Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
25. jan 2013

@lamps Andrejka - vážne po 20 rokoch ??? tak to si ju ešte nemala 😉 😉 😀 😀

lamps
25. jan 2013

@anibas 😀 😀 😀 joj Sabinka mala som ju

denisak77
25. jan 2013

Zdravím,pripájam po dlhom čase iba jednu tortičku,dobre mi to padlo ,už som potrebovala oddych.

florentina
25. jan 2013

@lamps ať jste doma všichni brzo fit!

florentina
25. jan 2013

Holky, konečně hotovo DPH....huráááá!
A jinak jsem tu psala před pár dny, že jsem musela zrušit ten dortík, kvůli zdrav. stavu. Tak jsem dostala odpověď, že chtěli dort ode mne a že jinde shánět nebudou, že tedy příště. No a tak jsem oběhla pár doktorů a vyléčila se prací u počítače...sice se nepřišlo na to, co to bylo, tak snad se to nevrátí, ale hurá, je mi vcelku dobře. Takže jsem se projevila jako správný dortový pošuk a právě jsem jim psala, že jim dort zítra udělám 😀 ...!

mima595
25. jan 2013

@anibas - to je sprava hlavne pre teba..prave mi kamoska vravela, že si minule objednaa tortu od jednej baby z PO...a že 10 kg torta za 30E 😕 😕 😕
ja normalne nechapem, musim to preskumat 😀 😀 😀 lebo Detektiv Oriesok vo mne sa nezaprie 😀 😀
absolut mi to nejde do hlavy, zajtra maju mat dalsiu tortu, do 20E, tak maju odvazit... 😀 😀 ked bude mat 6 a viac kila, až vtedy tomu uverim....

eliska22
25. jan 2013

@florentina @jakelina haha vy sa tu vytešujete, že už máte DPH hotovo a teraz to čaká na mna v práci 😀 😝 robím na daňovom 😀 😀 tak mi to prišlo také srandovné 😉

mojmacik
25. jan 2013

Baby robili ste potahovanu tortu s kokosovym korpusom? Noze my helfnite s receptom..pripadne aj aku plnku do toho. dakujeeeem 🙂

alenv
25. jan 2013

dortíky z tohotho týdne 🙂

rapunzel1
25. jan 2013

@jakelina je to hrozné, ale naozaj, ešte že syn je v poriadku, aj on musí byť dosť otrasený, ja som mala nehodu, keď som mala 20, nie mojou vinou a takmer som už do auta nesadla. Škoda toho auta, to naozaj nepoteší, financií človek nemá nikdy dosť, ale chvalabohu, že to odnieslo len to auto. Držte sa, nech sa vám to zlé pominie a obráti sa k lepšiemu..

rapunzel1
25. jan 2013

@lifinka skúste si dať urobiť výtery z krku, malí boli stále chorí nonstop, malá mala vždy horúčky a stále sa to opakovalo, trvali sme na výteroch v celej rodine a drobci mali pneumokoka, a sú takí hotoví, že sme skončili na alergológii so sprejmi, s chronickým zápalom nosných dutín a s ATB na takmer 3 mesiace a potom budú riešiť imunitu a alergie. A keby som nekopala do doktorky, že toto nie je normálne, tak má vždy len odpoveď "teraz je toho veľa, to je len viróza", keď máš pocit, že to nie je v poriadku, trvaj na riadnom vyšetrení u doktorky

rapunzel1
25. jan 2013

@lamps rozkošná, ty máš tak nádherné tie detské postavičky, proste krásne, také milulinké, si proste šikulka

rapunzel1
25. jan 2013

@petoska trochu vody s cukrom, alebo poťahová hmota MMF zohriata a rozpustená v troche vody, toto je niekdy lepšie ako lepidlo, ja ho vôbec nepoužívam

pristela
25. jan 2013

@alenv chválim , chválim , chváááálim !!!! 😵 😵 😵 😵 si uzasna , nedala si tam ten tien 😅 , ja sa teda hlboko ospravedlnujem 😀 si na mna nadavala isto 😝 ale ver že takto je to ooovela lepsie, torticky uplne az žiaria 😵

