Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zanet2009
21. feb 2013

@timotejkabrejkova Ty jsou taky moc pěkné. 😉 Děkuji

mizulienka
21. feb 2013

@bambula1307 jeej skoda, ze az teraz, uz je to obsadene 😒 mna prelozili na 2.3. aj ked su tam ine kvietky..no snad sa na mna nieco nalepi 😉

simasa
21. feb 2013

@jakelina Ja som to vyrezavala z obdlznika, kreslila som to uz pre jednu kocku, ak sa mi podari, dam sem ten obrazok. Ale ja som ju mala dlhu na sirku chladnicky, tak ta Tvoja bude musiet byt tak polovicna asi...

... no nejde to sem vlozit, poslem Ti to na fb...

bambula1307
21. feb 2013

@mizulienka jaj pani vierka pisala, ze uz ste si pisali..tak snad ste sa dohodli...s nou...ci ako..a neboj urcite sa nalepi..pekne to pofot nech sa aj my priucime potom 😎

79zuzana
21. feb 2013

@jakelina ahoj, ja som robila takuto. Merala 60cm, vahu uz neviem.

patka6
21. feb 2013

V akom poradite robite ten pribinacikovy krem? Ci proste len vsetko zmiesam? A ked chcem dat mrazene ovocie tak hned ako ho vyberiem z mraznicky ci chvilku nechat vonku?vdaka

jakelina
21. feb 2013

@79zuzana děkují krásná, tak já teda vůbec netuším, jaká bude ta moje, když má mít 2,5 kila. Asi 30 cm ne???? 😀 😀 😀
@simasa děkuji krásně

viera6
21. feb 2013

@ajka82 čo to máš za motýle?

zuzana92101
21. feb 2013

Baby, ja vas nestiham citat ☹...doteraz som sa trapila s jahodovym kremom...no hadam bude chutit.

@patka6 ja nedavam mrazene ovocie priamo na krem, lebo ono, ked sa rozmrazi pusti stavu (aj vodu) a to ti potom vsetko ide do kremu. osobne necham rozmrazit na servitke, nech to vpije co najviac tekutiny a potom to davam az do torty. 😉

macamac
21. feb 2013

ahojte dievčatá 🙂
tak teda nikto sa mi neponúkol,že mi upečiete, musím sama 😀 😉
tak som si prišla po rady
bude to klasika okrúhla, chcem, aby bola vyššia
koľko cesta - surovín budem potrebovať?
a aká je to tá pribináčiková plnka? celkom sa mi to tu pozdávalo
a - kúpila som si hotový marcipán 😀 ako sa poťahuje okrúhla tortička? nebude sa to vlniť na bokoch? ako že to máte také krásne akoby vyžehlené?

Ďakujem za rady 😵 🙂

luciahromadkova
21. feb 2013

@macamac recepty najdes tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., ak chces vyssiu tortu upec si korpus a ak sa ti bude zdat malo upec este 1
je tam recept aj na pribinacika
pod potah ale nesmies dat slahackovu, mascarpone a ani tvarohovu plnku, vrch a boky potri maslom rozmiesaným s cukrom alebo maslovým kremom
neviem aku hmotu si kupila, je to dolezite, kazda ma ine vlastnosti a je dolezite aj kolko jej mas- hmotnost
ako potahovat kuk video http://tortyodmamy.sme.sk/fotopostupy-torty-od-...
pri potahovani pouzivame pomocky napr. zehlicka na hmotu ak nemas, pouzi viecko na zavaraninu 😉
pytaj sa dalej ked si prestudujes 🙂

mariann2
21. feb 2013

@zuul no, to mi veľmi pro rozhodovaní nepomohlo ☹ a čo by mi tvoj manže odporučil, potrebujem radu od odborníka, ďakujem

macamac
21. feb 2013

@luciahromadkova jejko, si zlatá-moc dííííky 😵 😵 😵
idem kuk 😉

macamac
21. feb 2013

@luciahromadkova no mám K2 cukrársku hmotu, 1 kg. bude stačiť?

