratelnej urovni🙂

bambula1307
28. nov 2012

caute holky, ja som dnes pre zmenu zase robila veterniky..manzel sa luci v praci, tak su take mega 😎 nech si este naposledy daju 😉

ajka82
28. nov 2012

joooj, asi som antitalent na tie krajky... bud som nesika, alebo som ju tam este mala chvilu nechat... uz sa sice odlupla cela, ale jak som ju tahala odtial, tak sa sem tam natiahla a nebola potom taka pekna... ☹

ajka82
28. nov 2012

@aduskatt mam na to podobny nazor, ked som to lepsie videla ☹

muffinka8
28. nov 2012

@sisix lupienky som samostatne na fľaši sušila 😀 niekto to robí na valčeku, ale nemám ho teraz doma. A až potom som do spojila spolu.

daducha
28. nov 2012

Ahojte babulky, ma tu mata ten môj mega muffin.Tie co pouzivate kralovsku glazuru,ako sa sprava vo velkom mnozstve ? Da sa z nej spravit ten kremovy vrch co sa dava na niektore muffiny? Chcela som slahat vajicka nad parou,no teraz tej glazure konci zaruka, tak ze to vyuzijem.len neviem ci mi to z toho neopada.
Prvy x bola poziadavka nemusi to chutit len nech to dobre vyzera 😀 .
dakujem

daducha
28. nov 2012

@ankiki ja som ju robila ( tato nie je moja 😀 ) .Vystuzit to musis ,ja som vystuzovala kazde poschodie a zirafu som robila najprv telo, nechala poriadne aspon 2 dni vytvrdnut, do krku som jej vpichla 18 -ku dratik,podoprela aby vytuhla tak ako som chcela,na to urobila hlavu.Nohy som jej robila vtedy ked telo,hned som ich jej prilepila.

daducha
28. nov 2012

Tuto som robila,spoj medzi hlavou a telom som maskovala maslickou 😉

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=38971277...

anibas
28. nov 2012

@daducha a nechceš robiť bielka s cukrom nad parou ??????

sisix
28. nov 2012

@muffinka8 a ten drat ti z toho nevylezl. Ptam se jak tatar 😀

sisix
28. nov 2012

@bambula1307 nechce se prijit loucit i k nam 😀

glee
28. nov 2012

Ahojte, takze moja tretia torticka v poradi 🙂 nesiem ju zajtra kamaratke ako prekvapko k meninam. Robila som ju vo forme o priemere 18cm.