gabina275s
26. jan 2013

moja dnešná 😀

mia114
26. jan 2013

ahojte
ako sa mavate? torticky ste napiekli nadherne 😵 ja som dnes v praci aj vcera som bola a to mam robit jednu torticku tak som yvedava dokedz ju dnes v noci budem robit. Mate aj vy obcas pocit, ze sa vam uz nechce piect? bo ja od decembra s aneviem do toho dostat, stale rusim torty 😅 ale zaze mam pocit, ze sa viac venujem detom a aj sebe, zacala som chodit do posilky a tak ma to chytilo, ze mam teraz namiesto toriet toto ako naj 😝 ale uz vidim, ze ma zachvilku budu zase tahat robit tortz aj ked ich uz budem robit len v malinkom mnozstve, ono sa fakt popri praci a detoch toho moc neda stihat. A ked ste sa tu bavili o tom ze ich piect ofisialne tak to by ma urcite nebavilo,ako takto ked ich robime len ako zalubu.
sranda, ze som aj kolegynu naockovala pecenim a buduci mesiac ide aj ona skusit urobit tortu 🙂

mia114
26. jan 2013

@jakelina juuj, az ma zamrazilo, ale hlavne ze je syn vporiadku 😉
ja zase som opak a auto vobec nemusim, hlavne ze mam vodicat a jazdit ani za nic, radsej vsade chdim peso 😝

eliska22
26. jan 2013

moja tento týždeň len jedna pre sestru do práce, majú vianočný večierok 😀 no nestihli skôr 🙂 robí v HM, tak preto krabicu som sa rozhodla a popravde chcela som si vyskúšať guľatú krabicu a novú farbu wilton rose 😎

vecernicci
26. jan 2013

@florentina holka, to mi něco připomíná 😀 jen mi sleze smrt za jazyka, už jsem v kuchyni a že se po horečkách ještě trochu motám je nepodstatný detail 😉

mimcak
26. jan 2013

@jakelina uuuf tak to vám nezávidím dve auta za tak krátky čas. Ja si to už bez auta ani neviem predstaviť 😝 . Ešte ,že synátor je v poriadku. 🙂 No musel to byť riadny šok. Nezávidím.

vecernicci
26. jan 2013

@mojmacik já dělala korpus stejný, co vždycky akorát jsem půlku mouky nahradila kokosem 😉 a krém do toho chtěli paříž, ten se ke kokosu docela hodí 🙂

mimcak
26. jan 2013

@eliska22 Tá krabica je krásna aj ta wilton rose mne ju minule poradila dadka je super krásna farba aj zákazničke sa vtedy páčila.

vecernicci
26. jan 2013

@rapunzel1 mně ve 20 skočil za jízdy na auto splašený kůň a tak jsem se lekla že jsem pár týdnů nebyla schopná vlízt za volant, nebyla to moje vina, seděla na něm holka co jí nebylo ani 14 a na cestu s ním podle zákona ani nesměla 😝

simasa
26. jan 2013

Ahojte babule, vsetkym marodom prajem skore uzdravenie; @jakelina Tebe prajem, nech Vas vsetko zle uz zdaleka obchadza a som naozaj rada, ze syn je v poriadku.
A pridavam tortuchu:

alenv
26. jan 2013

@pristela 😀😀

dajna11
26. jan 2013

na promocie podla želania.....biela čoko,královksá glazúra zafarbená.....orechový korpus a čoko s višňami 😀 😀

mexico_16
26. jan 2013

Idem robit Rafaelo krem do torty. Mam pouzit mandarinky alebo ananas ? Navrh budem davat potahovku.Dik

jakelina
26. jan 2013

@simasa úžasný dortička

@dajna11 krásná, ty trubičky jsi vyráběla sama??

dajna11
26. jan 2013

@jakelina dakujem,áno sama ,ved hotové tolko stoja že to je na hlavu....aj ked nie su ako kupované,ale neporovnatelne lacnejšia varianta 😀

mexico_16
26. jan 2013

Moze ist pod potahovku mascarpone krem s mandarinkami ? Ak ano,hodite mi niejaky receptik ? Dakujem