aduskatt
21. feb 2013

@zuzana92101 ja davam polorozmrazene priamo na korpus, ten vypije stavu🙂) ake roznorode postupy tu mame🙂

pristela
21. feb 2013

@patka6 @zuzana92101 ja nerozmrazujem absolut , dam krem a do neho pozastrkujem zamrznute ovocie rovno z mrazaku , šťavy pusti malo a to co pusti je akurat na zvlhčenie korpusu /no niekedy nepusti dokonca nič šťavy a korpus vypada akoby šťavu ani len nevidel / , aspon co som doteraz jedla torticky tak urobene , krem sa nikde neroztekal bol pevny a dokonca aj to ovocie si drzalo svoj tvar a tak vypadalo pekne aj v reze 😉 nechat ho rozmrazit a odvapkat je podla mna plytvanie materiálom 😀 😀 😀 kedze vyhodis pak aj šťavu

macamac
21. feb 2013

@luciahromadkova a čo je vanilkove creme ole?
dík 😉

matiniki5
21. feb 2013

ahojte idem si k vam po radu. chcem robit mojmu synovy tortu potiahnutu s fondanom a na vrch napichat srdiecka na tych drotikoch. Lenze zajtra ich uz asi nikde nezoniem. Neda sa ten floristicky drotik nahradit niecim inym? Tie drotiky z kvetinarstva su asi velka blbost ze? 😀

silvia0310
21. feb 2013

tak žienky tot je moje posledné dielko ,bála som sa ho ale celkom ujde 🙂

pralinka25
21. feb 2013

@silvia0310 krasne ako sa ti to robilo?

macamac
21. feb 2013

@luciahromadkova a to mi toľko hmoty ešte zostane? som pozrela video- vyzerá to ľahké 😀 😀 😀
a s tým viečkom sa ako žehlí?
ďakujem 🙂

janula.h
21. feb 2013

@jakelina ja som robila 🙂

janula.h
21. feb 2013

@jakelina tu sú fotečky

vlada111
21. feb 2013

@jakelina a vieš, že aj ja 😀

florentina
21. feb 2013

@reruna no zlato, nevím, ale asi ti moc nepomůžu. Neb kalkulaci na mramorový korpus nemám, já ho nedělám. Krém 137, ale to jsou jednoduché počty, teda za cenu co kupuji u nás. Režii, záleží jak bude velký ten dort, tuším jsi psala 28cm, tak mě by to vyšlo cca 90Kč, ale to vůbec nevím zda platí i pro tebe, jakou máš spotřebu u spotřebičů, zda používáš vše z toho co já zahrnuji do té režie atd., tohle je prostě jen střílení od boku. Plus tu potahovku, jak jsi říkala. A k práci, těžko říct. Jako nevadí, že se ptáš, ale já vůbec nemám představu, jak dlouho ti to bude trvat. Navíc já zatím žádné reálné kytky nedělala, nemám ozkoušeno a 50 růží bych dělala asi týden v kuse, takže já bych takovou zakázku v této fázi svých znalostí a zkušeností asi nevzala. To musíš odhadnout ty, na jak dlouho to vidíš a kolik si své práce ceníš. Například na té zahrádce teď jsem si za práci řekla 350Kč, ale bylo to pro kamarádku, jinak bych si řekla určitě 450Kč. Ale celkově 1000Kč je podle mě opravdu málo. Tahle zahrádka byla 17x19cm a cena 930 a to jsem měla za tu práci těch zmíněných 350Kč, zbytek byly náklady....

vlada111
21. feb 2013

@jakelina ja áno, položenú na ihrisku. Nešlo mi z MMF namiešať farby sýte, tak bola z plastelíny 😀

lenka268
21. feb 2013

@pralinka25 dakujem pekne 🙂

florentina
21. feb 2013

@patka6 dnes ráno tu o tom bylo popsáno x příspěvků, koukni o kousek dozadu....

florentina
21. feb 2013

@anibas ...jsem se normálně dnes zamyslela, jak jsi se "smála" mé tabletě do myčky, že ji počítám do ceny dortu, zda tam tedy počítám vše a ha...hned jsem přišla na něco, co jsem zapomněla...voduuuuuuu 😀 ...ale to opravdu nevím jak bych odměřila, kolik k jednomu dortu spotřebuji /na mytí nádobí a rukou/...tak tu mají ode mě zákazníci grátis...to jsem hodná, co 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana_1
21. feb 2013

Ahojte. No,nejak som to dokopála k takemuto vysledku. Spodok pribinak a vrch kava 🙂