Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladiella
19. okt 2013

@mysiatkoo juuj, Tebe som chcela napisat, Myska pisem na IP. a dakujeeeem

nika266
19. okt 2013

@maya30 Krásne tortičky,na tu princeznovsku si davala jedly papier na mufiny

mimcak
19. okt 2013

Tak a moja futbalka ktorá mi zobrala pár rokou života. @jakelina, @fybys baby ďakujem za rady. No poviem pravdu keby nie môj muž tak tu celú tortu šmarím o zem. 😠 dve hodiny sme sa trápili už som mala také nervy,že až. No nakoniec sme to nejako dali,ale zadné 6 uholníky nie su celkom rovnaké,ale stratilo sa to a ja som nato už kašlala. A zaprisahala som sa ,že nikdy viac futbalku robiť nebudem. 🙄 😠 ☹

mimcak
19. okt 2013

@maya30 nádherné každá jedna 😵 😵 😵

mimcak
19. okt 2013

@muffinka8 mackovia sú krásny 😵

mimcak
19. okt 2013

@lamps jéééééééj ta ovečkaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vladiella
19. okt 2013

@sisix prelozis si papier napr na pecenie napolku a nakreslis si predlohu, ako chces aby vyzerala, potom prekresli na tu druhu polku, hlavne nech mas obe strany rovnomerne, nalepis papier na nieco okruhle= valec, a podla toho korunku potom z jednotlivych pasikov hmoty pozliepas a nechas schnut... snad som popisala zrozumitelne. 🙂

mayka
19. okt 2013

@maya30 ta princeznovska je nadherna. Prosim ta kde sa daju zohnat take mini obrazky na tortu? Presne nieco taketo potrebujem.

vladiella
19. okt 2013

@sisix napr.

dm1
19. okt 2013

sladulienky moje pridavam 2 este z min.tyzdna slzu - fotene mobilom inak bola bielo zlata na zelanie, opakovacka krstinovej a vcerajsiu nestatnicu s mostom apollo 😝. povodne som chcela este dat kulisu hradu vzdadu ale nezmestiolo sa mi to tam nijako jedine zeby bol hrad v dunaji :D

maya30
19. okt 2013

@nika266 @mayka dakujem 🙂 tieto obrazky som si postahovala z netu a dala vytlacit na A4, nie su to tie na muffiny, tie su velmi male, ale @mayka ak potrebujes tak ich maju tu http://www.oblatkovo.sk/oblatky/eshop/22-1-MUFF... 😉
a ked sme pri jedlych obrazkoch mam cerstvu zlu skusenost s jedleobrazky.sk kde mi neposlali originalnu oblatku ale len prefotenu a tym padom nekvalitnu za cenu originalu 😝

maya30
19. okt 2013

@sisix tak @vladiella odpovedala uz za mna 😅

katarina51
19. okt 2013

@maya30 prekráááásne. Tá prinezničková je perfektná a Tom a Jerry sú tiež OK 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maya30
19. okt 2013

@katarina51 dakujem 🙂

maya30
19. okt 2013

@dm1 krasne torticky ! 🙂 Prosim ta z coho mas tu cestu ze sa tak rovno drzi ? Inak ja nepochopim preco ludia chcu take torty kde polovica vahy su dekoracie...clovek sa na tom namaka a potom to aj tak skonci v kosi...ci aj to mas jedle ?

elamaslakova
19. okt 2013

Pridávam ešte jednu s jedlou oblátkou , oblátku som lepila tesne pred odovzdávaním aj tak sa začala vlniť , len dúfam že ju hneď krájali ,lebo neviem akú trvácnosť má jedlá oblátka 🙂

elamaslakova
19. okt 2013

@dm1 Nádherné tortičky
@mimcak Krásna tortička

elamaslakova
19. okt 2013

@zuul krásne námornícke tprtičky
@chvapilu Nádherná tortička

dm1
19. okt 2013

@maya30 dakujem no je to cele jedle som sa narozmyslala ako to spravit aby to jedle bolo..... piliere su obalena burizonka do hmoty a cesta su 2 tortove oplatky spojene cokoladou obalene do hmoty. Obluk je cisto len hmota vytvrdnuta zvlast a potom dane na cestu.... najviac som rozmyslala z coho tie ciary na obluku chcela som jedle ttak nakoniec som dala hmotu zo striekacky som myslela ze ma porazi pri tom 😝. Inak mama oslavenca bola nadsena ale ked mi hovorila co vsetko povodne jej syn chcel tak sa obavam ze on moc nadseny nebude :D. nieco ako syn od @pristela ale nastastie ho jeho mama zrusila nech nevymysla :D. normalne ze sa pytal ci urobim aj stlpy elektricke a natiahnute droty pri tom a kopu dalsich hovadin :D. uz si ho predstavujem jak mi to kritizuje ze to tak neniiiii

mysiatkoo
19. okt 2013

@dm1 je bombova!!!!

lucula73
19. okt 2013

tak ešte jedna víkendová,tie kone sú otrasné a to boli zo silikonky,dala som si urobiť jednej babe a už ke´d som ich dostala,hoc nešli poštou,tak mali dve nohy odlomené a celkovo asi by som bola urobila ja krajšich...... 😝

stupacik
19. okt 2013

vsetky vase torty sú úžasné a aj ja pridávam moju dnešnú aj keď ja sa mám ešte čo učiť

vladiella
19. okt 2013

@dm1 krasnucke, ta zlata je moja oblubena 😵 co je to za zlatu, taka jemnucka, neagresivna... 😵 a ten apollo je excelentny! kolko rocny je ten narocny chlapec? 😀 treba vysvetlit rodicom, ze toto je torta a nie maketa vystavby na uzemnom plane... ked je mu malo, nech si dotvori podla seba, pribalila by som mu k torte este kusok hmoty a nech si to vyskusa ... 😉

maya30
19. okt 2013

@dm1 no klobuk dole, najtazsie bolo asi vymysliet ako to vobec zrealizovat...ja by som sa asi najviac bala tych ciar ci sa nedolamu 😉

79zuzana
19. okt 2013

@levandulka3 dakujem. Recept som mala tento, je sice v anglictine ale velmi lahky. Ak by si potrebovala poradit tak rada pomozem
http://www.cupcakerecipe.co/cupcake-recipes/bac...

79zuzana
19. okt 2013

@sticker ja som uz Mascarpone mrazila, ale po rozmrazeni sa zrazilo. Pouzila som ho len pre nas, pre cudzich by som sa neodvazila 😉

lukika
19. okt 2013

@lucula73 krásna tortička to akože zo silikonky? Z tej formy? Ja som videla na nete iba tú takú formu kde sa dá vtlačiť iba polovička toho koníka. Je aj na celého tá forma? Ja som si chcela vyrobiť teraz tú formu z lucoprenu ale neviem kde ho mám zohnať musím ešte pošmírovať inak budem musieť nejako tie kone vymodelovať no to bude des

simasa
19. okt 2013

@jakelina Majka, moooooc ďakujem 😵
@dm1 Dani, teda vymakala si ten most, je bombový!

vladiella
19. okt 2013

@p69majka ahojky, som na Teba myslela, ale som si zle zapamatala, co potrebujes... dala som Ti do postupov 3D tenisku...
https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa...

mimcak
19. okt 2013

@elamaslakova Ďakujem 😉